darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Adnan Menderes Üniversitesi'nde akademisyene "Osmanlı'ya hakaret" cezası

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. İstanbul’un fethi ile ilgili paylaşım yapan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde görevli Akademisyen Prof. Dr. E.B. “Osmanlı’ya hakaret etmek' suçlamasıyla görevinden uzaklaştırıldı.

Daha önce barış bildirisine imza atan Eski Rektör Prof. Dr. Şükrü Boylu’yu görevden uzaklaştıran yönetim bu kararı protesto eden Eğitim Sen Üyeleri Sevim Karadağ, Nevin Karaca ile SES Üyesi Vedat Altındağ’ı da gerekçe göstermeden ilçelere sürmüştü.

SAVAŞ NARASI

Prof. Dr. E.B. 29 Mayıs’ta sosyal medya hesabından  “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü' şeklinde paylaşım yapan E.B, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan tarafından hedef gösterildi. Paylaşıma dair; “Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı’nın evlatları Olimpos Dağı’nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir' yorumunu yapan Rektör Bircan, akademisyen E.B hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. Bircan yaptığı açıklamada “İlgili öğretim üyesinin sosyal medyadaki kabul edilemez paylaşımları nedeniyle; “Hakkında Disiplin ve Ceza soruşturması başlatılmış olup, açığa alınmıştır. Bu paylaşımları nedeniyle haklı olan tepkinizi tehdit, hakaret, küfür vb. ifadeler kullanarak değersizleştirmeyelim. Süreç tarafımızca ciddiyetle takip edilecektir' ifadelerine yer verdi.

ÜLKÜ OCAKLARI TEHDİT ETTİ!

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Mustafa Karaca da açığa alınan Akademisyen Prof. Dr. E.B’nin fakültesinde eylem yapacaklarını duyurdu. Sosyal medya üzerinden yayımladığı ve akademisyen E.B’yi açıkça hedef gösterdiği ve tehdit ettiği açıklama şöyle: “Atalarını tarihin çöplüğüne gömdüğümüz gibi senin gibi nesebi gayrisahih kalıntılarını da şüheda kanıyla sulanmış, Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman bu topraklardan ayıklayana kadar mücadelemiz devam edecektir'

İlgili Haberler

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık

Güncel

Belediye 'Amerikan firmalarına ruhsat yok' dedi, Burger King'den 'Biz Amerikalı değiliz' açıklaması geldi

Güncel

AKP Kongresine katılan Bülent Arınç sitem etti: Bir karede bile yer almadık

Güncel

Nehirde kaybolan Batuhan'ın cansız bedeni bulundu

Güncel

AKP Kongresine ABD'den katılım!

Güncel

MEB raporu: Ezan okuma, Arapça bilgi, hafızlık ve din kitapları için 4 milyar 255 milyon TL harcandı

Güncel

İstanbul trafiğine maç düzenlemesi

Güncel

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı belli oldu