darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

'CHP İstanbul'a Akşener'i aday gösterebilir'

Ali İsmail hala 19 yaşında! Katilini tanıyoruz

Ali İsmail'in 3. ölüm yıl dönümünda ağabey Gürkan  Korkmaz, 'Bugün onun anısına değil onunla birlikte türküler söylememiz lazımdı' dedi.

Gezi direnişi sırasında katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın 3’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Evrensel muhabiri Cansu Pişkin'e konuşan ağabey Gürkan Korkmaz, “Bugün onun anısına değil onunla birlikte türküler söylememiz lazımdı' dedi.

Gezi direnişinde Eskişehir’de polisler ve eli sopalı esnaf tarafından dövülerek öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 3. yıl dönümünde bugün düzenlenecek etkinliklerle anılacak.

Gazetemize konuşan ve acılarının 3 yıldır dinmediğini vurgulayan ağabey Korkmaz, “Ali İsmail öldürüldüğünden bu güne doğum günü, özel günler, bayramlar gibi en mutlu anları acımızı hatırlatan günler olarak geçirdik. Bu süreçte acımızı bir nebze olsun teselli eden ise Ali İsmail adına kurduğumuz vakıf oldu' diye konuştu. Ali İsmail’in ölüm yıl dönümü sebebiyle ALİKEV kapsamında çeşitli etkinlikler anma programları düzenleneceğini belirten Korkmaz, “Bu vakıftaki uğraşlarımız onun adını, anısını yaşatmak için. Bugün yapılacak anma etkinliğine Ferhat Tunç, Nejat Yavaşoğulları gibi isimler katılacak. Oysa bugün onun anısına değil onunla birlikte türküler söylememiz lazımdı' dedi.

'MEZUNİYET HEYECANINDA OLMALIYDIK’

Ali İsmail Korkmaz’ın yaşasaydı bu yıl mezun olacağını hatırlatan ağabey Korkmaz, “Ali İsmail’in son duruşmasında annemin de dediği gibi mezuniyetini bekleyecek yerde katillerinin cezalandırılmasını bekliyoruz. Bu yıl katillerinin yargılandığı davaya değil, mezuniyetine gitmemiz gerekiyordu. Adalet peşinde değil, mezuniyet heyecanında olmalıydık' şeklinde konuştu.

Katillerin yargılanmasının acılarını bir nebze olsun azalttığını söyleyen ağabey Korkmaz şöyle devam etti: “Yargılama bizi biraz olsun rahatlattı ama bu süreçte adil bir yargılamayla karşılaşamadık. Ali İsmail’in ölümüne sebep olan emri verenler, dönemin başbakanı, içişleri bakanı, Valisi yani sorumlu olanların hepsi yargılanmalı ki adil bir yargılama yapılabilsin. Ali İsmail katliamının hesabı sorulmadan diğer katliamların önüne geçilemez ve Suruç’un, Ankara’nın, en son Atatürk Havalimanı Katliamlarının hesabını soramayız. Yalnız faillerin değil sorumluların da yargılanması için mücadelemize devam edeceğiz.'

MEZARI BAŞINDA ANILACAK

Ali İsmail Korkmaz bugün önce mezarı başında anılacak. Antakya’da Ekinciler Mezarlığındaki mezarı başında saat 18.00’de anılacak ardından, Sümerler Amfi Tiyatro’da Ferhat Tunç, Diren İnanç, Nejat Yavaşoğulları, Hatay Eğitim Sen Müzik Topluluğu ve Kıvılcım Şiir Topluluğu’nun katılacağı etkinlikler düzenlenecek.

İlgili Haberler

Güncel

3. Havalimanı Erdoğan'ın dediği tarihte açılmayacak!

Güncel

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: Yaralılar var

Güncel

'Kriz psikolojik' diyorlar! Çocuğuna okul kıyafeti alamayan baba intihar etti

Güncel

Ankaralılar yarına dikkat!

Güncel

Umumi tuvalete dolardaki artış nedeniyle yüzde 50 zam geldi!

Güncel

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Güncel

Ev sahibi kiracı kavgasında kan aktı: Ölü ve yaralılar var

Güncel

'Doktorum' diyerek çocukların fotoğrafını isteyen şüpheli hakkında yeni gelişme

Güncel

İş cinayetlerine karşı eylem yapmışlardı, tutuklandılar! 3. Havalimanı inşaatında bir iş kazası daha

Güncel

Rekabet Kurulu'ndan TMMOB'a soruşturma

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bilgiyi ihraç etmemiz gerekiyor

Güncel

Bilal Erdoğan: Yeter ki milletimiz okçuluk ve güreşe ilgi göstersin