Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

AKP’liler cezaevinde 'terörist' ziyaret etti!

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki Cezaevi Alt Komisyonu, Kırıkkale Cezaevini ziyaret etti. AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in başkanlığını yürüttüğü komisyon üyeleri, cezaevinde aralarında PKK, IŞİD ve El Nusra örgütü üyesi tutuklularla da görüştü.

Cezaevlerinde pek çok tutuklu ile, örgütüne bakmaksızın görüşmeler yaptıklarını açıklayan AKP'li Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisi sonrası geri adım atarak 'Liderimin dediği dediğimdir. Biatsa biat, itaatsa itaat' demişti. Ancak Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, Metiner bu açıklamanın üzerinden hemen sonra Kırıkkale Cezaevinde terör örgütü tutukluları ile görüştü. Cezaevini ziyaret eden isimler arasında AKP'li Fatma Benli, CHP'li Şenal Saruhan ve HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan da yer aldı.

Teröristleri ziyaret etmekle CHP suçlanırken komisyonun bu ziyareti dikkat çekti. Ziyarette cezaevindeki koğuşlara rastgele girildi ve hem adli hem de siyasi tutuklularla görüşüldü. Tutuklular arasında üç IŞİD ve bir grup El Nusra militanının yanı sıra PKK'lıların da olduğu belirtildi. Adli tutuklular arasında da cinayetten ceza almış bir kişinin de olduğu öğrenildi.

Meriner'in son çarkı

SİVAS SANIĞI DA ORADAYDI

CHP Ankara Milletvekili Şenal Saruhan ise ilginç bir sürprizle karşılaştı. Sivas'ta 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamındaki mağdurların yıllarca avukatlığını yapan Saruhan, bu ziyareti sırasında Sivas sanıklarından biriyle karşılaştı. Sanığın Saruhan'a “Size güven duyuyorum, haksızlık yapmadınız' diyerek teşekkür ettiği öğrenildi.

Öte yandan AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü de yaptığı açıklamada “İçimizde cezaevleriyle en çok uğraşan, en çok hükümlü, tutukluyla,  en çok terör şüphelisi veya hükümlüsü ile karşılaşan, konuşan, ziyaret eden benim. Bir milletvekilinin Bakanlıktan izin aldıktan sonra istediği kişiyle cezaevinde görüşmesinde sakınca yoktur. Birileri bunu açıkladı ise, isim isim “Şu kişilerle görüştü.' dediyse kabul edilebilir bir şey değildir' dedi.

 

İlgili Haberler

Politika

MHP'de istifa depremi

Politika

AKP ile MHP görüşmelerinde hangi şehirlerde ittifak konuşuluyor?

Politika

Rektöre ‘FETÖ'ye yardım'dan 15 yıl talebi

Politika

Ağar'ın AKP'den vekil seçilen oğlunun 15 şirkette kaydı var

Politika

Devlet Bahçeli'den Roma'nın davetine yanıt

Politika

Erdoğan, AİHM'in Demirtaş kararı için 'terörist seviciliktir' dedi

Politika

MYK sonrası CHP'li Salıcı'dan Mansur Yavaş açıklaması

Politika

Büyükşehir anketinden Ali Kılıç çıktı  

Politika

CHP'nin 300 adayını açıklayacağı tarih belli oldu

Politika

'TFF Başkanı Yıldırım Demirören, İddaa ihalesine giriyor'

Politika

Belediyenin borç batağındayken, maliyeti 500 bin lira tutan kitap bastırdı

Politika

Eski AİHM yargıcı Türmen: Türkiye, AİHM kararını uygulamazsa çok güç durumda kalır