darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

AKP'liler Bahçeli'den şüpheli, Binali samimi buluyor

Binali Yıldırım başkanlığında toplanan son AKP MKYK'sının gündemi Devlet Bahçeli'nin başkanlık sistemi için referanduma gidilmesine açık kapı bırakan açıklamaları oldu. Parti içerisinde bazı isimler Bahçeli'ye güvenmediklerini belirtirken, Başbakan Binali Yıldırım Bahçeli'yi samimi bulduğunu söyledi. 

ANKA'dan Besti Karalar'ın haberine göre; Parti içerisinde çok sayıda milletvekili ve MKYK üyeleri, Bahçeli’nin açıklamaları karşısında endişe duyduklarını dile getirdiler. Bazı parti yöneticileri, “Bahçeli’nin başkanlık sistemi ile ilgili çıkışı, zamanı ve yaklaşımı konusunda çok da umutlu değiliz. Bu çağrı başkanlık sisteminin tamamen önünü kesebilir. Süreçte MHP’nin bize karşı bir oyunu olamaz mı? Bir yandan parlamenter sistemini savunurken, bir yanda da başkanlık sistemini halka götürme çağrısı yapıyor. Amacını tam anlamış değiliz. Bir yanlışa düşmeyelim' şeklinde bazı endişelerini dile getirdiler.

BEN SON DERECE SAMİMİ BULDUM

Başbakan Binali Yıldırım da, Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından MKYK toplantısına katıldı. MKYK üyelerinin Bahçeli’nin çağrısı ile ilgili parti yönetiminden gelen soru işaretlerine açıklık getirdiği öğrenildi. Yıldırım, “Gerek Devlet Bey’in üslubu gerek siyasi yaklaşımı belli. Türkiye’deki sistemle ilgili kaygılarımız aynı. Ben çağrısı konusunda kendilerini son derece samimi buldum. Elbette ki anayasa değişikliği ile ilgili şartları var, bu şartlar da yeni değil. Ama ben Meclis’te bize destek olacağına inanıyorum' dediği öğrenildi.

YAZIM BU HAFTA

MKYK toplantısında başkanlık sisteminin de içerisinde olduğu anayasa değişikliğinin bu hafta yapılacak toplantının ardından yazımına geçileceği öğrenildi. AKP’nin daha önce hazırladığı başkanlık sistemi ile ilgili metinin yeniden revize edileceği belirtildi. Parti yönetiminin ve bazı hukukçu milletvekillerinin Başbakan Binali Yıldırım ile yapılacağı toplantının ardından metin yeniden kaleme alınacak.

FETÖ SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

MKYK toplantısında Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz’dan sonra FETÖ soruşturması kapsamında kamuda açığa alınan, ihraç edilen ve kapatılan kurumlarla ilgili istatistik bilgiler verdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’da parti teşkilatlarında FETÖ soruşturması ile ilgili son bilgileri verdi. Toplantıda ayrıca 21-23 ekim tarihleri arasında Afyon’da gerçekleşecek kampla ilgili değerlendirmelerin yanı sıra, Meclis çalışmaları ilgili grup başkanvekilleri bilgi sundu. 

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında

Politika

Bedelli askerlikte ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı