darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Krizden çıkış için iki seçenek var'

Alman polisi Tunuslu zanlının peşinde

Berlin’de Pazartesi günü bir TIR aracı ile düzenlenen saldırının faili olduğu şüphesiyle bir Tunus vatandaşı hakkında arama emri çıkartıldı. Mainz’da yayımlanan Allgemeine Zeitung gazetesinin haberine göre polis Berlin'de pazartesi günü düzenlenen saldırıda kullanılan TIR’ın şoför mahallindeki yer döşemesinin altında geçici oturma izni bulunan bir kimlik ele geçirdi.

Bild gazetesinin internet portalındaki haberde de kimlik belgesinin şoför koltuğunun altında bulunduğu, belgenin bir Tunus vatandaşı adına çıkartılmış olduğunun saptandığı yer alıyor. Tunus vatandaşının yaşı ve diğer ayrıntılara ilişkin farklı bilgiler veriliyor.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas De Maiziere, konuyla ilgili açıklamasında haberleri doğruladı. Bakan, zanlının Avrupa genelinde arandığını belirterek, “Şu anda bir zanlıdan söz ediyoruz, failden değil' dedi. Her türlü ipucunun takip edildiğini ve soruşturmaların her yönde yürütüldüğünü belirten Bakan, “Zanlı hakkında gece yarısından bu yana Almanya’da ve Schengen Bölgesi’nde arama emri bulunuyor. Bu Avrupa’da arandığı anlamına geliyor' dedi. Bakan, söz konusu zanlının bulunmasının önemli olduğunu kaydetti. 

Alman haber ajansı dpa, söz konusu belgenin Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Kleve kentine bağlı bir ilçede çıkartıldığını ve bu nedenle güvenlik birimlerinin bu eyalette önlem alma aşamasında olduğunu bildirdi.  

Allgemeine Zeitung gazetesi ile Spiegel Online internet portalının verdiği bilgilere göre şüpheli kişi çok sayıda kimlik kullanıyordu. Kimliklere göre bu kişinin 21-23 yaşlarında olduğu tahmin ediliyor. Bild.de haber portalı şüpheli kişinin adam yaralama suçundan poliste kaydı bulunduğunu, ancak yer altına indiği için hakkında dava açılamadığını da haber verdi. Büyük bir radikal İslamcı ağ içinde görev yaptığı öne sürülen bu kişinin kamu güvenliği açısından tehlike arz edenler arasında sınıflandırıldığı belirtiliyor.  

Berlin polisi, silahlı olduğu düşünülen faile ulaşabilmek için eline ulaşan 500'den fazla ipucunu değerlendiriyor. Polis saldırının faili olarak önce şüpheli gördüğü 23 yaşındaki bir Pakistan vatandaşını gözaltına almış, ancak bu yöndeki şüphelerin kesinlik kazanmaması üzerine bu kişi serbest bırakılmıştı.

İlgili Haberler

Dünya

'Trump'ın yaptırımları yüzünden İran, Rusya, Çin ve Türkiye daha da yakınlaşacak'

Dünya

İtalya'da otoyol köprüsü çöktü: Onlarca ölü var

Dünya

'Rusya, Çin, İran ve Türkiye'nin birlikte hareket etmesi Washington'ı zor durumda bırakır'

Dünya

Suriye'deki Rus üssüne saldırı girişimi: 5 İHA etkisiz hale getirildi!

Dünya

Çin: ABD, gerilimi büyütmeye devam ediyor

Dünya

Güney Kore'de BMW'ye yasak geldi

Dünya

Maduro'dan Venezüella'daki yakıt fiyatlarına ilişkin açıklama

Dünya

Pilot çaldığı uçakla kendi evine çarpıp intihar etti

Dünya

Londra'da otomobil yayalara çarptı: Alarm verildi

Dünya

Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri açıklandı: İlk sırada Viyana

Dünya

İngiltere'den Türkiye- ABD gerilimine ilişkin açıklama

Dünya

Aynı anda 80 araç kundaklandı