unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'li vekiller sitem edince Erdoğan 'çark' etti

TBMM’deki ihtisas komisyonlarının üyelerini gruplar halinde kahvaltıya çağıran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son grup olarak komisyonlarda görevi olmayanlarla dün bir araya geldi.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan’ın haberine göre, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri nedeniyle öncekilere kıyasla kısa süren kahvaltıda Erdoğan, AKP milletvekillerine, TBMM’ye gönderilecek olan anayasa paketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, “MHP ile AK Parti birlikte çok önemli bir uzlaşmaya imza attı. Ben MHP’nin genel tavrını olumlu buluyorum. Bu tavrı Genel Kurul’da da sürdüreceklerine inanıyorum. AK Parti’ye sonuna kadar güvenirim. Anayasa paketi, Meclis’ten 330’un üzerinde geçecektir. Bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum' dedi. Erdoğan, AKP’de fire olmayacağını da söyledi. Yaklaşık bir saat süren toplantıda, ekonomi ağırlıklı konuşmalar yapıldı. Milletvekilleri, vatandaşlara yapılan döviz bozdurma çağrısının ardından dolarda yaşanan düşüşü çok olumlu bulduklarını dile getirdi.

'HEP YANINIZDA OLDUK’

Kahvaltıda, bazı milletvekilleri Cumhurbaşkanı’nın faizlerin düşürülmesi konusunda, “Yalnız kaldım' sözlerini anımsatarak, “Biz sizin yanınızda olduk hep' dediler.

Erdoğan ise “Ben aslında orada 'yalnız kaldım’ demedim. Bir yanlış anlaşılma söz konusu oldu. Ben 'yalnız kalsam da’ faizlerin düşürülmesini savunacağım demek istedim. Çünkü faizler düşerse, yatırımlar artar, işsizlik azalır. Bu çok önemli. Ben son 5 yıldır bu faizlerin düşürülmesi konusunda ısrarcı oldum. Sonuna kadar da bunu savunacağım' dedi.

KRİTİK OYLAMA ÖNCESİ GÖNÜL ALMA

Meclis'te yapılacak anayasa değişikliği oylaması öncesinde AKP'li vekillerle bir araya gelen Erdoğan'ın, kendisine sitem eden milletvekillerine karşı alışık olmadıkları tarzda hoşgörülü yaklaşımı ve sözlerini 'düzeltmek' sorunca kalması dikkat çekti. Erdoğan'ın, 'fire olmaz' dese de, kritik oylamada AKP içinden fire olabileceği kaygısıyla vekilleri yakın markaja aldığı ve sitemleri karşısında da alttan aldığını tahmin etmek güç değil.Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

Atıcı'nın OHAL protestosu son buluyor: Sakalını kesecek

Politika

'Cemaat ve tarikatları 'sıra bizde' korkusu sardı'

Politika

'Özel sektörde kriz beklentisi görüyorum'

Politika

MHP af ısrarından vazgeçmiyor

Politika

Adnan Oktar tutuklandı

Politika

İşte bedellinin TBMM'de görüşüleceği tarih

Politika

Bedelli parası Erdoğan'a

Politika

Eski Diyanet İşleri Başkanı: Hakan Fidan bana 'dua et' dedi

Politika

Yandaş gazeteden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na transfer

Politika

FETÖ firarisi Emre Uslu'dan mesaj: OHAL kalktı diye ortaya çıkmayın

Politika

Muharrem İnce'den AKP Sözcüsü Ünal'a yanıt

Politika

Eski Cumhurbaşkanı Hatemi: İranlı reformistler, rejimin emniyet sübabıdır