darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

'AKP'li Aydın Ünal iç savaş çağrısı yapıyor'

CHP'li Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “sesi' olarak nitelendirdiği Ünal’ın, yazısında, Atatürk’ün Cumhuriyetini tarihe, bilime, insanlığa ve vicdana sığmayan bir dille eleştirdiğini belirterek, '’İyi bilinmelidir ki; Cumhuriyet bir medeniyet ve çağdaşlaşma projesidir. İşgal altında okunmayan ezanı okutan, yıkılan camiyi yeniden yapan, herkesin özgürce ibadetini yapmasını sağlayan bir büyük devrimdir. En büyük amacı ise Aydın Ünal gibilerini insan ve yurttaş yapmaktır.

Eğer bir eksiklik varsa buradadır’’ dedi. CHP’li Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski başdanışmanlarından AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın 10 Kasım günü Yeni Şafak’ta çıkan yazısıyla ilgili yaptığı açıklamada, Ünal’ın tam da Atatürk’ün ölüm yıldönümünde yazdığı yazıda bir iç savaş çağrısı yaptığını söyledi. AKP’lilerin emperyalizmden şikayet etmeye hakları olmadığını söyleyen Özel, “Zira emperyalizmin kucağında iktidar olmuş, işbirliği yapmadıkları küresel güç kalmamış ve tarihleri boyunca bu ülkenin yurtseverleri emperyalizme karşı direnirken karşı tarafta saf tutmuş, tavır almış, örneğin 6. Filo’yu protesto eden yurtsever gençlere saldırmış zihniyet, Aydın Ünal’ın temsil ettiği siyasi akımın ta kendisidir’’ ifadelerini kullandı. Bütün terör örgütleriyle masaya oturan, pazarlık yapan, işine gelince kucaklaşan, işine gelince düşmanlaşanın kendileri olduğunu söyleyen Özel, PKK, IŞİD, FETÖ ile yaptıkları ortaklıkların tüm yurttaşların malumu olduğunu belirtti.

Dolmabahçe mutabakatında verilen fotoğrafı anımsatan Özel, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyeti, Atatürk’ün Cumhuriyetidir, Türkiye Cumhuriyeti’dir. Başka bir cumhuriyetimiz de, rejim arayışımız da yoktur’’ dedi. Ünal’ın '“Cumhuriyet, bir Batılılaştırma/ modernleştirme projesi uyguladı.

Hilafet kaldırıldı, alfabe, kılık kıyafetler, takvim, ölçü birimleri değiştirildi. Kur’an eğitimi yasaklandı, camiler ve camilere giden yollar kapatıldı, ezan bozuldu' sözlerini anımsatan Özel, Cumhuriyet bir medeniyet ve çağdaşlaşma projesi olduğunu, Cumhuriyetin işgal altında okunmayan ezanı okutan, yıkılan camiyi yeniden yapan, herkesin özgürce ibadetini yapmasını sağlayan bir büyük devrim olduğunu kaydetti. “Sürekli silahlanma çağrısı yapan AKP’li vandallar ordusuna son eklenen Aydın Ünal olmuş ve bir adım ileriye giderek köşesinden adeta iç savaş çağrısı yapmıştır. Ünal Çehov’un 'duvarda asılı bir silah varsa piyesin sonunda mutlaka patlar sözünü’ çarpıtarak araçsallaştırmış ve bunun üzerinden evdeki silahların kullanmasının yakın olduğunu vurgulayarak bu durumu da '93 yıldır o silahlar patlamadı. Kim bilir, belki de ertelenmiş bir hesaplaşmanın arifesindeyiz’ diyerek gerçek niyetini ortaya koymuştur. Bu sözlerin hukukta da siyasette de karşılığı bellidir

İlgili Haberler

Politika

Almanya'da Türkiye'ye mali yardım anketi

Politika

Rusya: Türkiye'den DTÖ'de ABD'ye karşı ortak hareket talebi gelmedi

Politika

AKP'den ABD'ye karşı önlemler: İşte '4 alanlı' plan

Politika

CHP'nin bayramlaşma programı belli oldu

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: Bazılarını partiden attık

Politika

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi istifa etti

Politika

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

Politika

Cemal Canpolat: İstanbul'u sahipsiz bırakmayacağız

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği