Çok Okunanlar

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Gerici Akit'in skandal paylaşımı hakkında karar verildi!

'Abdülhamit Gül'ün açıklaması bir dikta özentisidir'

Milletvekili Kazım Arslan'ın açıklaması şöyle:

"Diktatör kadroların ortak bir özelliği vardır… Kendi suçlarını ve hatalarını sürekli kendilerini uyaranlara, ülke için kaygılananların üzerine atarak temize çıkacaklarını sanırlar. Görünen o ki, Hitler’in kadrosunun yazıp sahnelediği algı oyunlarını neredeyse 80 yıl sonra AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül yeniden oynamaya kalkmış, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na “Milli Güvenlik Sorunu' diyebilecek kadar ileriye gitmiştir. Bunu diyebilecek bir şahsın, ülkede güvenliği sağlamış, “milli' olan kurumları yabancılara yok pahasına terk etmemiş olması, milliyetçiliği kısır oy hesapları uğruna ayaklar altına almaması gerekir.

Abdülhamit Gül, bu sözleriyle yakın zamanda siyasi iktidarın sergileyeceği tehlikeli siyasi ajandayı açığa vurmuştur. İftira dolu belge ve sözlerle anamuhalefetin sesini kısmaya, liderini ve kadrolarını tutuklatmaya gidebilecek bu karanlık OHAL sürecine karşı tüm vatandaşlarımız bir ve beraber olmalıdır. Biz bu senaryoyu Tahkikat Komisyonu süreciyle 1950’lerin sonunda yaşadık. CHP’nin sözü ve malvarlığı elinden hukuksuzca alınmak istendi, sonuna dek direndik ve kazandık. Benzer bir senaryo bu defa çok daha ağır bir dikta ikliminde vücut buluyor. Darbeye karşı duran milletimizle beraber, artık kendisi başlı başına bir milli güvenlik sorunu halini almış bu iktidarı seçimlerle koltuğundan indirmek milli bir görev halini almıştır. Çünkü ortada sorun çözen değil, bizzat sorun yaratan bir iktidar vardır. Şöyle 14 senedir yaşadıklarımıza bir bakar mısınız? Her şey sorun olmuş, ülkemiz yaşanacak ve güvenilecek bir ülke konumundan çıkmıştır.

Abdülhamit Gül hiç unutmasın;

Onun da yöneticiliğini yaptığı kadrolar, şimdiye kadar FET֒nün yan şubesi gibi çalışmadı mı? Devleti resmen terör örgütüne teslim eden CHP İl Başkanları mıydı, CHP'nin Genel Başkanı mıydı?

PKK ve o çok eleştirdikleri HDP ile gizli Dolmabahçe ve Oslo görüşmeleri yapan ilçe başkanlarımız mıydı? Sınır güvenliğini hiçe sayarcasına, milli güvenliği yok edercesine muhalif örgütlerle silah pazarlığına girişilmedi mi? Abdülhamit Gül, IŞİD’lilere “yaramaz çocuklar' diyen genel başkanlarının sözünün üstüne tek kelime edebildi mi? O Abdülhamit Gül, partisinin FETÖ siciline bakmadan boşa konuşuyor, boşa çene yoruyor. Abdulhamit'e bu açıklamasından bir ekmek çıkmaz. Hesabını ona göre yapsın ve ona göre konuşsun.

CHP Genel Başkanına dil uzatmak onun haddi değildir. Liyakati yok eden, hala tarikatlara dayalı bir yönetme anlayışını sürdüren, Cumhuriyetin kazanımlarını ve faziletini bir kenara iten, yurta barışı ve dünyada barışı bozanlar ortadayken, yanlış siyasi hamleler yüzünden ordu ve diplomasi koridorlarında Ege’de 17 adayı kaybederken Abdülhamit Gül’ün milli güvenlik anlayışı izne mi çıkmıştı?

Anlaşılan o ki, AKP kadroları FET֒cülerden aldığı dersi uyguluyor. Ergenekon ve Balyoz Davalarında olduğu gibi, kendisinden olmayan her kesime, her lidere terörist, milli güvenlik sorunu diye yaklaşıyor.
Abdülhamit Gül sabah ilk iş bir aynaya baksın, yüzleşme cesareti varsa orada gerçeği görecektir. Aynada terörle pazarlık masalarında suçüstü yakalanan partisini, Habur rezaletine yol kazası diyen kadrolarını, PKK'ya uyguladığı çadır mahkemeleri ile serbest bıraktığı dönemleri bu millet unutmadı.

Suriye’ye tırlar dolusu silah gönderirken faka basan hükümetini bizler unutmadık. Abdülhamit Gül aynada bugün attığı iftiralar kadar, FET֒ye geçmişte dizdiği övgüleri de görecek.

İktidar kadrolarında yalan ve iftira yarışı başlamıştır. Kendi sicillerini en çabuk inkar edenler, kendi kabahatlerini en hızlı biçimde muhalefet liderlerine yansıtan kadrolar herhalde daha fazla koltukta kalacaklarını sanıyorlar. Diktatörlüğün tüm alametleri iktidar kadrolarını sarmıştır. Ülkeyi milli güvenlik, terör ve ekonomik krize sokan bu zihniyetin arşivini açmaya, bugün başımıza bela ettikleri IŞİD, PKK, FETÖ ile nasıl kol kola yürüdüklerini yüzlerine vurmaya devam edeceğiz.

Önce bunların hesabını versinler, sonra konuşsunlar. Devletin ve rejimin temelini bozanlar önce kendilerine baksınlar, başkalarını suçlamasınlar."

İlgili Haberler

Politika

İyi Parti, Kentsel Dönüşüm Mağduru Kirazlitepe sakinleri ile bir araya geldi.

Politika

Bahçeli'nin 'Görüşleri partiyi bağlamaz' dediği Enginyurt'tan açıklama

Politika

İyi Parti'den yerel seçimde CHP ile işbirliği açıklaması

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu: İş dünyası korkudan eleştiri yapamıyor

Politika

Erdoğan, Millet Bahçesi açılışında 'Gezi olaylarını yapanlar gelip görsünler çevrecilik nedir' dedi

Politika

Anadolu Kültür'e yönelik operasyonda gözaltına alınan Prof. Dr. Betül Tanbay serbest bırakıldı

Politika

'Stratejik derinlik'ten düşünce özgürlüğü açıklaması

Politika

Cumartesi Anneleri 712'inci kez sordu: Senin hiç çocuğun kayboldu mu?

Politika

İstanbul Güngören'de muhalefet partilerinden ortak açıklama

Politika

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, Atatürk heykeline saldıranlarla yarışıyor

Politika

AKP anketinde Topbaş sürprizi

Politika

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama