Çok Okunanlar

'Şarkıcı'dan Fatih Portakal'a tehdit: Seni elime bir verseler...

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

Canan Karatay: Yüzde bin 500 kanıtlandı kanser yapıyor

İşte CHP'nin belediye başkan adayları!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na hakaret eden Süleyman Soylu tazminat ödeyecek!

Abdüllatif Şener: Binali'den sonra ancak Sümeyye ya da Bilal Başbakan olur

Orhan ŞAHİN / ABC Gazetesi

Önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi 'gölge başbakan'ın yönettiğini öne sürdü, ardından HDP'li İdris Baluken, Başbakan Binali Yıldırım'ın 4-5 ay içerisinde görevden alınacağını iddia etti. Başbakan Binaliş Yıldırım da iddialara kayıtsız kalmayarak, "Cumhurbaşkanı ile aramızı açmaya çalışıyorlar, yolumuza devam ediyoruz" diyerek Ankara kulislerinde konuşulan spekülasyonları yalanlamış oldu. 

Ancak henüz 5 ay önce benzer tartışmalarla eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevden alınması/bırakması akıllara 'İkinci Saray Darbesi' ihtimalini getiriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'gölge başbakan Berat Albayrak' ve İdris Baluken'in "Binali Yıldırım 4-5 ay içerisinde görevden alınacak" iddialarını AKP kurucularından Abdüllatif Şener'le konuştuk...

DAHA İYİSİNİ BULAMAZ

Abdüllatif Şener'e göre Erdoğan'ın Binali Yıldırım'dan bir anda vazgeçmesi imkansız. Şener, Cumhurbaşkanının Yıldırım'la bir dönem daha devam etmek istediğini belirtiyor. Ayrıca böyle bir hamlenin Erdoğan için fazla riskli olduğunu ifade eden Şener, "Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın ortak birçok şeyi var. Daha iyisini bulacağını düşünmüyorum" dedi.  

DAVUTOĞLU TAKLİTÇİYDİ BİNALİ SEVİLİYOR

Binali Yıldırım'ın parti içerisinde imajının eski Başbakan Davutoğlu'ndan daha iyi olduğunu söyleyen Şener, "Hiç değilse Erdoğan'ı taklit etmiyor. Davutoğlu, sürekli taklit ediyordu. Yıldırım'ın duruşu partililer tarafından da seviliyor" şeklinde konuştu. 

BERAT'A BIRAKMAZ

AKP'nin geleceğine dair kendi tezinin Erdoğan'ın partiyi aileden birine bırakması olduğunu açıklayan deneyimli siyasetçi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'gölge başbakan Berat Albayrak' iddiasının aksine, "Partiyi bırakacağı isim Damat değil, daha önce Berat adaydı ama Berat'ı kamuoyuna aileye alıştırmak için öne sürdü.  Berat Albayrak'ın Başbakan olacağı iddiaları aylarca konuşuldu, buna parti içinden de itiraz gelmedi. Böylece kamuoyunu aileye hazırlamış oldu" iddiasında bulundu. 

BİLAL YA DA SÜMEYYE BAŞBAKAN OLUR

Erdoğan'ın Binali Yıldırım'dan sonra partiyi bırakağı ismin oğlu ya da kızı olacağını öne süren Şener, "Ancak bunun için çok erken, asla ve asla bunu cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapmaz. Bir cumhurbaşkanlığı seçimini daha alır sonra yapar. Kazanırsa tabi..." diyerek Binali Yıldırım'dan sonraki Başbakan adayının Bilal veya Sümeyye olduğunu iddia etti. 

BAHÇELİ PASI ATTI ERDOĞAN GOLÜ ATACAK

Başkanlık sistemi tartışmalarının tekrar gündeme gelmesini de yorumlayan Abdüllatif Şener, "Bahçeli Erdoğan'a pası attı, o da golü atacaktır" diye konuştu.
 

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan, beş ilin kamulaştırma ve kentsel dönüşüm kararını onayladı

Politika

Cem Uzan davayı kazandı

Politika

Saray, tutuklu 33 gazeteciyi unuttu: Mesleğinden dolayı mahkum olan gazeteci bulunmuyor

Politika

'Abdullah Gül parti kuruyor' iddialarına yanıt

Politika

5 yıllık memurluğunu izinle geçirip Saray'a atandı

Politika

CHP'de adaylığı konuşulan Erdem Gül'den açıklama

Politika

ÖDP Genel Başkanı Alper Taş-Kılıçdaroğlu görüşmesinde mutabakata varıldı

Politika

Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'dan Erdoğan'a 'Fatih Portakal' tepkisi

Politika

Suçluların yargılanmadığı 'Hayata Dönüş' operasyonunun üzerinden 18 yıl geçti

Politika

'Gökçek, AKP Ankara adayı Özhaseki'ye desteğini geri çekti'

Politika

'ABD, YPG yerine Suriyeli Peşmergeler'i konuşlandıracak'

Politika

Beyaz Saray'dan Gülen açıklaması: Trump sadece bir bakacağını söyledi