darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Akit Tv programcısı: Erdoğan neden Halife olmasın?

Kamuoyunda tartışma yaratan "Recep Tayyip Erdoğan sempozyumu"nun koordinatörü Akit TV programcısı Ali Koca, halifelikle ilgili soruya, "Halifelik sistemine bir ihtiyaç varsa, bu sistem kurulacaksa, kurulması da gerekiyorsa ve buna da bir baş gerekiyorsa neden bu Recep Tayyip Erdoğan olmasın" dedi. Koca halifelikle ilgili 'neden Erdoğan olmasın' derken bir yandan da, Erdoğan'ın kendisi ile ilgili abartılı açıklamalardan rahatsız olduğunu iletti. Koca'nın koordinatör olduğu söz konusu sempozyum AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın "Erdoğan anlatılmaz yaşanır. O, bu ümmete Allah'ın bir lüftudur" sözleriyle gündem olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için, 'ona dokunmak bile ibadettir' ifadesi çok tartışılmış, adı anıldığında salavat getirilmişti. Hatta su içtiği bardağın saklanması gündeme oturmuştu. Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür hareketlerden ve sözlerden rahatsız olduğunu söyledi. Recep Tayyip Erdoğan Sempozyumu'nun koordinatörü Ali Koca, katıldığı televizyon programında gazeteci Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı. Koca, Erdoğan'ın bu konudaki rahatsızlığından bahsetti, ayrıca İslam dünyasının başına bir lider gerekiyorsa bunun mutlaka Erdoğan olması gerektiğini söyledi.

BARDAĞI SAKLAYAN GÖREVDEN ALINDI

Aynı zamanda Akit TV'de program yapan Ali Koca, kendisiyle ilgili yapılan abartı hareket ve sözlerle ilgili, "Bu tür şeyleri sayın Cumhurbaşkanımız da hoş karşılamıyor, kızıyor. Ben buna birebir şahit oldum. Bir dost ortamında bu durum analiz edildi, sayın Cumhurbaşkanımız böyle şeylerden rahatsız açık ve net konuşmak gerekirse. Bu gençlik kollarındaki arkadaş bardak mevzusundan sonra görevden alındı" dedi. Koca'nın sözlerinin aksine aynı saatlerde Erdoğan'ın su içtiği bardağı saklayan AKP Adalar İlçe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı'nın AKP'nin toplantısında olduğu görüldü.

Koca, halifelik söylemlerine ilişkin de açıklama yaptı. "İslam dünyasının bir başının olmadığını görüyoruz" diyen Koca, "Bence olmalı. Neden Recep Tayyip Erdoğan olmasın. Halifelik sistemine bir ihtiyaç varsa, bu sistem kurulacaksa, kurulması da gerekiyorsa ve buna da bir baş gerekiyorsa neden bu Recep Tayyip Erdoğan olmasın" şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Medya

Ahmet Hakan'dan 'Anti-Amerikancılık' dersleri

Medya

Cumhuriyet gazetesine zam

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında