Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

10 Kasım'da 'Kemal Paşa' tatlısı paylaşarak Atatürk'e hakaret eden kişi tutuklandı

Akgün: Cumhuriyet namusumuzdur, şerefimizdir

Büyükçekmece Belediyesi'nin geleneksel "Cumhuriyet Balosu" bu yılda yoğun bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. World Point Yaşam Merkezi'nde gerçekleşen Cumhuriyet Balosu'na katılan tüm davetliler Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve eşi Hatice Akgün tarafından karşılandı. Davetlilere verilen kokteylin ardından tarihçi-yazar Sinan Meydan ve Sacide Bolcan'ın "Atatürk'ün Hayatı ve Cumhuriyet" konulu söyleşileri gerçekleşti.

BÜYÜKÇEKMECE'DE 29 EKİM COŞKUSU

 "Cumhuriyeti kimseye yedirmeyiz"

 Söyleşinin ardından bir konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, içinden geçtiğimiz günlerde en çok ihtiyaç duyulan şeyin birlik ve beraberlik olduğuna vurgu yaparak; "Gün birlik günüdür, gün beraberlik günüdür, gün hep birlikte kenetlenerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu aydınlık yolda bu Cumhuriyeti çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartmaktır. Cumhuriyet namusumuzdur, şerefimizdir, Türk milleti hiç bir ödün vermeden ebediyen Cumhuriyete sahip çıkacaktır. Cumhuriyeti kimseye yedirmeyiz. Türk milletinin bu yüce duygusu, bu yüce karakteri  Cumhuriyeti tek başına korumaya  ve yaşatmaya yeterlidir" dedi.

"Herkes elini taşın altına koyacak"

Akgün konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçmişten günümüze çok dersler aldık. Ama 15 Temmuz'da bu ülkenin bir ferdi olarak, bu ülkenin bir hizmetkarı olarak üzerime düşen dersi fazlasıyla aldım. Bundan sonra inanıyorum ki, 15 Temmuz'dan alınan ders ile Cumhuriyetimizin, demokrasimizin Avrupa standartlarına çıkartılması için bu bayrağı, bu vatanı, bu cumhuriyeti, demokrasiyi seven herkes elini taşın altına koyacaktır. Buna inancım tamdır. Cumhuriyeti bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve Cumhuriyetin korunması için biraz önce toprağa düşen şehit polisimize kadar bu arada ne kadar şehit düşen, hayatını bu vatan için vermiş şehidimiz varsa hepsinin aziz hatırası önünde saygıyla, hürmetle eğiliyorum. Ruhları şad makamları cennet olsun."

 Candan Erçetin ayakta alkışlandı

 Gecede sahneye çıkan sevilen sanatçı Candan Erçetin, Cumhuriyet Balosuna katılan yaklaşık 3 bin kişiye Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan bir konser verdi.

Cumhuriyetin 93. yılı kutlama pastası Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve eşi Hatice Akgün, Büyükçekmece Garnizon Per. Albay Caner Demirkol, emekli Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan, emekli koramiraller Kadir Sağdıç ve Mehmet Otuzbiroğlu, tarihçi yazar Sacide Bolcan tarafından 10. Yıl Marşı eşliğinde kesildi. Gecede ayrıca, Kore'de düzenlenen Dünya Halk Dansları Festivali'nde Dünya Şampiyonu olan Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları Topluluğu, kazandıkları şampiyonluk kupasını Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'e takdim ettiler.

İlgili Haberler

Güncel

İdil Kültür Merkezi'nde gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı

Güncel

Atlı polisler göreve başladı

Güncel

İtalya'dan Türkiye'nin Libya Konferansı'ndan çekilmesine ilişkin açıklama

Güncel

Billboardlara reklam yerine çöp astılar

Güncel

Hakkari'de füze saldırısı: 3 işçi yaralandı

Güncel

Zabıta, bir gencin sattığı pamuk şekerleri ayağıyla ezdi

Güncel

Fındık kabuğundan mangal kömürü elde edip satıyor

Güncel

Balıkesir'li İskender, 40 yıldır dağda yaşıyor

Güncel

KESK işsizlik ve yoksulluğa karşı miting hazırlığında

Güncel

Türkiye Libya Konferansı'ndan çekildi

Güncel

Bolu'da polisi dinlemeyip kırmızı ışıkta geçen yayalar ceza yedi

Güncel

Özel hastane 'ekonomik' gerekçeyle kapandı... 180 işçi hakları verilmeden işten çıkartıldı!