darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Alevi Emniyet Amirine fuhuş ve uyuşturucu tuzağı

Türk Polis Teşkilatı’nda 15 yıl görev yapan, ancak son 6 yılı kabusa dönen eski Emniyet Amiri Derkin Dörtyol, FETÖ mensubu emniyet müdürlerinin kirli oyunları ve baskıları nedeniyle önce uyuşturucu kullanmakla suçlandı, bu tutmayınca fuhuşla ilişkilendirilerek meslekten atıldı. Şehit polis çocuğu ve Alevi olduğunu belirten Dörtyol, “Seni bitireceğiz diyorlar ve kesinlikle bitiriyorlar. Bu insanlar çok hain' dedi.

Yıllardır devlet içine sızan FETÖ/PDY’nin bir mağduru da Mersin’de ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 15 yıl boyunca çeşitli illerde görev yapan ve başarıları dolayısıyla emniyet amirliğine kadar yükselen 35 yaşındaki Derkin Dörtyol, FET֒cü olmadığı için türlü oyunlarla meslekten atılan binlerce FETÖ mağdurundan biri. Yıllar önce eşinden ayrılan ve 11 yaşında bir erkek çocuk annesi olan Derkin Dörtyol, özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaya çıkan ve FET֒cüler tarafından uyuşturucu kullanmaktan fuhuşa kadar akıl almaz suçlamalarla hayatı karartılan, işsiz genç bir anne.

AKILALMAZ OYUNLAR

FET֒cü olmadığı için Tokat’ta başlayıp Zonguldak ve Konya’da devam eden inanılmaz baskılar ve açılan davalar sonucu meslekten atılmasının ardından iki yıl önce Mersin’e yerleşen eski Emniyet Amiri Dörtyol, yaşadıklarını evini açtığı İHA’ya anlattı. Şehit polis çocuğu ve Alevi olduğunu belirten Dörtyol, babasını kaybettikten sonra onun izinden giderek polis olduğunu söyledi. Yaşadıklarında Alevi olmasının çok büyük etkisi olduğunu iddia eden Dörtyol, her şeyin Tokat’taki görevi sırasında başladığını dile getirdi. Dörtyol, “Orada benimle uğraştılar. O zaman çocuk emziriyordum. Oradan oraya psikolojik baskıyla bir hafta karakol, bir hafta başka bir şubeye gönderdiler. Bir bayana yapılır mı bu sebepsiz yere? 2010 yılında Tokat’tan Zonguldak’a atandım. O dönemde Metin Seyfi Sazak Zonguldak emniyet müdürüydü. O dönemde ben FET֒cü olmadığım, düşüncelerim onlara aykırı olduğu ve onların evlerine gitmediğim için uğraşmaya başladılar. Beni uyuşturucu kullanmakla suçladılar, hiç alakası olmadığı halde. Hakkımda soruşturma, ardından da dava açıldı. Kanımda herhangi bir şey çıkmadı. 40 gün boyunca 'nasıl ihraç ederiz’ diye oyaladılar. Ama davayı kazanınca tekrar göreve iade edildim. Emniyet müdürü, bu yolla bir şey yapamayınca kışın ortasında Konya’ya tayinimi çıkardılar' diye konuştu.

UYUŞTURUCU TUTMADI, FUHUŞLA SUÇLADILAR

2012 yılında gönderildiği Konya’da da kendisini iki yıl boyunca terör örgütü kapsamında usulsüz olarak dinlediklerini iddia eden Dörtyol, bununla da yetinmeyip fuhuşla ilişkilendirdiklerini ifade ederek, “Nasıl oluyor da bir emniyet amiri görev yaparken iki yıl boyunca usulsüz şekilde terörcü olarak dinleniyor? Konya’da daha önce telefonla görüştüğüm bir fuhuş çetesi yakalanmış, bir sene önce oluyor bu olay. Benim de bir sene sonra bir telefon konuşmam olmuş bir bayanla. Oradan beni yıkmaya çalıştılar' ifadelerini kullandı.

Zonguldak’ta uyuşturucuyla ilişkilendirip ihraç ettiklerini, ancak açılan davada adli ceza almadığını ve işine geri döndüğünü ifade eden Dörtyol, fuhuşla ilgili açılan davada ise tanık olarak ifade verdiğini ve yine ceza almadığını söyledi. Dörtyol, bütün bunlara karşın, 2013 yılında Konya’da meslekten ve devlet memurluğundan atıldığını belirtti.

Terör örgütü mensuplarının istihbarat, kaçakçılık gibi emniyeti kullanabilecekleri en şubelerde çalıştıklarını aktaran Dörtyol, kendilerinden olmayanlara yapılan baskıları da şöyle anlattı: “Biz onların ne olduğunu zaten biliyorduk. Onların evleri oluyor, akşam toplantıları oluyor. Müdürler, amirler, onlar birbirlerini biliyorlar zaten, dışarıdan hiç kimseyi almazlar. Sadece 'Alevisin’ veya onlara uymadıysan 'seni bitireceğiz’ diyorlar ve kesinlikle de bitiyorlar. Onların oyunlarıyla mağdurum. 15 yıllık emniyet amiriyim. Bu süreçte bana psikolojik baskı yaptılar. Sürekli bir açığını bulmaya çalışıyorlar, 'düğmen koptu, 5 dakika geç geldin’ gibi. Sürekli seni soruşturma yapıyorlar. Beni atmak için her türlü oyunu oynadılar. Hakkınızda yalan ifade bile yaptırıyorlar. Bu insanlar çok hainler. Sadece ben değilim, benim gibi birçok polis memuru, amir bu FET֒cüler yüzünden istifa etmiştir, kimisi de ihraç edildi benim gibi. İhraç edilemeyenleri de zaten zorladılar istifa için. Birçok kişi var mağdur.'

[Alevi emniyet amirine FETÖ'den fuhuş, uyuşturucu, terör tuzağı]

'ŞU ANDA HEPSİ İÇERİDE’

Hakkında açılan her iki davadan da adli ceza almadığını, idari davanın ise Danıştay’da devam ettiğini anlatan Dörtyol, idari ceza alacağını da zannetmediğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Emniyet Müdürü Sazak ile yakınında olan FET֒cü birçok amir ve memurun tutuklandığını, Konya’da ise tutuklanan 44 emniyet mensubu içinde o dönemde kendisiyle uğraşanların da bulunduğunu söyleyen Dörtyol, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benimle şu ana kadar uğraşan hainlerin hepsi içeride, tutuklandı ve ben de mağdurum. Zaten bunların oyunlarla yapıldığı belli. Göreve dönmemin kanıtıdır bu. İki yıl dinlenmem, bu kişilerin içeride olması, bu hainlerin bana bunları yapması delillerle zaten ortada. Mahkeme boyutu devam ediyor, zaten soruşturmalar incelenirse anlaşılacaktır.'

'CUMHURBAŞKANIMDAN GÖREVE İADEMİ İSTİYORUM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, göreve iadesini isteyen Dörtyol, “Kesinlikle göreve dönmem gerektiğine inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza sesleniyorum; hainler, bizleri bu duruma soktular. Biz şimdi sizinle birlikte görev almak, aynı yolda yürümek için varız. Sayın Cumhurbaşkanım lütfen, çok perişan olduk. Adli olarak hiçbir ceza almadım ve haksız yere beni iki-üç yıl boyunca perişan ettiler. Göreve iademi istiyorum. Ben vatanımı, milletimi çok seviyorum ve görevimde de çok başarılı biriyim. Geçmişime bakılırsa anlaşılır. Bu durum benim gururumu ve onurumu gerçekten çok rencide ediyor. Hak etmedim, çok mağdur oldum. Bu sürede çok zorluk çektim. bir anneyim ben, dul bir kadınım. Her şeyim elimden alındı, maaşımı kestiler, sigortamı kestiler, borçlar üstüme kaldı. Mersin’de birçok yere başvurdum ama dul olduğum için kötü düşüncelerle karşılaştım, işe de giremedim. Ailem, dostlarım, arkadaşlarım yardımcı oluyor. Tekrar çalışmak istiyorum. Tek yardımcımız şu anda Cumhurbaşkanımız. Ben bir tek ona sesleniyorum' dedi.

İlgili Haberler

Güncel

Askeri bölgede yangın paniği

Güncel

Şenyaşar ailesinden AKP'li Yıldız'ın MKYK'ya seçilmesine tepki

Güncel

Antalya'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık

Güncel

Belediye 'Amerikan firmalarına ruhsat yok' dedi, Burger King'den 'Biz Amerikalı değiliz' açıklaması geldi

Güncel

AKP Kongresine katılan Bülent Arınç sitem etti: Bir karede bile yer almadık

Güncel

Nehirde kaybolan Batuhan'ın cansız bedeni bulundu

Güncel

AKP Kongresine ABD'den katılım!