darbeicindedarbegif.gif

Akit yazarına haddini TKP bildirdi: Bir kucaktan inip başka bir kucağa aslan parçası!

ABD’nin Türkiye’ye yönelik vize verme işlemlerini askıya alma kararını açıklamasından sonra, Türkiye’de tartışmalar devam ediyor.

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu bugünkü köşesinde Türkiye Komünist Partisi’nin, ABD’nin vize kararından sonra yaptığı açıklamayı eleştirdi. Karahasanoğlu, “’Emperyalistlere karşı omuz omuza’ mesajları verenler…' ifadesini kullanırken, “Bunlar mı, 1967’de, 6. Filo’ya 'Go home' pankartları açanlar. Bunlar mı, bizi, 6. Filo’ya destek vermekle suçlayanlar. Şunların söylediklerine bakın. Türkiye’nin son tavrı, 'Tutarsız, saldırgan ve maceracı' imiş. Aman Yarabbi. Bunlar ne diyorlar böyle?' diye yazdı. Karahasanoğlu, "Kimseden çekinmeden... Korkmadan... Suç işleyeni tutuklayarak, yargının bağımsızlığını gösterebiliriz. Öyle de yaptık. Gomünistler buna ne diyorlar?" ifadelerini kullanırken, bu sözlere komünistlerden bir yanıt geldi.

Odatv'nin haberine göre, Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite Üyesi Mehmet Kuzulugil, yaptığı açıklamada, Karahasanoğlu’na, Mavi Marmara'yı, Trump buluşmalarını ve Beyaz Saray ziyaretlerini hatırlatarak, şu sözleri söyledi: 

“6. Filo'yu hatırlamış. MÜSİAD, Suudi petrol şeyhleri, Beyaz Saray ziyaretleri gibi şeyleri de hatırlamış belli ki. Afganistan'da Amerikan silahları ile cihada kalkanları filan. Mavi Marmara'yı, daha çok yakınlarda gerçekleşen Trump 'buluşmalarını', Patriot cilveleşmelerini... Bunları hepten unutmuş. Hey S-400 sen nelere kadirsin! Akit'in kara abus yazarını bile uçurup hayal alemlerine daldırabiliyorsun. Çocukluğunu hatırlatıyorsun da, dününü unutturuyorsun. Dilipak'a İnönü hatmettiren konjonktür, Akit yazarı Ali Karahasanoğlu'na geniş hayaller kurdurmuş.'

Kuzulugil, Karahasanoğlu'nun "yargı bağımsızlığı" sözlerine karşılık olarak da şu ifadeleri kullandı:

"'Yargının bağımsızlığını' Amerika'ya ispatlamak için konsolosluk çalışanının eşini çocuğunu gözaltına alman gerekmiyordu ki! İncirlik'te sarhoş dolaşırken polis arabasına çarpan Amerikan askerini yargılayabilsen o da olurdu. Subayını yere yatırıp kelepçelediklerinde ne yaptığına bakıp gördüler zaten senin bağımsızlığını!"

Kuzulugil, "Bir kucaktan inip bir başka kucağa yerleşmek kahramanlık sayılacak öyle mi! 'Moskof' füzesine binip ortadoğuda 'drift attığınızı' görünce herkesin 'işte ABD'yle beklenen hesaplaşma' diyerek alkışlaması gerekecek öyle mi? dedi.

İşte TKP Merkez Komite Üyesi Mehmet Kuzulugil’in, Karahasanoğlu'nun "Sadece Türkiye’de değil, dünyada da Komünist Parti’nin iflasıdır bu!" yazısına karşı yaptığı "Aslan parçası" başlıklı o açıklama:

"Aslan parçası!

Ne çok şeyi hatırlamış ve ne çok şeyi unutmuş.

'Hani biz, 6. Filo’ya dönüp, namaz kılmıştık.

Hani ABD’ye tapıyorduk..

Hani kapitalistlerle işbirliğine soyunmuştuk..

Hani Müslümanlar, emperyalistlerle kol kola idi.'

6. Filo'yu hatırlamış. MÜSİAD, Suudi petrol şeyhleri, Beyaz Saray ziyaretleri gibi şeyleri de hatırlamış belli ki. Afganistan'da Amerikan silahları ile cihada kalkanları filan.

Mavi Marmara'yı, daha çok yakınlarda gerçekleşen Trump 'buluşmalarını', Patriot cilveleşmelerini... Bunları hepten unutmuş.

Hey S-400 sen nelere kadirsin! Akit'in kara abus yazarını bile uçurup hayal alemlerine daldırabiliyorsun.

Çocukluğunu hatırlatıyorsun da, dününü unutturuyorsun.

Dilipak'a İnönü hatmettiren konjonktür, Akit yazarı Ali Karahasanoğlu'na geniş hayaller kurdurmuş.

Son günlerde yaşanan diplomatik karmaşadan, Amerikan küffarına karşı yalın kılıç cihada kalkmış Erdoğan halüsinasyonları çıkarmak yetmemiş, bu yiğidin (!) hakkını teslim eden komünist fantezilerine dalmış.

'Bekledik ki..

'Helal olsun Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan’a.. Yüzümüzü ağarttın.. Her şeyin güç olmadığını, para olmadığını gösterdin.. Arkandayız.. Gönlümüz seninle.. Ömür boyu yol arkadaşınızız' desinler..

Haydi abarttım diyelim..

'Ömür boyu'nu çıkartalım..

Sadece şu son olay için, çıkıp, 'Helal olsun sana, aslan parçası.. Böyle dik durdukça.. Emperyalistlere kafa tuttukça.. Biz de seninleyiz' desinler..'

Aslan parçası!

TKP'nin 'Takriben 20 saat kadar sonra' yaptığı açıklamaya çok bozulmuş.

Neden 20 saat kadar sonra?

Konsoloslukta çalışan 'FETÖ'cüyü tespit edip çocuğunu ve karısını tutuklatmış reyisi. İşte bundan 20 saat sonra.

Bir de, Fidel'e Che'ye düşkünmüşüz de kahraman yerli olunca almıyormuşuz.

Oysa biz kahramanın da yerlisini severiz. Severiz de, çocuk işçileri günde 16 saat çalıştırıp Adidas'a fasonculuk yapanları kahraman ihracatçı diye yutturanların zokasını yutmamışız, sizin cambazlıklarınızı mı seyre dalacağız?

'Yargının bağımsızlığını' Amerika'ya ispatlamak için konsolosluk çalışanının eşini çocuğunu gözaltına alman gerekmiyordu ki! İncirlik'te sarhoş dolaşırken polis arabasına çarpan Amerikan askerini yargılayabilsen o da olurdu. Subayını yere yatırıp kelepçelediklerinde ne yaptığına bakıp gördüler zaten senin bağımsızlığını!

Bir de o heyecanla sapla samanı birbirine karıştırmış.

TKP açıklamasında şöyle deniyor: 

“Erdoğan ve AKP 15 yıllık iktidarını Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’nın başını çektiği Avrupa Birliği ülkelerine borçludur. AKP ülkemizi, emperyalist güçler ve Türkiye’nin büyük patronlarıyla el ele vererek, ekonomisi daha kırılgan, dış politikası tutarsız, saldırgan ve maceracı, iç politikası emekçiye sınırsız düşmanlık ve dincilikle kirletilmiş bir ülke haline getirdi.'

Aslan parçası yorumlamış. 

"Tayyip Erdoğan’ı saldırgan, ABD’yi saldırılan masum ülke ilan ettiler.."

Sakin ol şampiyon!

Erdoğan'ın saldırganlığından söz ettiysek, ABD'yi saldırılan ülke filan ilan ettiğimiz yok. O sizin fantezi dünyanız.

Suriye'de yüzbinlerce insanın canına, milyonlarca insanın evinden barkından ayrı düşüşüne sebep olmuş saldırganlıktan söz ediyoruz.

Hiç canını sıkma, sadece biz değil bütün dünya biliyor o saldırganlıkta ABD ile nasıl işbirliği yapıldığını.

Aslan parçası...

Bir kucaktan inip bir başka kucağa yerleşmek kahramanlık sayılacak öyle mi!

'Moskof' füzesine binip ortadoğuda 'drift attığınızı' görünce herkesin 'işte ABD'yle beklenen hesaplaşma' diyerek alkışlaması gerekecek öyle mi?

Meceracı dememize bozulmuş bir de.

Galiba, Che Guevara tişörtleri giyenlere yakıştıramamış 'maceracı'yı olumsuz bir sıfat olarak kullanmayı.

Halkın kanıyla kumar oynayanlara kumarbaz, halkın canıyla strateji oyunları çevirene maceracı deriz. 

ABD'ye kafa tutmak, emperyalizmle hesaplaşmak olabilir mi maceracılık, bizim gözümüzde!

Kopmayacağını bile bile, bütün varlığını ve geleceğini emperyalistlere borçlu olduğunu bile bile, onlara sürprizler yapıp, yine halkın kanını dökerek 'inisiyatif' almaya çalışmaktır maceracılık.

Suriye'de sizi Suriye'ye itekleyen emperyalist dostlarınızı bile şaşırtan denemeler yapmanızdır. Evrenin en şer güçlerine bile parmak ısırttıran bir barbarlıkla komşu ülkeyi kana boğup, sonra emperyalist ağabeylerinize 'nasıl olmuş mu' diye şirinlik yapıp bahşiş beklemenizdir. Verilmeyince tutarsız cilveler yapmaksa maceracılık bile sayılmaz.

Şöyle imiş, böyle imiş. Akit yazarına göre şunu yapmalıymışız, bunu yapmalıymışız. İşimize karışması bundan ibaret değil.

Dün akşama doğru 'Komünist Parti'nin' yaptığı açıklama Türkiye'de değil, dünyada da Komünist Parti'nin iflasıymış.

O açıklamayı yapan 'Komünist Parti' değil. Türkiye Komünist Partisi. Belli ki yıllardır çok yakından izlediğiniz, sağı solu kurcalandığında gizleyemediğiniz bir keyif aldığınız TKP.

Dünyada ve Türkiye'de iflas edenin ne olduğunu ise hep birlikte izliyoruz.

Aslan parçası!"

f2-028.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Çok Okunanlar

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Ahmet Hakan, Atatürk'e hakaret eden gericiye böyle sahip çıktı

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

İlgili Haberler

Güncel

Adnan Oktar'ın serveti ne kadar?

Güncel

İyi Parti kongre tarihini açıkladı!

Güncel

AKP'nin 'bedelli askerlikte 21 gün' teklifine CHP'den ilk yanıt

Güncel

Adnan Oktar'a 'asa' hediye eden Nakşi şeyhinden 'U' dönüşü

Güncel

Nahit Duru | 'Barış için savaş'

Güncel

ÖSYM'den önemli YDS duyurusu

Güncel

AKP'den son dakika 'bedelli askerlik' açıklaması: Yeni karar...

Güncel

Yılmaz Polat | Mehmet Şimşek Türkiye'yi terk ediyor

Güncel

Erzurum Kongresi 99 yıl önce bugün toplandı

Güncel

Kadıköy'de sağlık personeline şiddet

Güncel

'İntizar' haberine erişim yasağı getirildi

Güncel

Cezaevinde ‘ıslak havlu' cinayetinde 43 memura dava