HODRİ MEYDAN AÇIKLAYIN 'KİM AĞABEY, KİM ABLA?'
CHP'Lİ AĞBABA, 'Arkadaşlar geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı yaptım maalesef muhalif olan insanlar açığa alındı ihraç edildi. Malatya gibi birçok ilde sendikalarda aktif olan sendikalarda aktif çalışan bu mücadelede emek vermiş insanlar ihraç edildi. Bizde haklı olarak bir soru sorduk dedik ki, 'kardeşim sen toplam 100'e yakın memuru ihraç etmişsin bunun içerisinde gazeteci var, hukukçu var, memur var, taşeron işçi var olmayan yok toplam 40 bin kişi gözaltında Cumhuriyet'e operasyon düzenliyorsun. Ya akla mantığa uyuyor mu arkadaşlar? Şimdi her alanda FETÖ'cü var. Bunları getiren siyaset Allah aşkına Emniyet müdürünü, savcısı, polisini, milli eğitim müdürünü, doktoru göreve ben mi getirdim kardeş? Kim getirdi? Siyaset getirdi. Aklımızla alay ediyorlar, her yerde FETÖ'cü var bir tek nerede yok FETÖ'cü siyasette yok akıl alır gibi değil. Bana cevap veriyorlar, bende buradan, 'hodri meydan' diyorum kardeşim 'hodri meydan' madem iş adamında abi abla var, madem kandın örgütlerinde var, madem polisinde, askerinde var bunları getiren siyaset kurumunda da var. Buradan açık çağrı yapıyorum, bana laf yetiştireceğinize Malatya'da ki siyasetteki ağabey, abla kim? Onun hesabını verin. Siyasetteki ağabeyler, ablalar kim? Diyorum ki bazı FETÖ'ye finansal destek vermiş iş adamlarına, Hodri meydan. Araştırılsın Malatya içinde söylüyorum biz afiş asmakta zorlanırken, afişe para bulmakta zorlanırken, billboard kiralayamazken, AKP bütün billboardları, bütün binaları afişle donattı. Bunu kaynağı nerede kardeş? Bunun kaynağı nerede adam gibi çık açıkla. Bilin ki bunun peşini bırakmayacağız. Darbeyle hesaplaşacaksak önce siyasetle hesaplaşacaksın siyasette kim var? Malatya için söylüyorum kim ağabey, kim abla? Belediye başkanlarının ağabeyi ablası kim? Milletvekillerinin ağabeyi ablası kim? Çık adam gibi bunu açıkla cesaretin varsa bakın biz 'hodri meydan' diyoruz hodri meydan. Cumhuriyet halk partisi için hodri meydan diyoruz. Milletvekilleri için.' şeklinde konuştu.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Krizden çıkış için iki seçenek var'

Ağbaba: Bunlar tekrar birine kul olmak için uğraşıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba "Kimi 75 yaşında kimi 80 yaşında yazarları ceza evine atıldı. Şimdi eğer basında FETÖ'cü arıyorsan havuz medyasına bakacaksın kendi yandaşlarına bakacaksın. Açacaksın gazeteleri arşivine bakacaksın FETÖ'yü kim övmüş? Hangi yazar övmüş? Hangi başyazar övmüş? Hangi gazete 'AKP FETÖ'YÜ kurtardı ' diye manşet atmış ona bakacaksın. Cumhuriyetin toprağında FETÖ'cü yetişmez cumhuriyetimizin toprağında PKK'lı yetişmez. Ama bunları arıyorsan her gün seni manşet yapan her gün yalan haberlerle ünlü gazetelere bakmak yeterli köşe yazarlarına bakmak yeterli düne kadar FETÖ'nün demir paralarını o olimpiyat paralarını gösterenlere bakacaksın düne kadar FETÖ'ya övgü dizenlere bakacaksın FETÖ'cü arıyorsan hırsız arıyorsan da oraya bakacaksın haram arıyorsan da o medyaya bakacaksın. Şimdi sen 2 - 3 tane kalmış muhalif medyayı susturarak bir tek adam diktatörlüğünü ilan etmek istiyorsun. Ne diyordu? 'Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet' diyorlardı, ama esas hedefleri tek adam 93 yıl önce Türkiye cumhuriyeti kurulmuş insanlar kul olmaktan kurtulmuş yurttaş olmuş bunlar tekrar birine kul olmak için koca-koca adamlar uğraşıyor." dedi.

 

HODRİ MEYDAN AÇIKLAYIN 'KİM AĞABEY, KİM ABLA?'
CHP'Lİ AĞBABA, "Arkadaşlar geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı yaptım maalesef muhalif olan insanlar açığa alındı ihraç edildi. Malatya gibi birçok ilde sendikalarda aktif olan sendikalarda aktif çalışan bu mücadelede emek vermiş insanlar ihraç edildi. Bizde haklı olarak bir soru sorduk dedik ki, 'kardeşim sen toplam 100'e yakın memuru ihraç etmişsin bunun içerisinde gazeteci var, hukukçu var, memur var, taşeron işçi var olmayan yok toplam 40 bin kişi gözaltında Cumhuriyet'e operasyon düzenliyorsun. Ya akla mantığa uyuyor mu arkadaşlar? Şimdi her alanda FETÖ'cü var. Bunları getiren siyaset Allah aşkına Emniyet müdürünü, savcısı, polisini, milli eğitim müdürünü, doktoru göreve ben mi getirdim kardeş? Kim getirdi? Siyaset getirdi. Aklımızla alay ediyorlar, her yerde FETÖ'cü var bir tek nerede yok FETÖ'cü siyasette yok akıl alır gibi değil. Bana cevap veriyorlar, bende buradan, 'hodri meydan' diyorum kardeşim 'hodri meydan' madem iş adamında abi abla var, madem kandın örgütlerinde var, madem polisinde, askerinde var bunları getiren siyaset kurumunda da var. Buradan açık çağrı yapıyorum, bana laf yetiştireceğinize Malatya'da ki siyasetteki ağabey, abla kim? Onun hesabını verin. Siyasetteki ağabeyler, ablalar kim? Diyorum ki bazı FETÖ'ye finansal destek vermiş iş adamlarına, Hodri meydan. Araştırılsın Malatya içinde söylüyorum biz afiş asmakta zorlanırken, afişe para bulmakta zorlanırken, billboard kiralayamazken, AKP bütün billboardları, bütün binaları afişle donattı. Bunu kaynağı nerede kardeş? Bunun kaynağı nerede adam gibi çık açıkla. Bilin ki bunun peşini bırakmayacağız. Darbeyle hesaplaşacaksak önce siyasetle hesaplaşacaksın siyasette kim var? Malatya için söylüyorum kim ağabey, kim abla? Belediye başkanlarının ağabeyi ablası kim? Milletvekillerinin ağabeyi ablası kim? Çık adam gibi bunu açıkla cesaretin varsa bakın biz 'hodri meydan' diyoruz hodri meydan. Cumhuriyet halk partisi için hodri meydan diyoruz. Milletvekilleri için." şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı

Politika

Karamollaoğlu, AKP'nin erken seçim tarihini açıkladı

Politika

Lavrov ve Çavuşoğlu'ndan ortak açıklama

Politika

Soylu: Yurt içinde 790 terörist var, nerede olduklarını biliyoruz

Politika

CHP'de kurultay çağrısına ilişkin muhaliflerden yeni açıklama

Politika

İyi Parti'den MHP'ye geçen Hayati Arkaz'dan açıklama

Politika

CHP PM yarın toplanıyor

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e tebrik telefonu