unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AKP'nin tepesinden açıklama: Biz Atatürk'ü bir tanrı gibi...

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Ülke TV'de yayınlanan Arafta Sorular programında Esra Elönü'nün sorularını yanıtladı. 

Ünal, AKP'nin son dönemdeki "Atatürk" çıkışına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

AK Parti aslında Türkiye'yi normalleştiriyor. Şimdi AK Parti 15 yıldan beri toplumun merkezini tahkim etti. Aslında AK Parti her şeyi yerli yerine oturtuyor. AK Parti ifrat ve tefritin dışında devletin bütünlüğünü, yani 1071'den bugüne kadar tarihin içinden akıp gelen bir nehir gibi bizim hem tarihsel bütünlüğümüz sağlıyor, kavgaları bitiriyor. 

Cumhurbaşkanımız 10 Kasım'da dedi ki "Milletin Mustafa Kemal'i, Kurtuluş Savaşı'nın Gazisi, Cumhuriyetin Atatürk'ü" bu çok güzel bir konumlama...

Biz Atatürk'ü "göklerden bakan iki çift mavi göz" ya da "Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter" diyecek kadar, sanki "eski Yunan'ın o Olimpus'ta yaşayan mitolojik bir tanrısıymış gibi" konumlayan anlayışın yerine Kurtuluş Savaşı'nın gazi önderi, büyük devlet adamı, büyük komutan, büyük stratejist ve lider olarak Mustafa Kemal Atatürk'ü hak ettiği yerine koymaya çalışıyoruz.

Atatürkçü olduğunu söyleyenler, Kemalist olduğunu söyleyenler, yıllarca Atatürkçülük üzerinden yıllarca bu toplumun, tarihine, inancına, değerlerine saldırdılar. Atatürk üzerinden Osmanlı'yla defalarca hesaplaştılar, Vahdettin'e saldırdılar, Abdülhamid Han'a "Kızıl Sultan" dediler....

Biz onlara şunu diyoruz, Mustafa Kemal Atatürk üzerinden toplumun değerlerine saldırmayın, çünkü Mustafa Kemal'in kendisi toplumun bir değeridir. Cumhuriyet bizim çünkü; cumhuriyeti CHP kurmadı. Cumhuriyeti bu millet kurdu... Bizim kendisini cumhuriyetin sahibi zannedenlerle sorunumuz var, bizim Atatürk'ü topluma bu milletin tarihine, inancına, değerlerine saldırmanın maskesi haline getirenlerle sorunumuz var. 

Bizim söylediğimiz, Mustafa Kemal Atatürk'ü hak ettiği yere koyalım... Bir kahraman olarak orada dursun... Onun omuzundan bu toplumun değerlerine saldırmayın, inançlarına saldırmayın, insanları Mustafa Kemal Atatürk üzerinden ötekileştirmeyin.

CHP, Atatürkçü bir parti olamaz. CHP'nin Atatürkçü olabilmesi için milli ve yerli olması gerekiyor.  Bunlar diyorlar ya biz emperyalizme karşıyız...

Şimdi sen bütün küresel güçlerin hedefinde olan Recep Tayyip Erdoğan'a emperyalistlerle birlikte saldıracaksın sonra da diyeceksin ki "ben anti-emperyalistim"  adama hadi oradan derler... 

Atatürk'ün resimlerini paranın üzerinden sildiler, makamlardaki Atatürk resimlerini kaldırdılar. İş artık öyle bir noktaya gelmişti ki Atatürk'ü koruma kanunu çıkarmak zorunda kaldı Demokrat parti. Çünkü bizzat CHP'nin kendisi Atatürk'ü yok ediyordu. 

 

 

 

 

 

 Çok Okunanlar

Merdan Yanardağ'dan kritik yeni 24 Haziran değerlendirmesi

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

İlgili Haberler

Güncel

102 göçmen ve 19 cenaze Mersin'e getirildi

Güncel

Aliağa'da 700 işçinin zehirlenmesine sadece o parti tepki gösterdi!

Güncel

İstanbul'da yağmur faciası: 1 ölü, 1 yaralı

Güncel

Osmaniye'de geri dönüşüm fabrikasında yangın

Güncel

Çağlayan Adliyesi'nde 'Adnan Oktar' hareketliliği: 40 savcı görevde

Güncel

Ukrayna'da gözaltına alınan Salih Zeki Yiğit tutuklandı

Güncel

Sıcak hava zihninizi yavaşlatabilir!

Güncel

CHP'li Başkan'ın '15 Temmuz' paylaşımlarına soruşturma

Güncel

CHP sordu: Savcılıktan faciaya ilişkin açıklama geldi

Güncel

Adnan Oktar operasyonunda Zeynep Yalçın da gözaltında

Güncel

Sabancı fabrikalarını satıyor

Güncel

'Mor beyin' mağduruna tazminat