Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Akşener: Kadınlara şiddet ve tecavüzde 'iyi hal indirimi'ni kaldıracağım

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 'Liderler FOX’ta’ programında konuştu. Kandil’e yönelik başlatılan operasyona değinen Akşener, “Türkiye’de uzun zamandır hem terör mücadelesi hem dış politika, iç seçimlerin öznesi durumunda. Yani 'One minute’den sonra gelen bir silsileyi düşünün; Afrin, Menbiç sözleri unutuldu. 

'ERDOĞAN'IN EZBERİ BOZULDU'

Fırat’ın doğusu unutuldu. Şimdi de Kandil söz konusu. Akşener, 'İkinci tura kalırsa Kürtler Akşener'e oy vermez' iddiasının da 'tevzirat' olduğunu belirterek 'Kürtler Erdoğan'a oy verir mi?' diye sordu. Erdoğan'In ezberinin bozulduğunu söyleyen Akşener,' bu sefer üçüncü bir yol var' ifadesini kullandı.

Terör mücadelesi yapmak ciddi bir iştir. Yani oradaki, kınalı kuzuların hayatıyla ödenen bir mücadeledir. Bunu ciddiye almak lazım. Tek bir endişem var; seçim almak için her yol mübah davranışın bir sonucu olmasın.

'BARIŞ SÜRECİ GÜMBÜRTÜYE GİTMİŞTİ'

baris-sureci-foot.jpg

Çünkü düşünün 2015 seçiminde açılım süreci başlamıştı birden gümbürtüye gitti. Arkasından bir hendek harekatı başladı. Yani o hendekler açılırken mahallelerde emniyet müdürlerine 'kafanı çevir’ denildi. Sonra da Hendek Harekatı adı altında orada bir mücadele oldu.

O mücadelenin 726 şehide mal olduğunu Türkiye unuttu. Bunun olmaması gerekiyor. Esas olan önleyici tedbirlerdir. Seçime kurban edilirse terörle mücadelen pek hayır çıkmaz. Mehmetçik bir yerde harekata geçtiği zaman ben çok dikkatli bir dil kullanırım' dedi.

'KENDİMİ 2. TURA YAKIN HİSSEDİYORUM'

Mitinglerde büyük ilgi gördüğünü dile getiren Akşener, “İç dünyamda kendimi ikinci tura yakın hissediyorum. Sahadaki veriler de öyle görünüyor. İkinci tura ben kalırsam Sayın Erdoğan’ı evine dinlenmeye göndereceğime eminim.

Referandumdaki kalabalığın on katı var. Müthiş bir kalabalık var mitinglerde. O günle bugün arasında başka bir ivme var. Kadınların bana karşı sempatisi müthiş' ifadelerini kullandı.

 'KADINLARA ŞİDDET VE TECAVÜZ KONUSUNDA İYİ HAL İNDİRİMİNİ KALDIRACAĞIM'

Kadınların kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Akşener, “Kadınlara son on yılda artan şiddet, tecavüz gibi konularda iyi hal indirimi kaldırmayı vaat ediyorum. Tülbent çok önemli bir sembol oldu. Kadın dayak yer, şikayetçi olunca sığınma evine gönderilir. Adam gezer. Biz bunun tam tersini yapacağız. Adamlar terapi evlerine gidecek, kadınlar evde oturacak.

'12 YAŞINDA EVLENME KANUNU İĞRENÇ BİR ŞEY'

cocuk-gelin.jpg

Daha önce Meclise gelen, 12 yaş kanunu iğrenç bir şey. 25 yaşında evlilikler bile azalmışken, siz ufacık kız çocuğunu evlendirmeye kalkışırsanız olmaz. Kadınlarda bir suç arama olayı kalkacak. Bunlar erkek egemen düzenin örneği. Bu erkek egemen düzen kalkacak. Türkiye'de kadınların işe katılma olayı da çok düşük. Bizim önceliğimiz bunu yükseltmek. İyimser ayrıcalık uygulayacağız' dedi.

 

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

Çavuşoğlu: Müslümanlara karşı nefret artıyor

Politika

Andriy Shevchenko: Mücadele değil, dostluk maçı

Politika

Hollanda'nın eski Başkonsolosu: Avrupa, Osman Kavala için Türkiye'ye baskı yapmalı

Politika

Berat Albayrak'tan TürkAkım açıklaması

Politika

MHP'de 30 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu

Politika

'Reis' filminde Emine Erdoğan'ı canlandırmıştı, AKP'den adaylığını açıkladı

Politika

Aydın Doğan'dan Erdoğan'a ziyaret: Satın almak istediği bankayı konuştular

Politika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması AKP'den aday adayı

Politika

CHP Bursa'da 9 ilçe belediye başkanı adayını basına tanıttı

Politika

TürkAkım Projesi Töreni'nde ortak açıklama

Politika

CHP'li Erdin Bircan son yolculuğuna uğurlandı