darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Allah'ı nasıl tanıyor, nasıl anlıyoruz?

Prof.Coşkun Özdemir

"Müziğin her türlüsü günahtır hele içinde kadın sesi varsa bu günah iki katına çıkar, elinizde  bir sopa var da onu yere ahenkli bir şekilde vurursanız o da günahtır" (3 Üniversite ilahiyat profesörü)

"Örtünmeyen kadınlar fuhuşu davet ederler" (Üniversite profesörü)

"Okuma oranı arttıkça  beni afakanlar basıyor .Ben cahillerin ferasetine güveniyorum" (Üniversite rektör yardımcısı, YÖK üyesi)

"Bir kadın giyinip süslenip sokağa çıkarsa rastladığı her erkekle zina etmiş sayılır" (Bir ilimizin asaleti onaylanmış maarif (Milli Eğitim) müdürü)

"Kadın kocasından dayak yemişse süslenip cilve yapıp ona yaklaşmalı." (AKP'li belediyenin yeni evli çiftlere dağıttığı kitapçıktan)

"İki oğlum şehit iki oğlum daha var. Allah onlara da şehitlik nasip etsin" (Şehit babası)

"Güney ülkelerinde kızlar 11-12 yaşlarında evlenebilir. Bale şeytan ocağı,tiyatro şeytan yuvası.El zinasından kaçınmalı." (Pamukkale Belediyesi)

"Ne mutlu size. İnşallah siz de şehit olursunuz" (T.C. Bakanı)

"Bir baba kızına karşı şehvet duyguları taşıyabilir." (Diyanet İşleri Başkanlığı)

"Bilim insanları deprem konusunda faylardan bahsediyorlar. Ama söylemleri hep fizik sınırları içinde .Oysa bir de metafizik var. Allah kulları için denemeler yapar. Kulları nasıl davranacak görmek ister..."

Bir vatandaş gördüğü şortlu genç kıza tekme atar.

Üniversite asistanlığını kazanmış olan bir genç kız ak saçlı hocasının elini sıkmayı reddediyor.

Tıp öğrencisi beyin lokalizasyonlarına “hocam duygular, heyecanlar beyinde değil kalpte olur" diye itiraz eder,

"Cuma günkü derse giremedik çünkü Cuma namazından ancak geliyoruz" diyen öğrencilerimiz var.

Allah öteki dünyada erkeklere 70 huri vaad etmiştir. Bu 70 huri ile erkeklerin nasıl başa çıkacağını merak edenler  olur. Cevabı yanmayan kefenler satan "Cübbeli" hocadadır. "O dünyada sınırsız cinsel güç olacaktır. Kadınları sorarsanız onlar için Gılmanlar (Büluğa ermemiş erkek çocuk) vardır." (Bir TV kanalındaki program)

Engelli çocuklar için yapılan bir seminerde "Akraba evliliği neden riskli olsun hocam? Allah'ın izin verdiği evlilikten niye zarar gelsin?" diyen engelli anneleri.

Bütün bu aklın, mantığın, vicdanın yadırgayacağı inanışlar Allah'a atfediliyor. Benim gibi İslam dini hakkında hiçbir iddiası olamayacak insanların elbette aklı, mantığı, vicdanı ve inançları var. Halkımızın inançlarına saygı duymalıyız ve duyuyoruz.

Peki, Allah kadınların sokağa çıkmasını, bir bilim yuvasında bir genç kızın hocasının elini sıkmasını yasaklıyor, kocalarından dayak yemesini haklı görüyor olabilir mi? Erkeklere huri kadınlara Gılman Allahın emri olur mu?

Diyanet İşleri  Başkanlığı, Allah'a atfedilen bu akıl, mantık dışı emir ve yasaklara neden müdahele etmez? Neden Allah'ın en büyük en yüce en erişilmez bir ahlak, bir erdem, bir fazilet simgesi olarak görülmesine, Allah'ın böyle tanınmasına hizmet etmez? Neden kafa kesme insan canına kıyma gibi  bir "cihat" anlayışının yanlışlığını ortaya koymaz?

Namaz, oruç gibi görevlerin yanı sıra insanların daha iyi, daha güzel, daha adil, daha barışçı bir dünya için ve haksızlıklara, eziyetlere, zulüme karşı mücadele gibi görevlerinin olduğunu, Allah'ın huzurunda insanların bunlar için de sorgulanacağını neden hatırlatmaz?

El sıkmayan asistan, müziği yasaklayan ilahiyatçı, tekme atan adam, büyükelçiyi öldüren genç polis, karısını döven erkek, kızına göz açtırmayan baba, Allah'a mı hizmet ediyor, onun emirlerini mi yerine getiriyor?

Bu eğitim yoksulu halka İslam dinini de, inançları da Allah'ı da, hadisleri de yalan yanlış uydurmalarla değil, akla mantığa uygun Allah'la peygamberle aldatmadan anlatmak ülkeyi yönetenlerin ve Diyanet İşlerinin yaşamsal önemde görevidir. 

İlgili Haberler

ABC Kritik

Fikret Başkaya | 'Ezilen halkların aydını': Samir Amin

ABC Kritik

ABC Kritik | Prof.Dr Coşkun Özdemir | Krizler kıskacındaki Türkiye

ABC Kritik

Nejla Kurul | Kötülük çoğalıyor, İyi'yi büyütmenin zamanı

ABC Kritik

ABC Kritik | İbrahim Utku Nar | CHP için başka bir yol mümkün mü?

ABC Kritik

ABC Kritik | Prof. Dr. Nejla Kurul | Güzellik Direnişte: Flormar İşçilerinin İyilik Hikâyesi

ABC Kritik

Fikret Başkaya | Ne ile cebelleştiğini bilmek!

ABC Kritik

Mustafa İlker Gürkan | CHP ve politikaları üzerine tezler

ABC Kritik

Hürriyet Yaşar | CHP'de önderlik sorunu olmak ve yapmak ayrımı -1

ABC Kritik

Prof. Dr. Nejla Kurul | Her ağaç tek başına ve ayakta mı ölür?

ABC Kritik

ABC Kritik | Prof. Dr. Coşkun Özdemir | CEHALET

ABC Kritik

ABC Kritik | Ali Şimşek | PKD: Uzaydaki Dışlanmışlara Övgü

ABC Kritik

Aziz Nesin'de vatan haini aramak