darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Ankara'da seyyar köfteci ve kokoreç araçlarına operasyon

Geniş kapsamlı gıda operasyonunda köfte ve kokoreç tezgahları toplanırken, zaman zaman ilginç görüntüler ortaya çıktı. Bir kokoreç aracı zabıta ekiplerinin iteklemesiyle çalışırken, bir araç bu müdahaleye rağmen çalışmayınca çekici yardımıyla otoparka götürüldü.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri seyyar köfte ve kokoreç araçlarına yönelik gıda operasyonu düzenledi. 10 zabıta aracı, 2 emniyet aracı, 1 çekici ve 50 personelden oluşan ekip, 6 seyyar kokoreç aracına ve birçok midye tezgahına ve restoran önünde dışarıya tezgah açan restoranın tezgahlarına el koydu.

ZABITA EKİPLERİ, ÇALIŞMAYAN ARAÇLARI İTEKLEDİ

Otoparka çekilmek istenen araçlar çalışmayınca zabıta ekipleri zor anlar yaşadı. Cevizlidere Mahallesi'nde park halinde olan bir araç, çalışması için önce takviye kablosu ile şarj edildi. Yapılan müdahaleye rağmen çalışmayan aracı, zabıta ekipleri itekleyerek çalıştırmayı denedi. Tüm uğraşlara rağmen çalışmayan araç, çekici çağrılarak otoparka kaldırıldı.

Harbiye Mahallesi'nde Çetin Emeç Bulvarı üzerinde park halinde olan bir kokoreç aracı da zabıta ekiplerinin iteklemesiyle çalıştı. Çalıştırılan araç otoparka kaldırıldı. 

Düzenlenen operasyonun ardından basına açıklamada bulunan Çankaya Zabıta Müdür Yardımcısı Süleyman Taşkın, şunları söyledi:

“Büyükşehir belediyesi daire başkanlığı ve Çankaya belediyesi zabıta müdürlüğü olarak 10 araç, 50 personel, 2 emniyet aracı ve 1 çekici ile göreve başladık. İnsan sağlığı ile oynayan, açıkta gıda imalatı yapan, kokusuyla vatandaşlara rahatsızlık veren kokoreç araçlarına yönelik operasyon düzenledik. Gelen şikayetler üzerine daha önceden merkez amirliğimizin tebligat yaptığı bir işyeri bugün yapılan kontrolde de tekrar açıkta gıda sattığından dolayı, tüm malzemeleri halkımızın sağlığı için araçlara alındı. Bugünkü çalışmalarda 6 araç, birçok kokoreç tezgahı ve midye tezgahı alındı. Alınan malzemeler depomuzda imha edilecek. Kimsenin sağlı ile oynanmasına müsaade etmeyeceğiz. Alınan araçlar parkta 10 gün bekletilecek. Kişilere de bin TL idari yaptırım cezası verilecek. Aldığımız tezgahların tamamını imha edeceğiz.'
 

İlgili Haberler

3.Sayfa

Bayram tatiliyle beraber kazalar da başladı: 10 ölü, 58 yaralı

3.Sayfa

Düğünde oyun havası kavgası: 1 ölü

3.Sayfa

İstanbul'da 6 katlı binada yangın

3.Sayfa

İstanbul'da 'sahte para' operasyonu!

3.Sayfa

Kadıköy'de cinayet!

3.Sayfa

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' operasyonu

3.Sayfa

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle 6 çocuk hastaneye kaldırıldı

3.Sayfa

4 yaşındaki torununun eline tabanca veren dede gözaltında

3.Sayfa

Şanlıurfa'da Suriyeli iki kardeş sulama kanalında boğuldu

3.Sayfa

Bir TIR dolusu sahte parfüm ele geçirildi

3.Sayfa

Trenin altında metrelerce sürüklenerek yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Malatya'da silahlı kavga