Çok Okunanlar

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Gözaltına alınan akademisyenler kimdir?

Aranan PKK'lıların fotoğrafları billboardlarda

'Teröre hep birlikte dur diyelim', 'Teröristi ihbar et, huzur ve güvenliğe destek ol' programı kapsamında Siirt'te aranan teröristlerin kimlik bilgileri ve fotoğrafları billboardlara asıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 'Teröre hep birlikte dur diyelim' sloganı ile terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verenlere, 4 milyon TL'ye kadar para ödülü verileceği duyuruldu.

Açıklamada, "İçişleri Bakanlığınca kurulan 'Aranan teröristler' "Alo 140 Terör İhbar Hattı" projesi ile ilgili vatandaşlar bilgilendiriliyor. 'Teröre hep birlikte dur diyelim' sloganı ile terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verenlere, 4 milyon TL'ye kadar para ödülü verilecektir. Terörle Mücadele Kanunu'nun ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşlarımızın, teröristlerin yerlerini kolluk kuvvetlerine bildirmeleri ve teröristlerin yakalanmasını sağlamaları halinde, devletçe ödüllendirilecektir. Ülkemizin aydınlık geleceğine, halkımızın huzuru ve güvenliğine katkı sağlayacak olan her türlü bilgi ciddiyetle değerlendirilecektir. Bu ülke hepimizin. Huzur ve güvelik herkesin hakkıdır. İçişleri Bakanlığınca kurulan ihbar hattına vatandaşlarımızın, yoğun ilgi göstermesi üzerine, en çok aranan teröristlere ilişkin bilgilerin yer aldığı www.terorarananlar.pol.tr adlı internet sitesi vatandaşlarımızın bilgisine sunulmuştur" denildi.

66175_76507_07042016172318_6.jpg

Billboardlarda, aranan teröristler, kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategorilerde yer alırken, valilikçe yapılan açıklamada, suç faillerini yakalanmasına yardımcı olacak kişilerin kimlik bilgileri devlet sırrı kapsamında gizli tutulacağına ifade edilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Listede teröristlerin fotoğrafları, mensubu oldukları terör örgütleri, doğum yerleri ve tarihleri yer alıyor. Listedeki teröristlere ilişkin ihbar, şahsen ya da yazılı, sözlü veya elektronik ortamda, emniyet ve jandarmanın terörle mücadele birimleri ile diğer güvenlik birimlerine, yurt dışında da elçilik ve konsolosluklara yapılabilecek. Yurt genelinde 155 polis, 156 jandarma ve 140 Alo Terör ihbar hatlarına da ihbarda bulunulabilecek. Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların önlenmesine ve aydınlatılmasına yardımcı olacaklarla, suç faillerinin yakalanmasını sağlayacakların kimlikleri, devlet sırrı kapsamında kesinlikle gizli tutulacak. İlimiz nüfusuna kayıtlı olan yada bölgemizde bulunduğu değerlendirilen Teröristlerle ilgili bilgi www.siirt.gov.tr ve kamu kuruluşlarına ait duyuru panolarında yer almaktadır."

Açıklamada, ödül miktarı ise şöyle sıralandı: Kırmızı liste 4 milyon TL'ye kadar, Mavi liste, 1,5 milyon TL'ye kadar, Yeşil liste, 1 milyon TL'ye kadar, Turuncu liste, 600 bin TL'ye kadar, Gri liste ise, 300 bin TL'ye kadar olduğu belirlendi.

İlgili Haberler

Güncel

Suda indirim 'su gibi akıp gitti'

Güncel

10 büstün 9'unu çaldılar, Süleyman Demirel'e dokunmadılar

Güncel

İl Müftü Yardımcısı: Mısıroğlu, milleti karşı karşıya getirmekten hoşlanan bir ruh hastasıdır

Güncel

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Güncel

Feribot seferleri iptal edildi

Güncel

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmada 11 tutuklama

Güncel

Tanıtım toplantısına giden AKP'lilerin aracı takla attı

Güncel

Manisa'da 21 asker zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Güncel

Erdoğan ve Trump telefonda görüştü

Güncel

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Güncel

Aday tanıtım toplantısına giden AKP'liler kaza yaptı: Çok sayıda yaralı!

Güncel

Gözaltına alınan akademisyenler hakkında flaş gelişme