Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

MYK sonrası CHP'li Salıcı'dan Mansur Yavaş açıklaması

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

AKP'li başkan hakim oldu

Merkez İlçe Başkanı Kadir Nozoğlu'nun hakimlik sınavını kazandığı için mülakat sınavına girmeden önce siyasi bağını kesmesi açısından görevinden istifa etti. Merkez İlçe Başkanlığı'na da Avukat Ömer Faruk Çelik atandı.

Görev değişikliği nedeniyle AKP il binasında düzenlenen devir-teslim töreninde konuşan AKP İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 2004 yılından beri beraber görev yaptıkları merkez ilçe başkanının hakimliği kazandığı için istifa ettiğini ve yerine de merkez ilçede teşkilatında Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı görevini yapan Av. Ömer Faruk Çelik'in atandığını belirterek, "Bu gün merkez ilçemizde bir müjdeli haber için toplanmış buylıunuyoryuz. Merkez ilçe başkanımız Kadir Nozoğlu, girmiş olduğu hakimlik sınavını kazandı. 2004 yılından itibaren partimizin çeşitli kademelerinde göre yapan ve 2011 yılında da merkez ilçe başkanı olarak atanan, sonraki süreçlerde de kongresini yaparak merkez ilçe başkanımız olan Kadir başkanımız, bu gün istifasını sunmuş bulunmaktadır. Kazandığı hakimlik sınavından sonra mülakata girebilmesi için her hangi bir siyasi parti ile bağının olmaması gerekiyor. Kadir başkanımızdan boşalan göreve de yine merkez ilçe de siyasi ve hukuk işleri başkanımız Av. Ömer Faruk Çelik kardeşimizi görevlendirmiş durumdayız" dedi.

 

Hakimlik sınavını kazandığı için istifasını veren Kadir Nozoğlu, partide bulunduğu süre içersinde kendisine destek olanlara teşekkür ettiğini ifade ederek, "12.5 yıldan sonra partiden ayrılmak üzücüdür ama önümüzde bir hakimlik sınavı ile bu kararı almak durumunda kaldık. Bu süre zarfında arkadaşlarımızdan kırdıklarımız, üzdüklerimiz olabilir, ben bu arkadaşlarımızdan helalik diliyorum" diye konuştu.

AKP Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı da yaptığı konuşmada, "Bugün Kadir başkanımızın bu ayrılık toplantısında bir aradayız. Bu ayrılık sadece buradan bir ayrılık olarak algılanmasın, gönüllerimizde hep olacak" şeklinde konuştu.

AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut'un da yaptığı kısa konuşmadan sonra devir-teslim töreni de sona erdi.

İlgili Haberler

Güncel

Siirt'te 20 ton hamsi ikram edildi

Güncel

Marmaris'te hortum paniği

Güncel

'Ergenekon'da yargılanmadık, infaz edildik'

Güncel

İstanbul'da köprüler trafiğe kapatılacak

Güncel

Atatürk'ü öpmeden okula girmiyor

Güncel

İstanbul Valiliği'nden sürücülere kış uyarısı

Güncel

Marmara Denizi'nde fırtına uyarısı

Güncel

'Kadın adaya oy vermeyeceğim' diyen Dekan, istifa etti

Güncel

Şişli'de lüks otomobile silahlı saldırı

Güncel

Meteoroloji yarın için tarih verdi

Güncel

'Darbe davasında' 74 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Güncel

DSG İnşaat konkordatoya başvurdu