darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Ahmet Çakar’a "şişme kadın" cezası

Programın 4 Nisan tarihli yayında, Futbolcu Wesley Sneijer’in eşiyle çektirdiği görüntüleri gündeme getirerek Galatasaray için “Sex shop, şişme kadın muhabbeti' benzetmesinde bulunan eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar’dan dolayı kanala ceza kesildi.

Programın 4 Nisan tarihli yayında, Futbolcu Wesley Sneijer’in eşiyle çektirdiği görüntüleri gündeme getirerek Galatasaray için “Sex shop, şişme kadın muhabbeti' benzetmesinde bulunan eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar’dan dolayı kanala ceza kesildi.

Galatasaray, bu sözlerden dolayı Beyaz TV’yi RTÜK'e şikayet etmişti. Programda, Ahmet Çakar ile sunucu Ertem Şener arasında geçen diyalog şöyle gelişmişti:

Çakar: Başkan düğünde, en önemli oyuncunun karısıyla yalama işlerinde.Çakar: Dursun Özbek kalk yataktan, idarecin şişme kadın muhabbeti yapıyor.Çakar: Dursun Bey, yanındaki yöneticilerden bir tanesi şişme kadın müptelası.Çakar: Galatasaray kulübü bir sex shop değildir.Şener: Türk futbolunu yöneten adamlar bunlarsa yazıklar olsun!

RTÜK: ÇAKAR PROVOKASYON YAPIYOR

RTÜK’ün konuya ilişkin raporunda, Çakar'ın “yalama' diye nitelediği görüntünün, GS'li Sneijder'in eşiyle birlikte bir sosyal medya sitesinde yayınladığı esprili görüntülere ait olduğunu dile getirerek, “Özellikle Ahmet Çakar tarafından malum konunun 'yalıyorlar, yalama durumları var' gibi nobran ifadeler ile izleyicilere aktarıldığı ve bu durumun abartılarak, programın genelinde hakim olan gürültü ve provokatif üslubun devamını sağlamak amacıyla sürdürüldüğü değerlendirilmektedir' dedi.

RTÜK, Çakar'ın tavrına şu çarpıcı değerlendirmede de bulundu:

“Burada önemli olan noktanın, bir kulüp futbolcusunun kişisel sosyal medya hesabında kendi kültürü ya da kişisel espri anlayışı bağlamında paylaşımda bulunduğu görüntüler üzerinden, kulüp ve yöneticilerinin eleştirilmesinin yayıncılık etiğinden uzaklaşarak bir tür fırsatçılığa dönüştürülmesi konusu olduğu düşünülmektedir.'

RTÜK, Beyaz TV'ye, “Yayınlar genel ahlaka aykırı olamaz' hükmü ile “Yayınlar, dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez' hükümlerine dayanarak 2 ayrı maddeden oy birliğiyle ceza verilmesini benimsedi. Cezanın uyarı mı, para mı olacağına, daha sonra karar verilecek.

(AMK)

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Deniz Yücel'e M100 Medya Ödülü verilecek

Medya

TGS'den hükümete çağrı: Kağıt desteği sağlanmalı

Medya

Fatih Portakal'dan dikkat çeken 'Uğur Gürses' paylaşımı

Medya

Ahmet Hakan'dan ilginç Bülent Arınç yazısı

Medya

Ahmet Hakan'dan 'Anti-Amerikancılık' dersleri

Medya

Cumhuriyet gazetesine zam

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'