darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Mehmet Ali Güller

AK-operasyon: Ulusalcılar darbe yapacak manşeti

26.07.2017 11:10

İstihbarat kaynaklı haberleriyle bilinen Türkiye Gazetesi, özel bir operasyon manşetiyle çıktı bugün: Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir.

Haberin kaynağı kim? Üst düzey güvenlik kaynağı…

O kaynağa göre artık TSK içinde FETÖcülerin darbe girişiminde bulunma imkân ve kabiliyeti yokmuş ama sivil-asker ilişkileri Batı normlarına getirilmezse, 1,5-2 yıl içinde ulusalcılar darbe yapabilirmiş!

GÜLENİN MESAJI
Gazetenin bu operasyonu öncelikle Fethullah Gülenin birkaç gün önce yaptığı şu açıklamayı anımsattı: 15 Temmuzu ulusalcı bir laik kesim yapmış olabilir

Zira Fethullah Gülen yıllar önce de ulusalcı dalgayı aşmalıyız demiş ve AKP ile Cemaat Ergenekon-Balyoz operasyonları yapmıştı.

Buradan hareketle AKPnin FETÖyle uzlaşabileceğinden, en azından bir kanadıyla barışabileceğinden, zaten siyasi ayağı ortaya çıkarmadıklarına göre kısmi bir anlaşmanın yapılmış olabileceğinden bahsediliyor… 

Ancak bize göre mesele başka…

SARAYIN 2019 HEDEFİNE İTİRAZ EDEMEYECEK ORDU HEDEFİ
AKP, 15 Temmuz darbesini fırsata çevirerek Türk Ordusuna bakanlıklara böldü ve emir-komuta birliğini dağıttı.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı TSK bünyesinden alınıp İçişleri Bakanlığına bağlandı. Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri Savunma Bakanlığına bağlandı, Genelkurmay Başkanlığı altsız olarak Başbakanlığa bağlı kaldı.

Diğer yandan GATA Abdülhamid hastanesine dönüştürülerek Sağlık Bakanlığına bağlandı. Askeri liseler ve harp okulları kapatıldı; sivil yönetimli Savunma Üniversitesi açıldı. Askeri yargı tasfiye edildi.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) yeninden yapılandırıldı. 11 sivil ve 4 askerden oluşan yeni kurulla artık terfi ve tayinler tamamen hükümetin kontrolüne girdi.

Diğer yandan F Tipinden boşaltılan yerlere A tipi, M tipi, N tipi kadrolar yerleştirilmeye başlandı!

Fakat Erdoğanın kırılma noktası 2019 olacak dediği hedef için yollar tamamen düzleştirilemedi!

O düzlük için tamamen biat eden ve 2019daki yeni rejime itiraz etmeyecek bir ordu lazım, dinci ordu!

Birkaç aydır bu yönde bir operasyon yürüyordu: Türk Ordusu sürekli iftarlarda gösteriliyordu. Terörle mücadele haberi için dua eden asker fotoğrafları servis ediliyordu. TSK için hazırlanan dizilerde subaylar sürekli namaz kılıyordu. Komutanlar cemaat ve tarikat liderleriyle yan yana getiriliyordu.

Fakat 2019 için çok daha fazlası gerekiyor. Öncelikle de Balyoz kumpasına uğramış ama kanunla TSKye dönmüş komutanların ve onlara yakın komutanların Türk Ordusundan temizlenmesi gerekiyor!

YAŞ OPEARSYONUNA HAZIRLIK
Bu yöndeki ilk operasyon İçişleri Bakanlığınca Jandarmada yapıldı. Balyoz kumpasına uğramış komutanlar ya Jandarmadan emekli edildi ya da etkisiz makamlara getirildi.

Şimdi daha büyüğünü YAŞta Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri için yapacaklar.

İşte Türkiye Gazetesinin Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir manşeti bu operasyon içindir. 1,5-2 yıl içinde ulusalcılar darbe yapabilir denilerek 2019a gönderme yapılmaktadır.

Sonuç olarak bir AK-Operasyon manşeti olan haberle üç şey hedeflenmektedir:

1) 2019dan önce Türk Ordusundan Kemalist ve milliyetçi askerlerin tamamen temizlenmesi istenmektedir. Önümüzdeki YAŞ bunun için ilk keskin viraj olacaktır.

2) F Tipi yapılardan boşaltılan devlete A tipi, M tipi, N tipi cemaat ve tarikatların yerleştirilmesine gerekçe üretmek içindir bu manşet aynı zamanda…

3) Son olarak da ulusalcı kesimlere bu manşet üzerinden şantaj yapılmıştır, sopa sallanmıştır. Zaten Ergenekon davası Eylüle ertelenmiştir ve Başbakan Binali Yıldırım Ergenekon ve Balyoz yalan değildi, meşru hükümete ve milli iradeye karşı darbe girişimiydi diyerek o sopayı göstermiştir!

AKPYLE SİYASİ MÜCADELE
Terörle mücadele ve batı karşıtlığı üzerinden yerli ve millicilik oynayan iktidarın hedefi açıktır: 2023de bir din devleti kurmak! Bu ana hedefin gereği olarak 2019u kırılma noktası görmektedirler.

Dolayısıyla Türkiyenin tüm milli, cumhuriyetçi, halkçı kuvvetleri bu esasa göre konumlanmalıdır. Okulların imam hatipleştirilmesi, okullara mescit zorunluluğu, şeriat dersleri konması, cihat dersi hazırlığı yapılması, müfredattan Atatürkün ve Evrimin çıkarılması boşuna değildir.

AKPnin zaten görevi olan terörle mücadelesine ve denge ihtiyacı nedeniyle Rusyayla normalleşmesine bakarak bu iktidar desteklenemez!

AKPyle siyasi mücadele, en temel mücadeledir!

Eğitim