darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

'Aileler kızlarını devlete emanet edemeyecekse kime emanet edecek?'

Fikri Sağlar, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde "Aileler kızlarını devlete emanet edemeyecekse kime emanet edecek? Zonguldak KYK'ya bağlı Nesibe Hatun Kız Öğrenci Yurdunda 4 günde 2 kız öğrencinin kaçırıldığı iddia edilmiştir. Diğer bir vahim iddia ise kız öğrenci yurdunda kalan inşaat işçileridir! Tüm bu iddialar araştırılmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır." dedi.

Fikri Sağlar'ın soru önergesi şu şekilde:

 Zonguldak Pusula Gazetesi’nde çıkan habere göre; Zonguldak’taki Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) eğitim gören kız öğrencilerin kaldığı Nesibe Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda 4 gün içerisinde 2 kız öğrencinin kaçırıldığını iddia eden öğrenciler dün akşam yurda girmeme eylemi yapmışlardır.

Kozlu İlçesi’nde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait olan ve bu yıl açılan Nesibe Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda, geçen cuma bir kız öğrenci erkek arkadaşı tarafından otomobile bindirilerek kaçırıldığı iddia edilmiştir. Polisin bir gün sonra yakaladığı şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldığı basına yansımıştır.

Yine iddialara göre, aynı yurda dün akşam saatlerinde Tofaş marka bir araçla gelen silahlı kişilerin hiçbir güvenlik engeliyle karşılaşmadan bir kız öğrenciyi kaçırdığı kamuoyuna yansımıştır. 250 kadar kız öğrenci yurdun bulunduğu mahallenin tenha ve karanlık olmasından yakınırken, yurt müdüründen de şikâyetçi olmuşlardır. Konu ile ilgili yurt müdürünün “kızların kuyruk salladığı' şeklinde skandal ifadelerin olduğu öne süren öğrenciler zorlukla yatıştırılmıştır. Bunlar yetmezmiş gibi birde yurdun 9. katında inşaat işçilerinin kaldığı da iddia edilirken, yurda kimin girip çıktığıda belli değildir.

Bu çerçevede:

Devlete ait olan Nesibe Hatun Kız Öğrenci Yurduna silahlı kişilerin hiçbir güvenlik önlemi ile karşılaşmadan gelerek bir kız öğrenciyi kaçırdığı iddiası doğru mudur?

Ailelerinden uzak kız öğrenciler devletin yurdunda güvende olmazsa nerede güvende olacaktır?

İddialara göre kız yurdunun içerisinde kalan inşaat işçilerinin orada olmasına gönlünüz razı oluyor mu? Aileler kızlarını size inşaat işçileri ile beraber kalsın diye mi emanet etmiştir? Eğer bu iddialar doğru ise, bu durumu düzeltmek adına bir adım atacak mısınız?

İddialara göre yurt müdürünün kaçırılan kız öğrenciler için “kuyruk sallamalarından' kaynaklandığını söyleyip, hiçbir işlem yapmadığı doğru mudur? Şayet doğru ise bu yurt müdürü hakkında herhangi bir işlem yapılacak mıdır? Bu zihniyetteki bir müdüre aileler kızlarını nasıl emanet edeceklerdir?

Yurdun tenha, sokak lambalarının olmadığı karanlık bir yerde olması sebebi ile kız öğrenciler tedirgin olmaktadır. Bunun için herhangi bir çalışma yapacak mısınız?

İlgili Haberler

Politika

Tutuklu Eren Erdem'den Berberoğlu mesajı: Darısı tüm siyasi tutukluların başına

Politika

AKP'li 16 yılda 21 bin 208 işçi hayatını kaybetti

Politika

Video | Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 9 soru!

Politika

AKP'den İş Bankası açıklaması: Atatürk'e saygı gereği CHP vazgeçmeli

Politika

AKP MKYK toplantısı sona erdi

Politika

AKP'den yerel seçimlerde ittifak açıklaması

Politika

Türkiye, Rusya ve İran, ABD'de 'Suriye' için toplanacak

Politika

Uyuşturucu ile yakalanıp tutuklanan HDP'li partiden ihraç edildi

Politika

TBMM'ye stajyer avukatlar için kanun teklifi verildi

Politika

'Kadın değiliz' dediği için eleştirilen Emre Can özür diledi

Politika

Merkel ve Erdoğan Berlin'de bir araya gelecek

Politika

CHP Sözcüsü Öztrak: Vatandaşın krizi ve ülkeyi yönetenlerin krizi farklı