unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Abdullah Gül: Bazı şeyleri tasvip etmediğim bilinen bir şey

Cumhurbaşkanlığı döneminde Cemaat’e destek vermekle eleştirilen Abdullah Gül, hükümete yönelik daha önceki tepkilerine dikkat çekerek “Benim iç politikada da dış politikada da bazı şeyleri tasvip etmediğim bilinen bir şey. Onların daha farklı olmasını zaten bir araya geldiğimizde de konuşuyoruz ama bu farklı bir şey' dedi.  

Hürriyet’ten Cansu Çamlıbel’e konuşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cemaat’in darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu.  

“TÜM TÜRKİYE SATHINDA BİR ÖRGÜTLENME YAPILMIŞ'

“15 Temmuz gecesi ilk yapılan değerlendirmelerde cuntaya TSK içindeki küçük bir grup tarafından kalkışıldığı söylendi. Ama son iki gündür ortaya çıkan detaylara, tutuklananların hem sayısına hem de rütbelerine baktığımızda ilk gece tahmin edilenden daha kalabalık ve kapsamlı bir örgütlenmenin olduğu anlaşılıyor değil mi?' sorusuna Abdullah Gül şöyle yanıt verdi:

“E tabii tek mevzide sadece Ankara’da olan bir şey değil, tüm Türkiye sathında bir örgütlenme, planlama, görevlendirme yapılmış. Bu ortaya çıkıyor. Bu çok kaygı verici.'

“BENİM BAZI ŞEYLERİ TASVİP ETMEDİĞİM BİLİNEN BİR ŞEY'

Cumhurbaşkanlığı döneminde Cemaat’e destek vermekle eleştirilen Abdullah Gül, hükümete yönelik daha önceki tepkilerine işaret ederek “Benim iç politikada da dış politikada da bazı şeyleri tasvip etmediğim bilinen bir şey. Onların daha farklı olmasını zaten bir araya geldiğimizde de konuşuyoruz ama bu farklı bir şey' açıklamasında bulundu.

“Böyle bir temel meselede şüphesiz ki her şey bir yana bırakılır ve en ön safta herkes sorumluluğunu yerine getirir ve büyük bir dayanışma içinde olunur' diyen Gül şöyle devam etti:

“Hissiyatların hepsi bir yana bırakılır. Onların hepsi bir kenara, böyle bir günde benden halkımın, içerdeki, dışarıdaki dostlarımın beklentisi neyse onu yerine getirmek benim görevimdi. O şekilde davrandım ve öyle de davranmaya devam edeceğim.'

“MECLİS’İ BOMBALAYACAK KADAR TALİMAT ALMIŞLAR'

Abdullah Gül, “İktidarın ilk yıllarında bile darbe hevesi etrafında filizlenen hareketlenmeler size gelirken, bugün bu çapta bir hazırlığın istihbaratının çok önceden alınmamış olması enteresan değil mi?' sorusuna da şöyle yanıt verdi:

“Evet doğrusu bu da çok hayret verici. Çok çok hayret verici. Konuştum Sayın Cumhurbaşkanı’yla, Başbakan’la... Gördüğüm kadarıyla akşam olay başlayınca haberdar olunuyor. Bu da çok düşündürücü ve üzücü, dediğiniz çok doğru. Meclis’i bombalayacak, jetler, helikopterler uçuracak, emniyet teşkilatını tarayacak kadar talimat almışlar. Çok düşündürücü.'Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

İlgili Haberler

Güncel

'MİT krizi' soruşturmasında 6 tutuklama

Güncel

İşte ifadeleri: Karşıyaka'da 11 dükkan, Eminönü'nde bir han...

Güncel

Antalya'da sosyal medya tutuklaması

Güncel

Askeri hakim ve savcılar davasında karar

Güncel

İstanbul'da gerici saldırı: Sevgilisine sarılan kadını yerde sürüklediler

Güncel

Kırkpınar pehlivanı, Tuna Nehri kıyısında ölü bulundu

Güncel

İzmir'de iş cinayeti: Başına beton parçası düşen işçi yaşamını yitirdi

Güncel

'Kediye tecavüz davasında' ilk duruşma görüldü: Ben haca da gitmişim, temizim!

Güncel

Tekirdağ'da yaşanan tren faciası ve Cengiz inşaat(Habere Erişim Kısıtlaması)

Güncel

Eski Çeçen bakanın IŞİD'li kızı tutuklandı

Güncel

Öz kızına cinsel istismardan hüküm giyen medya patronu yurtdışına kaçtı!

Güncel

Adil Öksüz'ü serbest bırakan eski hakim ile ilgili yeni gelişme