Çok Okunanlar

'Şarkıcı'dan Fatih Portakal'a tehdit: Seni elime bir verseler...

5 yıllık memurluğunu izinle geçirip Saray'a atandı

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

İşte CHP'nin belediye başkan adayları!

Canan Karatay: Yüzde bin 500 kanıtlandı kanser yapıyor

AKP'li milletvekilinden Meclis Başkanı Kahraman'ın açıklamasına destek

Ahmet Hamdi Çamlı, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın 'laiklik’ açıklamasına destek verdiğini belirterek, “Meclis Başkanımız bu laikçi anlayışla vuruşa vuruşa bir yerlere gelmiş bir insan. Millete zulmeden, millete işkence eden bu kadim laikçi, darbeci, anlayışla mücadele eden bir Meclis Başkanımız olması hasebiyle bunları birebir yaşamış ve bunlarla mücadele etmiş bir insan' dedi

Mecliste basın toplantısı düzenleyen AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın “Yeni anayasada laiklik olmamalıdır' sözlerine destek verdiğini açıkladı. Ahmet Hamdi Çamlı, İsmail Kahraman’a açıklamalarından dolayı yöneltilen eleştirilere tepki göstererek, şunları söyledi:

“Şu an devletimizde ve çevre komşu ülkelerde yaşanan bütün sıkıntıların altında CHP ve köklerindeki İttihat Terakki problemini yaşamaktayız. Bunu görmekteyiz. Bu kadar pislik, huzursuzluk problemlerin olmasına rağmen gayet demokratik ortamda demokrasiyle milletin reylerini vererek desteklediği bir milletvekili arkadaşımızı ve Meclis Başkanını kalkıp ağza alınmayacak küfürlerle o köşe yazarları, siyasileri görüyorsunuz. Hem de demokrasiyi koruyacağız diyorlar. Demokrasi adına mücadele ettiklerini söylüyorlar. Kim bunu söyleyenler demokrasiyi, insan haklarını katledenler. İnsanları zulmedenler. Bunlara karşı milletimizin tepkisi vardır.'

Ahmet Hamdi Çamlı, 1 Kasım seçimlerinden önce yeni bir anayasa yapma konusunda millete söz verdiklerini belirterek şöyle konuştu:

Bu anayasanın konuşulduğu şu günlerde Meclis Başkanımız gayet demokratik bir şekilde kendi yaşadığı kadim tecrübeye de dayanarak, çünkü, Meclis Başkanımız sosyal hayatın ve siyasetin içinde bir insan. Ve bu laikçi anlayışla vuruşa vuruşa bir yerlere gelmiş bir insan. Millete zulmeden, millete işkence eden bu kadim laikçi, darbeci, anlayışla mücadele eden bir Meclis Başkanımız olması hasebiyle bunları birebir yaşamış. Ve bunlarla mücadele etmiş bir insan. Şimdi yeni bir anayasa yapılacak ve diyor ki 'Bu anayasada laikliği tarif edelim’. Bu tarihte olduğu gibi bir zulüm aracı olmasın. İnsanlarımız elinde Kuran’ı Kerim okunurken polis arabalarına doldurulup nezarethanelere taşınmasın. Bunları yaşadık. 163’üncü madde değneğiyle dini inancına bağlı insanlara yapılan zulümleri hepimiz yaşadık. Onun için Meclis Başkanımız İsmail Kahraman Beyin arkasında olduğumuz, açıklamalarını desteklediğimizi yeni anayasada laikliğin tarif edilmesi gerektiğini tekrardan ve bir zulüm aracı olmaktan ziyade insanları birleştirici ve ülkenin gelişmesine yardımcı olacak şekilde bizde istiyoruz. Bende İstanbul milletvekili olarak İstanbullu seçmenlerin dileğini kürsüde beyan etmek istedim.

İlgili Haberler

Güncel

'Kadının kocasını adıyla çağırması edepsizliktir'

Güncel

Yeni havalimanını yapan şirket: Mahvoluruz!

Güncel

Yeni İstanbul Havalimanı şantiye alanını su bastı!

Güncel

BUDO'dan yeni sefer iptalleri

Güncel

İstanbul'da fırtına nedeniyle bir gemi karaya oturdu!

Güncel

599 okul servisi trafikten men edildi

Güncel

Papağana şiddet uygulayan Murat Özdemir suç makinesi çıktı

Güncel

Elektronik kitap, gazete ve dergide KDV zammı

Güncel

'Allah için savaşa' deyip katlettiler! Maraş Katliamı üzerinden 40 yıl geçti...

Güncel

İBB yağışlara hazır değil mi? Sarıyer'de dere taştı, yollar trafiğe kapandı

Güncel

'Hızlı Trenlerin sinyalizasyon işleri başta olmak üzere 2 bine yakın proje sorunlu'

Güncel

Meteoroloji'nin dediği oldu...