darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Alman Meclis Başkanı'ndan Erdoğan'a sert sözler

“Ermeni Soykırımı Kararı' nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı’nın Almanya’nın Türkiye kökenli parlamenterlerine yönelik ağır suçlamalarını Federal Meclis Başkanı Dr. Norbert Lammert sert bir dille redetti.

Meclis’in bugünkü (perşembe)  oturumunu, Erdoğan’a bir yanıtla açan Dr. Lammert, “Maalesef bir kez daha geçen haftaki Ermeni tartışmasına dönmek zorundayım' diye başladığı konuşmasında, Türk kökenli parlamenterlerin ölüm tehditleri ve çağrılarına muhatap olduğunu hatırlatarak, bu tür saldırılara karşı “Meclis’teki tüm parti başkanlarının çağrısıyla parlamentonun ortak tutumunu bir kez daha ve hiçbir yanlış anlamaya yol açmaksızın' ifade etme gereği duyduğunu bildirdi.

VEKİLLERLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

Hıristiyan Demokrat politikacı, siyasi çalışmaları nedeniyle tehdit edilen ve kendilerine baskı uygulanan tüm vekillerle dayanışma içinde olduklarını belirtirken, tek tek parlamenterlere baskı yapmaya çalışan herkesin “tüm parlamentoya saldırdığını' hatırlattı. Erdoğan’ın adını vermeyen, ama son açıklamalarını “21’inci yüzyılda demokratik yollarla seçilen bir devlet başkanının Türk kökenli Alman Meclisi vekillerinin Türk kökenlerini kuşkuyla karşılayıp kanlarının bozuk olduğu eleştirisinin mümkün olacağını hiç sanmazdım' sözleriyle anan Norbert Lammert, “Bunlara yasalar çerçevesindeki tüm olanaklarla gereken tepkiyi göstereceğiz' dedi. Lammert, “Parlamentomuz üyelerinin teröristlerin sözcüsü olarak zan altında bırakılmasını da kesin bir dille reddediyorum' diye konuştu.

Sözleri alkışlarla kesilen Dr. Norbert Lammert, Türk dernekleri “Almanya Türk Toplumu' ve“Berlin-Brandenburg Türk Toplumu'nun adını da anarak, bu örgütlerin Alman parlamenterlerin tutumlarına yönelik son tepkileri mahkum etmesini teşekkürle karşıladı. Lammert, “Başka konularda sık sık benzer bir açıklık ve netlikle tavır alan bazıları çok büyük öteki Türk derneklerinin de vekillerimizden ve demokrasimizden yana çıkmalarını arzu ederdim' diye konuştu.

Lammert’in vekillerin desteğiyle karşılanan bu konuşmasından sonra günün programına geçildi.

İlgili Haberler

Dünya

11 yaşında bir çocuk seçim sistemini hackledi

Dünya

KKTC, 23 maddelik dolar ve önlem paketini açıkladı

Dünya

Tesla, 'borsadan çekilme' için komisyon kurdu

Dünya

Suudi Arabistan kripto para ticaretini yasakladı

Dünya

Beyaz Saray: Trump, Türkiye'ye çok öfkeli

Dünya

Maduro'ya suikast girişiminde flaş gelişme

Dünya

Trump'tan eski yardımcısına hakaret

Dünya

İngiliz bakandan AB'ye 'anlaşmasız Brexit' uyarısı

Dünya

Şili'de huzurevi yangını: 10 ölü

Dünya

Cumhuriyetçi Ohio Valisi, Trump'a Putin GIF'iyle cevap verdi

Dünya

Çin'den Türkiye'ye flaş çağrı!

Dünya

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması