unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Abdi İpekçi'nin katilinden Abdi İpekçi Caddesi'nde 'İslam' paneli

Belediye, sosyal medyada ki tepkiler ve protesto çağrıları üzerine salon tahsisini iptal ederken, Ağca ise akşam kültür merkezi önünde basın açıklaması yapacağını duyurdu.  

 
1 Şubat 1979 yılında evinin önünde Abdi İpekçi’yi öldürüp, cezaevinden kaçtıktan sonra Papa II. Jean Paul’e suikast düzenleyen ülkücü katil Mehmet Ali Ağca’nın dün  Bayrampaşa’da “Kıyamet yaklaşırken, İnsanlık çökerken Tek Çare İslam' isimli panele katılacağı duyuruldu. İnternet sitesinde Ağca, “1981 yılında İtalya Vatikan meydanında  Papa’ya suikast girişiminde bulunmasıyla  dünyaya Türk’ün kararlılığını ve üstün cesaretini kanıtlayan 21 yıl İtalya’da 10 yıl Türkiye’de toplam 31 yıl cezaevinde kalan  bu zaman  zarfında yazdığı kitabıyla büyük sansasyon yaratan Mehmet Ali Ağca Bayrampaşa’da panel veriyor' diye tanıtıldı. Panelin Ağca’nın katlettiği Abdi İpekçi’nin ismini taşıdığı cadde üzerinde yapılacak olmasının internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alması üzerine katlettiği tepkiler çığ gibi arttı. CHP Bayrampaşa İlçe Teşkilatı da Ağca’nın katılacağı paneli protesto etmek için kültür merkezi önünde toplanılacağını duyurdu.  

agcaicerik.jpg


Belediye iptal etti 

Tepkilerin artması üzerine Bayrampaşa Belediyesi geri adım atarak panel için tahsis edilen salonu iptal etti. Etkinliği organize eden internet sitesinin sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz Birinci yaptığı açıklamada,“ Etkinlik ile ilgili bir sıkıntı var. Biz kültürel amaçlı bir organizasyon yapmak istedik. Ancak bazı gruplar tepki gösteriyor. Belediye, de sıkıntı çıkmaması için, etkinliğin iptal edilmesinden yana.Belediye de haklı olarak, sorun yaşamak istemedi'dedi. Birinci yasak kararına karşı kültür merkezinin önünde basın açıklaması yapacaklarını ve Mehmet Ali Ağca’nın da katılacağını söyledi.  

Örgütümüzün gücüyle iptal ettirdik 

CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise panelin iptal edilmesinin önemli olduğu belirterek,“ Bugün Bayrampaşa’da tarihe geçecek bir yanlıştan dönüldü. Dünya tarafından eli kanlı katil olduğu kabul edilen bir kişinin yapmayı planladığı ve üzülerek gördük ki Bayrampaşa Belediyesi’nin de yer tahsis ettiği konferans Çok Okunanlar

JP Morgan'dan AKP'ye rest: Damadın çok fazla zamanı yok

Melih Gökçek'ten tarihi çark!

Muharrem İnce: Hiç kimsenin sesi çıkmıyor

AKP'liler görevde: 'Atatürk'e küfreden çarşaflı' provokasyonu

Yeni polislere 'Hiçbir tarikata bağlı olmayacaksınız' diyen polis müdürü o tarikatın hedefinde

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'da silahlı çatışma!

Güncel

Mustafa Ceceli'ye bir kötü haber daha!

Güncel

Eski başkan yeni başkanı öldürdü!

Güncel

Gaziantep'te sağlık ürünleri üreten fabrikanın deposunda yangın

Güncel

Melih Gökçek ve AKP'lilerin fotoğrafını kullandığı Tuğçe Maden dava açmaya hazırlanıyor

Güncel

KPSS sınav giriş belgesi onlarca kişiyi mağdur etti

Güncel

Yeniçağ yazarından polislere: Bahçeli'ye ceza uygulanması gerekir

Güncel

AKP'li belediye Mustafa Ceceli'nin konserini iptal etti

Güncel

CHP'li Tanrıkulu, bir yıllık profesörün rektör atanma gerekçesini sordu

Güncel

Antalya'da tehlikeli orman yangını: Havadan ve karadan müdahale ediliyor

Güncel

Balıkçı teknesi alabora oldu: İki kişi hayatını kaybetti

Güncel

Suriyeli adam, çocuğa cinsel istismardan beraat etti: Yasaları bilmiyormuş!