darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

'Krizden çıkış için iki seçenek var'

AKP'li Elitaş: HDP'lilerin TBMM'ye gelmemesi olumsuz etki yaratmaz

 

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, HDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen'in, Diyarbakır'daki olağanüstü toplantılarının ardından yaptığı, "Yasama organındaki çalışmalarımızı durdurmaya ve bir kez daha halklarımızla buluşmaya karar verdik" açıklamasına ilişkin "Hiçbir anlama gelmiyor, 'ben oynamıyorum', mızıkçılık anlamına geliyor." yanıtını verdi.

Mustafa Elitaş, seçilmiş milletvekilinin görev yerinin parlamento olduğunu söylediği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Parlamentoya gelecek ve görevini yerine getirecek. Seçildiği yörenin halkının taleplerini, dileklerini TBMM'de gündeme getirecek. Milletvekili seçilmek, parlamentoda görev yapmak demektir. Yoksa halkla buluşmayı zaten il teşkilatları, parti örgütleri yapıyor. HDP'lilerin TBMM'ye gelmemeleri herhangi bir sorun ifade etmez, Meclisin çalışmalarında da herhangi bir olumsuzluk yaratmaz" ,

"HDP'lilerin ihtisas komisyonlarına gelmemelerinin, komisyon çalışmalarında nasıl bir etki yaratacağının" sorulması üzerine Elitaş, "HDP milletvekillerinin komisyonlardaki temsili belli. Komisyonların çalışamaması gibi bir durum söz konusu olmaz. Komisyon salt çoğunluğu ile toplanır ve çalışmalarını yerine getirir. HDP'lilerin gelmemesi TBMM Genel Kurulundaki ve komisyonlardaki görüşmelerde olumsuz bir etki yaratmaz." ifadesini kullandı.

Mustafa Elitaş, anayasada bazı değişiklikler içeren teklifin Meclise sunulacağı anımsatılarak, "HDP'liler, 'biz bu çalışmada yer almadığımız için, anayasadaki bu değişiklikleri kabul etmiyoruz' diyebilirler mi?" sorusuna, "Bunu söylemeye hakları yok, ne söyleyeceklerse gelip Mecliste söyleyecekler. Biz zorla içeri sokmamazlık yapmıyoruz, kendileri gelmeyeceklerini söylüyorlar. Bir karar almışlar ve bu karar çerçevesinde gelmeyeceklerini söylüyorlar" karşılığını verdi.

İlgili Haberler

Politika

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'hepimiz aynı gemideyiz'e yanıt

Politika

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Politika

Erdoğan: Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir

Politika

Eski HDP İstanbul İl Başkanı gözaltına alındı

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı

Politika

Karamollaoğlu, AKP'nin erken seçim tarihini açıkladı

Politika

Lavrov ve Çavuşoğlu'ndan ortak açıklama