darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

'Krizden çıkış için iki seçenek var'

Erdoğan: Savaşa hazırız!

Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB’nin Ankara Şubeleri, Ankara Tabip Odası ve Ankara Serbest Muhasebe ve Mali Müşavirler Odası, 1 Mayıs’ı ortak kutlama kararı aldı.

Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB’nin Ankara Şubeleri, Ankara Tabip Odası ve Ankara Serbest Muhasebe ve Mali Müşavirler Odası, 1 Mayıs’ı ortak kutlama kararı aldı.

Ankara’da sendikalar, meslek örgütleri ve demokratik kitle örgütleri 1 Mayıs’ı ortak kutlayacak. Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB’nin Ankara Şubeleri, Ankara Tabip Odası ve Ankara Serbest Muhasebe ve Mali Müşavirler Odası, 1 Mayıs’ı ortak kutlama kararı aldı. Tandoğan Meydanı’nda yapılacak 1 Mayıs mitingine çağrı yapan sendika ve meslek odaları, “ülkedeki kötü gidişata işçilerin, memurların, kadınların, gençlerin birleşik mücadelesinin dur diyebileceğini” söyledi.

Ortak açıklamayı okuyan Sultan Saygılı, “Hükümetin patron yanlısı icraatları, yoksul ve dar gelirlilerin hayatını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Savaşın faturası halka kesilirken, patronlara, yeni ‘müjdeler’ geliyor. Grevler ve her tür hak arayışı, OHAL bahane edilerek yasaklanıyor. Gerçek ücretler sürekli düşerken, enflasyon çift haneli rakamlarla ifade ediliyor. Günde 4-5 işçinin iş cinayetlerine kurban gitmesi, iş güvenliği ve işçi sağlığı yasasının uygulanmasının ertelenmesine engel olmuyor. Devlet hastaneleri, özel hastanelere dönüşüyor. Gençler gelecekten umutsuz. İşsizlik rakamları hızla büyüyor. İşsizliğin faturası kadınlara yıkılarak ve kadın sömürüsü artırılarak aşılmak isteniyor. Genç işsizlik oranı, her geçen gün artıyor” dedi.

Saygılı ayrıca kadın cinayetleri, tecavüz ve çocuk istismarlarının her geçen gün arttığını ifade ederek, “Vatandaşı, Facebook hesaplarına kadar inceleyip, ceza yağdıranlar, kadınları ve çocukları korumaktan uzaklar” dedi. Saygılı, Kolej Meydanı’nda bir miting yapılmasına izin verilmediğini ve bu nedenle 1 Mayıs mitinginin Tandoğan Meydanı’nda yapılacağını söyledi. 

İlgili Haberler

Güncel

Bayramda toplu taşıma yüzde 50 indirimli olacak

Güncel

HDP il ve ilçe yöneticileri gözaltına alındı

Güncel

Okul servis araçları yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

Muş'ta mobilya fabrikasında yangın

Güncel

Haseki Hastanesi ek binasında yangın!

Güncel

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Ankara'da

Güncel

Borç verdiği kişiyi yolda durdurup öldürdü

Güncel

FETÖ'den aranan emniyet eski müdürü yakalandı

Güncel

Ankara'da silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

Güncel

MHP'den 'döviz hesabı' kararı

Güncel

Hakan Atilla Pensilvanya cezaevine nakledildi

Güncel

Çakıcı'nın adamlarına operasyon: Çok sayıda gözaltı var