Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

AKtroller: ABC Gazetesi, sol Portal, İleri Haber kapatılacak!

AKP'ye yakınlığı ile bilinen; AKP ve yargısının alacağı kararları önceden duyurması ile tanınan AKtrollerden "Başkentçi" isimli tweeter hesabı, gazetemiz abcgazetesi.com ile bir dizi sol ve muhalif adresin susturulacağını yazdı.

Özellikle geçen hafta itibariyle başlayan ve bu süre içerisinde FETÖ ile bağlantısı bulunmayan, ancak 'AKP yarım kalan darbeyi tamamlıyor' diyebilen, muhalif, sol çizgileri ile Türkiye'de AKP-Erdoğan kliğine teslim olmuş merkez ve yandaş medya kurumlarına alternatif olarak yurttaşların gerçek ve doğru habere ulaşmasının tek yolu olan muhalif medya kuruluşlarına yönelik kapatma hamleleri hızını artırmıştı.

AKP'nin devlet içinde örgütlenmesini teşvik ettiği ve gazetemiz editörleri ve imtiyaz sahibi, genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ'ın da geçmişte mağduru olarak cezaevinde yattığı Fethullah Gülen Cemaati'nin 15 Temmuz darbe girişimi ardından da sözkonusu hesap kapatılacağımızı duyurmuş, ardından Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) geçerek gazetemizi kapatmıştı. sonradan bu operasyonun FETÖ taraftarı bürokratlar tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştı. Ardından TİB de kapatılmıştı.

Sonrasında yaptığımız itiraz ve alınan mahkeme kararının gazetemizin kuruluşundan önceye dayanması gibi bir dizi hukuki skandalın ardından gazetemize yönelik yayın yasağı kaldırılmış ve ABC yayın hayatına devam etmişti. 

Gazetemiz FETÖ'nün darbe girişimi öncesi ve sonrasında Gülen Cemaati'nin yarattığı tehlikenin boyutlarına sürekli dikkat çekmişti. Ancak, gazetemiz 15 Temmuz'un ardından AKP-Erdoğan kliğinin fırsattan yararlanarak yeni bir 'Sivil' darbe girişiminde bulunduğunun da altını çizmişti.

ABC Gazetesi, Türkiye'nin artık ana sorununun cemaatle hesaplaşma adı altında, faşizan bir rejim değişikliğine sürüklenmesi olduğunu da ısrarla vurgulamaktadır.

İşte o 'Ak Trol' hesabının gazetemizin de aralarında bulunduğu interhet sitelerinin kapatılacağına ilişkin yaptığı sosyal medya duyurusu:

baskent.png

İlgili Haberler

Medya

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Medya

Sabahat Akkiraz'dan 'yandaş' gazetenin röportajına ret: Aynı gemide değiliz

Medya

Fatih Portakal'dan Sabah'a: Rezil hale getiriliyor

Medya

Mardin Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddiasını haberleştiren gazeteci cezaevine girdi

Medya

Sabah Okur Temsilcisi'nden gazetesinin muhabirlerine tepki: Katip öksürse haber yapacaklar

Medya

İki Hürriyet yazarının işine son verildi

Medya

CNN Türk'ün internet sitesinde editörler işten atıldı

Medya

AKP'den Yeni Şafak'a tepki: Adalet herkese lazım

Medya

Gerici Akit'in skandal paylaşımı hakkında karar verildi!

Medya

Serdar Cebe'nin yeni adresi belli oldu

Medya

Turkuvaz Medya'da çok sayıda kişiyi işten çıkardı

Medya

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı