darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Acıbadem Tibaş Parkı Ensar'a mı verilecek?

Üsküdar Belediye Meclis toplantısında dün (8 Haziran) Acıbadem Tibaş Parkı görüşmesi vardı. Meclis toplantısına Acıbadem Tibaş Parkı’na sahip çıkan mahalleliler de katıldı. Toplantıda parkın ön kısmında yer alan büyük bir alanın eğitim ve kültür amaçlı  30 yıllığına ihaleye çıkarılmasına karar verildi. CHP li meclis üyeleri alanın TÜRGEV ve ENSAR vakfına kiralanacağına dair konuşulduğunu söylüyor
[acibadem-dayanisma-park]

Üsküdar Belediyesi’nin  8 Haziran’da düzenlediği meclis toplantısında Acıbademlilerin uzun zamandır park olarak kalması için mücadele ettiği Tibaş Parkı’nın büyük bir kısmının 30 yıllığına ihaleye çıkarılması kararı verildi. Toplantıda “Tibaş parkın ön kısmında yer alan 1925 m2’lik kısmın 30 yıllığına eğitim ve kültür amaçlı kullandırılması için, ihaleye çıkılması konusunda encümene yetki verilmesi kararı' na CHP’li üyeler şerh koyarak ret oyu verdiler. CHP’li meclis üyesi Nezih Küçükerden, meclisin böyle bir karar alamayacağını, hizmet için ayrılmış bir yerin, eğitim ve kültür amaçlı kullandırılamayacağını ve ihaleye çıkılamayacağını belirtti. CHP’li meclis üyeleri  yerin kiralanması konusunda TÜRGEV ya da ENSAR vakfın isminin öne çıktığını vurguladı.

Belediye meclis toplantısına katılan mahalleliler burada Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık’a itirazlara rağmen bu kararı nasıl aldıklarını sordu. Başkan Yardımcısı mahallelilere “Halk bizi seçti, biz böyle yaptık, demek ki halk böyle istiyor. Herkesi memnun etmek durumunda değiliz' diyerek yanıtladı. Bunun üzerine mahalleliler “kimsenin böyle bir isteği yok biz oranın park olarak kalmasını istiyoruz' dedi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Üsküdar’daki Acıbadem Caddesi üzerinde, Telekom binası ile Tibaş Park Sitesi arasındaki alanda Nisan 2016’da İSPARK’ın açık otopark yapmaya girişmesi üzerine mahalleli harekete geçmişti. Mahalleli çalışmaları durdurarak, iş makinesini alandan çıkarmış, tabelaları sökmüştü. Yine yerel seçimler öncesi parkı yüzme havuzu ve otopark projesiyle tanıtan mevcut belediye başkanına cevap olarak yaz boyunca tüm etkinliklerini parkta yapmıştı.

İlgili Haberler

Güncel

'Avşa, Marmara, Gökçeada ve Bozcaada kumar adasına dönüştürülebilir'

Güncel

BİM, iPhone satışlarını durdurdu

Güncel

Sabah yazarından skandal iddia: O ajans da boykot listesinde...

Güncel

İşsizlik rakamları açıklandı

Güncel

Direnen Flormar işçileri: Bu direniş haksızlığa karşı bir direniştir

Güncel

Dolar yaktılar, Çin ve Türk malı cep telefonları kullanacaklarını söylediler

Güncel

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Güncel

Alaattin Çakıcı'nın nakil nedeni ortaya çıktı

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu