Çok Okunanlar

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

CHP milletvekili hayatını kaybetti

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

AKP'liler Malatya 2. Ordu Karargahına ateş açtı

TSK'daki Fethullahçı subayların başarısız olan darbe girişimi ve sonrasında ülkede iç savaş manzaralarını aratmayan olaylar yaşanıyor. Sabah saatlerinde darbecilerin  etkisiz hale gelmesiyle birlikte, askerlere yönelik soruşturma kapsamında 2'inci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti gözaltına alındı. Huduti, darbeden dolayı gözaltına alınmış olan en üst rütbeli muvazzaf asker oldu.

ABC Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre  Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe kalkışmasına yönelik yürütmüş olduğu soruşturma kapsamında, polis ekiplerinin 2. Ordu karargahına girmesinin ardından 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile birlikte 2. Ordu kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun ve 2 Tuğgeneral ile birlikte 160 askeri personel hakkında gözaltı kararı verilerek, gözaltı işlemi yapıldı.
Öte yandan, Ordu Karargahında bir binbaşının öldüğü öne sürüldü. Darbe yanlısı oldukları iddia edilen bir yarbay ile bir yüzbaşı ise tedavi altında tutuluyor.

GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAK!
Komutanları gözaltına alınan Ordu Karargahı'nda bulunan askerlerin ise dışarıya giriş-çıkışları Malatya Valisi Mustafa Toprak'ın emri ile yasaklanmış durumda. Saat 20.40’da, polis ekiplerine Altay Kışlası’ndan herhangi bir araç ya da personel çıkışına kesinlikle izin verilmeyeceği talimatı iletildi. 

AKP'Lİ MİLİSLER KIŞLAYI SARDI
Kışlanın etrafını ise AKP'liler sarmış durumda. ABC'ye konuşan kaynaklar kışlanın etrafını saran AKP'lilerin ellerinde pala, sopa ve pompalı tüfek olduğu bilgisini vererek, kışlaya doğru ateş açıldığını öne sürdü. Askerlerin aileleri evlatlarından haberdar olmaya çalışıyor ve askerler saatlerdir aç-susuz bırakılmış durumda.

2'inci Ordu Komutanı Adem Huduti doğuda yürütülen operasyonların başında. Huduti'nin, darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Malatya Valisi Mustafa Toprak'ın açıklaması ile görevinin başında olduğu belirtilmişti. Ancak Huduti'nin gözaltına alınması Fethullahçı darbe bahane edilerek, orduda geniş bir tasfiye hareketi mi geliyor sorularına neden oldu
 

İlgili Haberler

Güncel

Andımız'ın yazarı Reşit Galip anıldı... 'Andımız'ı her yerde okuyacağız'

Güncel

İhsan Eliaçık'dan Türkçe ezan şartı

Güncel

Ünlü fast food zincirinin hamburgerinden kurtçuk çıktı

Güncel

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı değişecek

Güncel

Bakan Akar'dan Kaşıkçı açıklaması: Ceset valizlerle...

Güncel

173 üniversite topluluğundan ortak bildiri: Andımız yeniden okutulsun

Güncel

Yandaş sendikanın yöneticisi öğrenciye taciz iddiasıyla açığa alındı

Güncel

'Anadolu Kültür' operasyonunda Bilgi Üniversitesi çalışanı Aksakoğlu tutuklandı

Güncel

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin cami yıkımında skandal görüntüler!

Güncel

‘Millet bahçesi' açılışına en son vatandaşlar alındı

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı