darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Alev Doğan

Ahmet Şıkın savunması ve biat kadrolarının çaresizliği

27.07.2017 13:14

Hukuk ve iletişim fakültelerinde ders olarak okutulması gereken savunmasında, dostları olmakla onur duyduğu dışarıdaki gazetecilere de selam yollamış sevgili Ahmet Şık, Ahmet abimiz…Ve eklemiş demiş ki; Her kim olursanız olun hiç birinizden korkmuyoruz. Çünkü zorbaları en çok korkutanın cesaret olduğunu biliyoruz.

Tüm dünyadaki tutuklu gazetecilerin sayısından daha fazla sayıda gazetecinin tutuklu olduğu memleketimizde, hala bir şeylere dair umut besleyebiliyorsak bu biraz da Ahmet Şıkın dün yaptığı ve şimdiden tarihe geçmiş savunması sayesindedir. Bu yüzden hakkında çok şey yazılır Ahmet Şıkın ama ne yazılırsa yazılsın hakkı ödenmez.

Kendisinin de belirttiği gibi, hakikate kendisinden daha fazla saygı duyan birinden de böyle ders niteliğinde bir savunmadan daha azı çıkmaz zaten. Ve onun cesaretinin kaynağı buradadır işte, hakikatin gücünde.
Bize payımıza da onula aynı mesleği yapıyor olmaktan kaynaklı bir büyük gurur, yüreğimizden taşan bir umut ve bir ince bahtiyarlık düşer…

Tüm bunlara ek olarak, savunması ince bir hünerle yazdığı haberleri gibidir. Araştırılmış, her noktanın üzerinde incelikle durulmuştur. Ortada dönen oyunun tüm ciddiyetsizliğine rağmen, büyük bir ciddiyetle kaleme alınmıştır. Çünkü Ahmet Şık en iyi bilenlerdendir ki; yaşamak ciddi bir iştir.

Bize reva gördükleri bu ciddiyetsizlikten kurtulmanın yegâne yolu da boyun eğmemektir. Eğilip bükülmemektir.
Ne acı değil mi, Fatih Terim giderayak cebimizden 3,5 milyon Euro tırtıklarken, bu ülkede ataması yapılmadığı için intihar eden İbrahim Yeşilbağın cebinden 6 TL çıkmıştır. Bu savunma İbrahim öğretmen için de yapılmıştır.

Bu ülkede El Kaidenin fikir babası Abdullah Azzamın ismi caddelere verilirken, Ahmet Şıkın savunması eli kanlı cihatçı örgütlerin saldırıları sonucu hayatını kaybeden yurttaşlarımız için de yapılmıştır.

Ahmet Şıkı her dönemin suçlusu ilan edenler, FETÖ ile yaptıkları suç ortaklığını da itiraf etmişlerdir.
Daha dün Pennsylvaniadaki ağlak vaiz için methiyeler düzenler, FETÖnün siyasi ayağını bulmak için işe kendilerinden başlayabilirler. 

Bugün gazetecilik kisvesi altında tetikçilik yapanların devir değiştiğinde nasıl süt dökmüş kediye dönecekleri, bir dönem cemaatin sesi olan Taraf Gazetesindeki çapsız biat kadrolarının bugün düştüğü pozisyona bakıldığında açıkça görülebilir. Müneccim olmaya gerek yok.

Misal, Ahmet Şıkın hukuken intiharı başlıklı yazıya imza atan Cem Küçük demiş ki ;

Ahmet Şıkın Cumhuriyette 13 Şubat 2015te "Tırdaki Sır Aydınlandı" haberi  de buram buram FETÖ kokuyordu. Suriye Türkmen Kitlesi isimli derneğin yöneticiliğini yapan Ayhan Orlinin Suriye Türkleri Derneği Başkanı Ahmad Chrin, Bayır Bucak Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut ve Suriye Türkmen Kitlesi Genel Koordinatörü Samir Hafez olan gizli konuşmalarını yayınlayan ve silahların Türkmenlere değil Ansar el İslama gittiğini yazdı. Ahmet Şıka bu tapeleri veren FETÖcü polislerdi. FETÖnün hayatını karartmak istediği Ahmet Şık artık onların oyuncağı olmuştu. O zaman bu haberi alıp soru önergeleri veren de CHPli vekil Umut Orandı. Kendisinden uzun zamandır haber alınamıyor. 

Cem Küçük, bu ithamları kanıtları ile teker teker ortaya koyacak, bir iddiası varsa temellendirecek. Gazeteci ise belgelerle konuşacak. 

Yok eğer yapmıyorsa,  o savunmadan kendince belli dersler çıkartabilir, milyonlarca insanı nasıl salak yerine koymaya çalıştığını, FETÖcü diye utanmadan itham ettiği Ahmet Şıkın kaleminden okuyabilir.

Bedel ödemişlermiş, geçiniz… Bırakın bedeli, yediği bir yemeğin faturasını ödemiş midir bugüne kadar Cem Küçük?

Bedel ödeyen de, ödediği bedelin karşında eğilip, bükülmeyen de biziz. 

Ez cümle savunmasında dediği gibi; Ahmet Şık dün gazeteciydi. Bugün gazeteci. Yarın da gazetecilik yapmaya devam edecek. Yani hakikati boğmak isteyenlerle arasındaki uzlaşmaz çelişki hiç bitmeyecek. Ahmet Şık, hakikate kendinden daha fazla saygı duymaya da, inkarcı biat kadrolarına dahil olmayı reddetmeye de devam edecek.

Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!

 

Eğitim