darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Ünlü ekonomist Prof. Refet Gürkaynak'tan korkutan teşhis

AKP Mayıs ayında kongreye gidiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan ve AKP Genel başkanı Ahmet Davutoğlu arasındaki kriz yeni bir aşamaya geçti. Partide, devlette ve ülkede "tek adam" olma yolunda ilerleyen Erdoğan, Davutoğlu'nu harcadı. AKP Mayıs ayı içinde kongre kararı aldı. Davutoğlu'nun aday olmayacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1 saat 40 dakika görüşen Başbakan Ahmet Davutoğlu yarın açıklama yapacak. Kulislerde ise müthiş iddialar var. AKP'nin kongreye gideceği iddia ediliyor.

Herkesin gözü bugün Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile BaşbakanAhmet Davutoğlu arasındaki görüşmeye çevrilmişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu saat18:28'de Başbakanlık Konutu'ndan çıkış yaptı.

Türkiye'nin dikkatle izlediği görüşme saat 18:40'ta başladı, 20:20'de sona erdi. 1 saat 40 dakikalık zirvenin ardından Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşmenin 'olağan' olduğunu, açıklama yapılmayacağını belirtti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, görüşmenin ardından saat 20.30'da Başbakanlık konutuna geçti.

BAŞBAKAN YARIN AÇIKLAMA YAPACAK

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu yarın saat 11'de Ak Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşecek MYK toplantısı sonrası bir basın toplantısı düzenleyecek.

AKP'DE KONGRE İDDİASI

CNNTürk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de konuşan CNNTürk Ankara Temsilcisi Hande Fırat ise çok önemli bir kulis bilgisini paylaştı. Kulislerde dolaşan iddiaya göre AKP kongreye gidiyor.

DAVUTOĞLU YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Davutoğlu'nun kongrede yeniden aday olup olmayacağına yarınki MYK toplantısından sonra karar vermesi bekleniyor. Davutoğlu'nun Erdoğan'a rağmen yeniden aday olması halinde büyük bir hesaplaşmanın yaşanması bekleniyor.

MERDAN YANARDAĞ GÖRÜŞME ÖNCESİNDE AÇIKLAMIŞTI

ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Erdoğan-Davutoğlu görüşmesinden saatler önce AKP içinde büyük bir krizin yaşanacağını canlı yayında açıklamıştı.

METEHAN DEMİR ŞUBAT AYINDA YAZMIŞTI

Gazeteci Metehan Demir, Şubat ayında yazdığı bir yazıda isim vermeden AKP’nin olağanüstü kongre için salon tuttuğunu Mayıs ayında bir kongre olacağını ve Davutoğlu’nun gönderileceğini iddia etmişti.

Detaylar geliyor...

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: ABD ile sorunların iş dünyasını etkilemesini istemem

Politika

'Brunson 12 Ekim'de tahliye edilebilir'

Politika

'Bu zamlar kredi yurt kurumunda kalan öğrencileri mağdur edecek'

Politika

Bakan Çavuşoğlu, Venezüella yolcusu

Politika

Aleyna Tilki'ye şok!

Politika

Bakan Gül, kayınpederine şikâyet edildi

Politika

Putin, Merkel'e Erdoğan'la yaptığı İdlib anlaşmasını anlattı

Politika

'Yaşanan kağıt krizinde Albayraklar'ın rolü var mıdır?'

Politika

TRT'nin, 200 yeni araç alımı yaptığı iddiaları Meclis'e taşındı

Politika

ABD PKK'ya yine silah verdi!

Politika

CHP'li Hamzaçebi: Bu uçak derhal iade edilmeli

Politika

CHP'li Özgür Özel: MHP seçmeniyle gönül ittifakımız var