darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

AKP'li Metiner: Evet, PKK ve DHKPC'lileri ziyaret ettik!

Mehmet Metiner, normal şartlarda asla bir PKK'lı ya da DHKP-C'li'yle görüşmeyeceğini vurgulayarak şöyle konuştu: 

"Başkanı olduğum komisyon faaliyeti çerçevesinde cezaevlerinde incelemelerde bulunuyoruz. Örgüt aidiyetlerine bakmaksızın tüm tutuklu ve hükümlülerle görüşüyoruz. Özellikle hasta tutuklularla ilgili her türlü insani hassasiyeti  gösterdiğimizi söyledim.

Bu çok insani bir durumdur. Ahlaki bir tutumdur. İşlemiş oldukları suçlar örgütsel aidiyetleri bizleri ilgilendirmez. Biz yargı makamı değiliz.  Meclis komisyonunun görevi de bu değil. Bize cezaevlerinden sorunlar, şikayetler iletilir.

Bizde millet adına o cezaevlerinde incelemelerde bulunuyoruz. Dün yapmış olduğumuz açıklama resmi görevimle ilgili bir açıklamadır. Bundan sonra da resmi görev gereği gittiğimiz her cezaevinde  hasta olan tutuklularla ilgilenmeye devam edeceğiz.

CHP'liler bu açıklamamı sanki ben Cumhurbaşkanına bir cevap vermişim  gibi algılayıp yansıtmaya başladılar.

Bunu duyurdular bir açıklamayla. 'Mehmet Metiner'den Kılıçdaroğlu'na tam destek' sözleriyle çarpıttılar. Ben son kişilerden biri bile olmam destek verecek KIlıçdaroğlu'na. Bunu söylemem Kılıçdaroğlu'na destek olduğum anlamına gelmediği gibi kendi sözlerine yönelik bir cevap değildir.

Cumhurbaşkanımız davamızın lideri. Bir çatışma esnasında yaralı teröristleri ziyaret ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu'nu eleştirmiştir. Bende bir çatışmada yaralanmış bir teröristi asla hastanede ziyaret etmem ziyaret etmesini teröre destek olarak nitelendiririm. CHP'lileri politik ahlaksızlık, yapmakla suçluyorum. Benimkisi insani hassasiyetin ifadesidir.

Devletin terörle mücadelesini Kürt halkının soykırımı  gibi atfeden bir insan değilim ben. DHKP-C operasyonları yapıldığında o avukatların bürosuna koşan milletvekillerinden  değilim. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaralı teröristi hastanede ziyaret etmekle alakalı sözleriyle benim resmi görev sırasında cezaevinde herkesle görüşmemin birbiriyle aynı olarak gösterilmesi politik istismar örneğidir."

"MERMİ KOYAN KİŞİ ŞEHİDİMİZİN DAYISIDIR"

Kılıçdaroğlu'na mermi koyan kişinin şehidin dayısı olduğunu aktaran Mehmet Metiner şunları söyledi: "Şehidimizin dayısıdır saldıran kişi. Başbakanımızla birebir görüşmesi son derece doğaldır. Kulağına eğilip bir şey söylemesi insani bir şeydir. Sanki kucaklaştıktan sonra Kılıçdaroğlu'na bu eylemi gerçekleştirme algısı yaratmaya çalışıyorlar. Halkın doğal tepkisini iktidar partisinin tepkisi  diye yorumlayan CHP'lileri  kınıyorum.

Gönderdiği çelenklerin  yırtılmış olması, kurşun bırakılmış olmasını tasvip etmeyiz ama halkın teröre arka çıkanlara tepkisini de Kılıçdaroğlu doğru anlar umarım. Aynı boş kovanı cumhurbaşkanının önüne koysaydı 'Şehidin yakını vatandaşın tepkisini anlayışla karşılayalım' derdi.

Mermi tehdit amacıyla bırakılmışsa kınarım. Demokratik tepkiye Kılıçdaroğlu'nun saygılı olması gerekiyor ama şiddet içeren tepkilere karşı çıkarız.  Liderimin dediği dediğimdir, biatsa biat diyen bir insanım. Normal şartlarda DHKP-C'liyi, PKK'lıyı  asla ziyaret etmem. Hiçbir şekilde sempati duymam. Bu CHP'ye ve KIlıçdaroğlu'na yakışır."

İlgili Haberler

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi

Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor

Politika

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'Annan' eleştirisi: CHP bu plana sert çıkmıştı

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması