Çok Okunanlar

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Zafer Algöz, mücevherlerin sahibini buldu

Eski Türkiye güzelinin bıraktığı mirası 14 yıl sonra itfaiye erleri kazandı

Akil Gençlerin sahur programlarına yoğun ilgi

Son dönemde ülke gündemine ilişkin yaptığı çalışmalarla dikkat çelen Akil Gençler Platformu İstanbul İl Başkanlığı, Ramazan ayı boyunca İstanbul’un değişik ilçelerinde sahur programlarında gençlerle bir araya geldi. Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Talha Enis ve İstanbul İl Başkanı Erhan Vergili’nin katıldığı programa gençler büyük ilgi gösterdi.  Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başlayan program konuşmaların ardından sohbet havasında devam etti. 

ERHAN VERGİLİ: “RAMAZAN BOYUNCA BİNLERCE GENÇLE BULUŞTUK' 

Ramazan ayı boyunca İstanbul’un değişik ilçelerinde binlerce gençle bir arada iftar ve sahur yaptıklarını belirten İstanbul İl Başkanı Erhan Vergili; “Her geçen gün daha da büyüyoruz. İstanbul’da kısa bir süre içerisinde teşkilatlandık, ülke gündemimizle ilgili paneller-söyleşiler düzenliyoruz. 56 ilde teşkilatlanmış olan platformumuz Edirne’den Hakkari’ye birlik ve kardeşlik köprüsüdür. Özellikle Ramazan ayında Genel Başkan Yardımcımız Muhammed Talha Enis’in de büyük destekleriyle İstanbul İl Başkanlığı olarak Şırnak’a bir yardım tırı gönderdik. Erzak, oyuncaklar, kadın-erkek giysileri, çocuklar için kıyafetler. Biz de Şırnak’a giderek orada ki şehit ailelerimizi ziyaret edeceğiz, bayramımızın ilk gününü orada geçireceğiz. Çocuklarımıza bayramlık hediye edeceğiz. İstanbul İl Başkanlığı’mız önümüzdeki günlerde farklı projelerle yine gençlerle buluşmaya devam edecek' dedi.

akil-gencler-istanbul.jpg 

MUHAMMED TALHA ENİS: “DAVAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Sözlerine geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı’ndaki alçak saldırıyı lanetleyerek başlayan Akil Gençler Platformu Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Talha Enis ise ülkemiz için birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan konuşmasında;  “Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi “Bu dâva hor, bu dâva öksüz, bu dâva büyük'. Biz ümmeti Muhammed olabilmenin sözüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri’nin yıkılmaz surları yıkarak bizlere miras bıraktığı bu toprakların torunları olarak biz bu davaya sahip çıkacağız. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin inşallah' dedi. 

Gençlerin sorularını da yanıtlayan Muhammed Talha Enis, ülke gündemi ve Akil Gençler Platformu’nun çalışmalarıyla ilgili de önemli bilgiler verdi. 

İlgili Haberler

Güncel

YPG'den Suriye'ye işbirliği çağrısı

Güncel

Kıtada, bugüne kadar bulunan en büyük elmas!

Güncel

Genelev patroniçesi Manukyan'ın mirasçıları her geçen gün artıyor

Güncel

Malatya'da deprem

Güncel

Öğrenciler yüksek kira fiyatlarını protesto etti

Güncel

Piyango, Nimet Abla'yı ‘vurdu': Yüzlerce metrelik kuyruk oluştu

Güncel

Çürük raporu vermeyen kadın doktor, hastası tarafından darp edildi

Güncel

Ceylanpınar sınırında hendek kazısı başlatıldı

Güncel

Seçim öncesi Ankara'da su faturalarına indirim

Güncel

Tren faciasında gözaltına alınanlarla ilgili yeni gelişme

Güncel

'Recai' adı verilen hamurlu yiyecek, etli ekmeğe rakip oldu

Güncel

Marmara'da sıcaklık değişecek