unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Adli Tıp Rüzgar Çetin'i asli kusurlu buldu

Beşiktaş'ta bir polis memurunun hayatını kaybetmesi, birinin  de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya ilişkin Adli Tıp Kurumunca hazırlanan  raporda, 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan sanık Rüzgar  Çetin'in asli kusurlu olduğu belirtildi.  Kazaya ilişkin Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesince hazırlanan  bilirkişi raporu, davanın görüldüğü İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesine  gönderildi. Olayın anlatıldığı raporda, Çetin'in aracı kullanırken dikkatini  vermediği, hızını mahal şartlarına göre ayarlamadığı, direksiyon hakimiyetine  gerekli özen ve önemi göstermediği ifade edildi. Raporda, bu hatalar nedeniyle araç hakimiyetini kaybeden Çetin'in 3  şeritli yolun sol şeridine geçerek şerit ihlalinde bulunulduğu aktarılarak, "Bu  haliyle karşı yönden nizami şeridini takiben gelen müşteki sürücü Emre Tetik  yönetimindeki vasıtanın yakın mesafeden önünü kapayarak kazanın meydana gelmesine  sebebiyet vermiştir. Sanık, olayda, dikkat ve özen yükümlüğüne aykırı hareketiyle  asli kusurludur.' değerlendirmesi yapıldı. Sürücü Tetik'in olayda herhangi bir hatalı davranışının olmadığı ve  mevcut şartlarda alabileceği başkaca bir önlemin bulunmadığı vurgulanan raporda,  Tetik'in kusursuz olduğu bilgisi yer aldı.

   Raporda, kazada hayatını kaybeden polis memuru Alagöz ile ilgili de  şunlar kaydedildi:"Karayolları yönetmenliğinin 150. maddesinde emniyet kemeri  takılmasının zorunlu olmadığı hallerin bulunduğu maddenin 4. fıkrasında 'yakın  koruma, harekat, tatbikat ve devriye görevi yürüten veya olaylara müdahale eden  askeri ve genel kolluk görevinde bulunan sürücü ve yolcu konumundakilerin emniyet  kemeri takmalarının zorunlu olmadığı' yazılıdır. Bu itibarla görev halinde olduğu  emniyet müdürlüğüne ait araçta yolcu olarak bulunan müteveffa İsmet Fatih  Alagöz'e kusur izafe edilmesi uygun bulunmamıştır.'  Raporun sonuç kısmında ise sanık sürücü Çetin'in asli kusurlu, olayda  yaralanan müşteki sürücü Emre Tetik ile kazada hayatını kaybeden polis memuru  Alagöz'ün ise kusursuz olduğu kanaatine varıldığı ifade edildi.

Çırağan Caddesi'nde Ortaköy yönüne seyreden 34 A 4342 plakalı trafik  polisi aracı, karşı yönden gelen Rüzgar Çetin'in kullandığı 34 RUZ 27 plakalı  otomobille çarpışmış, araçtaki iki polis memuru ağır yaralanmıştı. Polis memuru  İsmet Fatih Alagöz, kaldırıldığı Acıbadem Fulya Hastanesinde hayatını kaybetmesine, diğer  polis memuru Emre Tetik ise Şişli Hamidiye Etfal eğitim ve Araştırma Hastanesinde  tedavi altına alınmıştı. Kazanın ardından gözaltına alınan Rüzgar Çetin  tutuklanmıştı.

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, kazaya ilişkin hazırlanan  iddianamede, sanık Rüzgar Çetin'in Beşiktaş'ta otomobiliyle çarpıştığı polis  aracındaki polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, bir polis memurunun  da yaralanmasına neden olduğu belirtildi.  Rüzgar Çetin'in 0,90 promil alkollü olduğu aktarılan iddianamede,  sanık Çetin'in "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına  neden olduğu" gerekçesiyle 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması  istendi.Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

İlgili Haberler

Güncel

Suruç'ta katledilen 33 kişi yarın anılacak

Güncel

Yine aynı go-kart dehşeti: Saçı lastiğe dolanan kadın ağır yaralandı

Güncel

Zahmet oldu! İşçileri zehirleyen firma iş bıraktı

Güncel

Sinem Gedik'ten Ceceli ve Semercioğlu hakkında suç duyurusu!

Güncel

Adapazarı'nda evler sular altında kaldı

Güncel

TTB'den sağlıkta şiddete karşı tüm yurtta eş zamanlı eylemler

Güncel

Zonguldak'ta IŞİD operasyonu: 3 tutuklama

Güncel

İçme suyundan hastalık şüphesi: Bakanlık açıklama yaptı

Güncel

Bodrum'da çıkan yangında 40 hektar kül oldu

Güncel

Alperen'in ailesi: Bu işi bırakmayacağız

Güncel

Tokat'ta kaybolan küçük kız 10'uncu günde de bulunamadı

Güncel

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?