darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Krizden çıkış için iki seçenek var'

Alevi düşmanlığı tescilli mezhepçi bir meczubun kirli sicili!

IŞİD tarafından paylaşılan infaz görüntüleri hakkında haber yapan ABC Gazetesi ve Merdan Yanardağ’ı hedef gösteren Fatih Tezcan’ın Alevileri hedef gösteren mesajlar nedeniyle hakkında açılan dava devam ediyor.

IŞİD’in El Bab operasyonuna katılan 16 askeri şehit etmesinin ardından 2 Türk askerini infaz ettiğini iddia ettiği görüntüler paylaştı. Görüntülerde askeri kıyafet giyen 2 kişi, yakılarak öldürülüyor. Yakılan askerlerin Sefer Taş ve Fethi Şahin olduğu açıklandı. Sefer Taş’ın Kars’lı bir asker olduğu ve geçtiğimiz yıl IŞİD tarafından sınırdan kaçırıldığı öğrenilirken, IŞİD’in yayınladığı görüntüde 'Jandarma istihbarat elemanı’ olduğunu söyleyen Fethi Şahin’in ise Konya’dan giderek IŞİD’e katıldığı ve pişman olup ayrılmak istediği için infaz edildiği iddia edildi.

ABC YAYINLADI, FATİH TEZCAN ÇILDIRDI

ABC Gazetesi’nin, görüntüleri yayınlamadan kamuoyu adına bu görüntülerin doğru olup olmadığını sorması üzerine Fatih Tezcan isimli gazeteci olduğunu iddia eden dinci militan, ABC Gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ı hedef alan tweetler attı.

Ahlaksızca iftiralarla 'havuz medyası’na tabi olmamayı tercih eden bir haber sitesine ve yöneticisine saldıran Tezcan’ın sabıkası da bu konularda temiz değil.

ALEVİLERE VE HATAYLILARA HAKARETTEN YARGILANIYOR

Fatih Tezcan’ın Twitter hesabında Alevilerle ve Hatay halkıyla ilgili sarf ettiği hakaret içerikli yorumlar sebebiyle Hatay’daki Alevi Avukatlar ve müşteki vatandaşlar Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

hgdfh.jpg

Anıl Cevahir Can, Güney Cuma Can, Nihal Ekiz, Gülay Baygın, Ümit Sağaltıcı, Gökhan Gül, Ali Arslan, Mehmet Ali Özben, Mustafa Çelik ve Edib Hadimoğlulları’nın şikayetçi olduğu Fatih Tezcan hakkında “Halkın bir kesiminin sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçlaması ile dava açıldı.

Tezcan, Twitter’da paylaştığı mesajda; “Nusayriler vatandaşım değil. Vatanları Lazkiye. Liderleri de Esed. Ayrıca Hatay yüzünden Atatürk’ten nefret eder ama saklarlar' diyerek tüm Nusayri kökenli Hatay halkını hedef göstermişti.

15731610_10154138548694212_531757063_n.jpg

ALEVİ DÜŞMANLIĞINI SAKLAMA GEREĞİ DUYMUYOR

ABC Gazetesi ve Merdan Yanardağ’a yönelik ahlaksız ifadeler kullanan yobaz yandaş, her fırsatta Alevi vatandaşları hedef gösteren ve ayrımcılık içeren ifadeler kullanıyor.

ekran-resmi-2015-04-29-16.15.53.png

İşte o ifadelerden bir örnek:

Alevi işçiyi manşete taşıyan yayın organlarını plan yapmakla suçlayan Tezcan Twitter aracılığıyla "Doğan Madyası asansörde ölen 10 işçiden sadece Alevi olanı manşete çektiğinde planı anlamıştık.Aynen çıktı, şimdi olayları haber yapıyorlar" diyerek iş cinayetinde hayatını kaybeden işçileri bile mezheplerine göre ayırarak mezhepçiliğin gözünü kör ettiğini kanıtlamıştı.

bw8nwapiuaaphog.jpg

"ERDOĞAN'IN HATALARINI ELEŞTİRMEM"

İş cinayetinin yaşandığı inşaat konusunda Şişli Belediyesi'ni suçlayan Tezcan, Torunlar İnşaat'ın sahibi olan Aziz Torun'un AKP'yle ilişkilerini ve Erdoğan'ın İmam Hatip Lisesi'nden arkadaşı olmasını görmezden gelmişti.

Öte yandan Tezcan, Alevi işçiyi haberleştirenleri hedef almadan birkaç saat önce attığı bir başka tweette Erdoğan'ı hata yapsa da eleştirmeyeceğini itiraf ederek, "1-Recep Tayyip Erdoğan 2-Ahmet Davutoğlu 3-Hakan Fidan Bizim için bu 3 isimden başka, Hatası ALENEN eleştirilemeyecek, Hiçbir isim yoktur" ifadelerini kullanmıştı.

O gün Ahmet Davutoğlu'nu eleştirmeyeceğini söyleyen Fatih Tezcan ve Saray tetikçilerinin, Davutoğlu tasfiye edildiğinde hakkında neler yazdıklarını ve Suriye, Rusya-Ortadoğu politikasının faturasını ona çıkardıklarını hatırladığımızda bile nasıl bir ilkesizlik içinde olduklarını göstermeye yeter.

Yıllardır Suriye iç savaşında kan döken silahlı cihatçı grupları destekleyen ve Alevilere yönelik katliamların ardından duyduğu memnuniyeti açıkça yazmaktan çekinmeyen Fatih Tezcan’ın devam eden davasında ceza alıp almayacağını bilemesek de, vicdanlarda mahkum olan bir meczubun kirli sicilinin tarihe kayıt olarak geçtiğini belirtmekte yarar görüyoruz.

ekran-resmi-2015-04-29-17.42.26.png

İlgili Haberler

Medya

Hürriyet yazarından Rıdvan Dilmen'e sert sözler: ‘Şeytan' kardeşim...

Medya

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Medya

Sözcü gazetesine zam geldi

Medya

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Medya

Fox Haber'de 3 ayrılık birden

Medya

Kötü giden ekonominin ardından yeni bir ekonomi kanalı kuruluyor: Bakın yönetiminde kim var...

Medya

Ahmet Hakan'dan Erdoğan'ın NYT'ye yazdığı makaleye dair 'vatan haini' değerlendirmesi

Medya

Deniz Çakır, o diziden ayrıldı: Omurgalı bir birey olmanın erdemiyle

Medya

Kemal Özer'in tutukluluğuna devam kararı verildi

Medya

Ertuğrul Özkök: Hürriyet'in başlığı mı doğru, Cumhuriyet'in mi...

Medya

TRT sunucusunun burnu kırıldı!

Medya

Demirören Medya'dan o yazara skandal gerekçe