Çok Okunanlar

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Zafer Algöz, mücevherlerin sahibini buldu

Eski Türkiye güzelinin bıraktığı mirası 14 yıl sonra itfaiye erleri kazandı

AKP'nin hainler mahallesi!

AKP'nin kalemleri arasında Pelikan dosyasıyla gün yüzüne çıkan savaş sürüyor. Birbirlerine "ahmak", "hain,", "kuş beyinli" ve "menfaatçi" sözleriyle saldıran AKP kalemleri, şimdi de "hainler mahallesi"ni yazdı.

Bir dönem Star gazetesinde yazan ve sonrasında Davutoğlu'na yakın olduğu belirtilen Karar gazetesine geçen Elif Çakır, AKP'deki "hainler mahallesini" yazdı. Çakır, Pelikan dosyasına ilişkin ise "Nerede hazırlandığı ve kimlerce kaleme alındığı herkesçe bilinen o aşağılık bildiriyi yazanlar..." ifadelerini kullandı.

"Birkaç gündür, AK Parti’nin arkasındaki 'hainler mahallesi’nde dolaşıyorum. Gerçekte kaydı kuydu olan böyle bir mahalle yok, elbette. Ama böyle bir mahalle var. 2011 yılında inşa edilmeye başlandı. AK Parti’nin muktedir olmasının akabinde inşa ettiği bir mahalle; 'hainler mahallesi" diyen Elif Çakır, yazısına şöyle devam etti:

Mahallenin 'zorunlu’ sakinlerini tanıyorsunuz. Hepsi, önce hayasızca, pespayece, insafsızca yürütülen kampanyalarla itibar suikastına uğradılar. Kimine “Kraliçe’nin adamı, İngiltere bağlantısı var!' dendi... İtiraz edenler oldu: Olur mu öyle şey? Bu adam Müslümandır, ayıptır, günahtır, bühtan ediyorlar... Denildi ki... 'Sizin bilmediğiniz hususlar var.’ Daha düne kadar 'dava adamı’ deyip de eline koluna sarıldığımız, dualar ettiklerimiz... Bir sabah uyandık ki... Meğer...  “Bakanlıklara Paralel örgütü dolduran, devlet kademesini Paralel’in hizmetine sunan' hainin, kriptonun önde gideniymiş! Bir kulağımızın duyduğuna diğer kulağımız inanmadı. Daha biz ne oluyor, demeden... Denildi ki... 'Sizin bilmediğiniz şeyler var, o iş öyle değil!’ 'Gerçekten bizim bilmediğimiz hususlar vardır’ denile, denile... 'Hainler mahallesi’ne itildiler. Hain ilan edilenler 'kah bu zillet muamele’ karşısında kendilerini savunmayı 'zul’ saydılar sustular, kah 'davaya zarar vermemek’ adına sağır kesildiler. 

MAHALLENİN SON SAKİNİ DAVUTOĞLU

Ses çıkmadıkça... Sayı fazlalaştı. Ses çıkmadıkça daha fütursuzlaşıldı. 'Hainler mahallesi’nin son sakini, mazlumu ise Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu. Başbakan Davutoğlu’nun “veda konuşması'nı izlerken yüreğim burkuldu. Anlayamadım. Anlamlandıramadım. “Kardeşim, bu görevi fazlasıyla hak etti' diyerek 20 ay önce göreve getirilen, sonrasında, gayretiyle, samimiyetiyle, dürüstlüğüyle herkesin sevgisini kazanan, AK Parti tabanıyla doku uyuşmazlığı yaşamayan, iki seçimde partisini sandıktan başarıyla çıkartan Ahmet Davutoğlu 'hain’ yaftası yiyerek görevini bırakmak zorunda bıraktırıldı. Nerede hazırlandığı ve kimlerce kaleme alındığı herkesçe bilinen o aşağılık bildiriyi yazanlar, MKYK’da “Yetkileri tırpanlansın' diye türlü alavere dalaverelerle imza toplayanlar, aylardır “Davutoğlu hain, Reis’in arkasını oyuyor’ yaygarası yapanlar, Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarını dinlediklerinde birazcık yüzleri kızarmış mıdır? Hiç sanmıyorum. 

STAR'IN HEDEFİNDE DAVUTOĞLU'NUN 'ÇEVRESİ' VAR

AKP içindeki tartışmaya ilişkin bir diğer yazı ise Star yazarı Ahmet Kekeç tarafından kaleme alındı. Davutoğlu'nun danışmanlığını yapan Etyen Mahçupyan'ı hedef alan ve "Davutoğlu’nun çevresini niçin konuşmuyorsunuz?" diyen Kekeç, şu ifadeleri kullandı:

Başbakan’ın fahri danışmanı, “Davutoğlu’nun gidişine üzülmeyenler cahildir, eğitimsizdir, kentli değildir...' demeye getiren yazılar yazacak, bir tür “sınıfsal aşağılamada' bulunacak, gidenin arkasından mesnetsiz “başarı tabloları' çizecek ama sınıfsal aşağılamaya konu edilenler “Şu başarı tablosuna bir bakalım' demeyecek. Öyle mi? (Fahri danışman, Yılmaz Özdil’in açtığı kulvarda sağlam ve emin adımlarla ilerliyor. Cumhurbaşkanının danışmanları için de eşcinsel imasında bulunmuştu. “Bidon kafa'ya ulaşması yakındır.)

 

İlgili Haberler

Politika

İnce'den, İstanbul adaylığı konusunda açıklama

Politika

'Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlere yönelik operasyon açıklamaları ABD'de endişelere yol açıyor'

Politika

AB'den Türkiye'ye 'Suriye' çağrısı

Politika

TBMM'de dövizler açıldı, bakan istifaya davet edildi!

Politika

Gün geçmiyor ki 'Erdoğan'a hakaret'ten tutklama olmasın

Politika

TSK'dan hava harekatı açıklaması

Politika

'Hak, Hukuk, Adalet için sokağa çıkan herkese 'terörist' diyen alçaktır, namerttir'

Politika

Mavi listede aranan IŞİD üyesi terörist teslim oldu

Politika

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Politika

'CHP'nin İstanbul ve Ankara adayı kesinleşti' iddiası

Politika

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Politika

ÇHD Öğrenci Komisyonu, Adalet Bakanlığı'ndan ruhsatını alamayan avukat için buluşuyor