darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Arap basını: Başarısız darbe sonrası orduda temizlik başladı

Başta el Mayadeen, el Jezira, el Hades gibi TV kanalları olmak üzere hemen tüm Arap haber kanalları sabaha kadar Türkiye’den canlı yayın bağlantısı yaptılar. Haberlerde darbecilerin “ülke yönetimine el konmuştur' açıklamaları ile hükümet yetkililerinin “askeriye içinde küçük bir askeri grubun kalkışması' olarak yaptığı değerlendirmelerine dikkat çekildi.

Daily News Egypt, gelişmeleri “Türkiye’de iktidarı ele geçirmek için askeri girişim' olarak değerlendirirken, Middle East Online, “Türkiye’de askeri darbe' manşeti ile verdiği haberde “Türk ordusunun elemanları Cumartesi günü bir askeri darbeyle ülke yönetimine el koyduklarını duyurmaları Ankara ve İstanbul’da kanlı çatışmaları ateşledi' diye yazdı.

Rusya El Youm, başarısız darbe girişimi sonrası başlatılan geniş tutuklamalara dikkat çekerek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, ülke genelinde, Cuma akşamı ordu tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine katılan 1563 askerin gözaltına alındığını duyurduğunuaktardı.

Suudi sermayeli Al Hayat, gelişmeleri “Darbe başarısız… Erdoğan orduyu temizleme sözü verdi' manşetiyle okurlarına aktardı.

Gulf News,Birleşik Arap Emirlikleri’nin, başarısız darbeden sonra Türkiye’deki'karışık siyasal durum nedeni ile’ İstanbul Atatürk Havaalanına gidiş ve Dubai’ye dönüş seferlerini iptal ettiğiniaktardı.

Mısır’da yayınlanan Ahram.org haber Sitesi de, “Türkiye darbe girişimi çöktü, en az 90 ölü' başlıklı haberinde “Türk askeri darbe girişimi, Recep Tayyip Erdoğan’ın sokaklara çıkın çağrısına cevaben kitlelerin sokaklara dökülmesinin ardından çöktüğü görüldü. Devlet haber ajansı AA’nın bildirdiğine göre Türkiye’de darbe girişimindeki ölü sayısı 90 kişiye yükseldi. 1154 kişi de yaralandı' diye yazdı.

Katar’da yayınlanan Aşşark gazetesi, Türkiye’deki askeri darbeden bir saat geçmeden Recep Tayyip Erdoğan’ın TV ekranlarında göründüğüne ve Fethullah Gülen yandaşlarını darbenin arkasında olmakla suçladığına dikkat çekti. 
Tunus gazetesi Aşşuruk, gelişmeleri “Türkiye: Darbe girişiminde, 104 ölü, 1154 yaralı ve 1563 askere gözaltı' manşetiyle okurlarına aktardı.

Lübnan’da yayınlanan Al Ahbar gazetesi ise, “Erdoğan’ın Tahtı Sallanıyor' manşeti ile gelişmeleri sayfasına taşıdı.
Umman gazetesi Al Vatan, “Erdoğan İstanbul’dan 'darbenin’ çöktüğünü ilan etti, Ankara’da çatışmalar devam ediyor' diye yazdı. 

İlgili Haberler

Dünya

ABD basını eski avukatın itirafını yorumladı: Trump'ın başkanlığının en korkunç günü

Dünya

Facebook'tan İran ve Rusya kararı: Yüzlerce hesap kapatıldı

Dünya

Bahreyn, Katar'a vize vermeyi durdurdu

Dünya

Vanuatu'da 6,5 büyüklüğünde deprem

Dünya

Yunanistan yargısı: 8 firari askere iltica hakkı verildi

Dünya

Trump'ın avukatı ve kampanya direktörü itirafçı oldu!

Dünya

Venezuela 7.3 büyüklüğünde deprem

Dünya

Bahreyn, Katar'a vize vermeyeceğini duyurdu

Dünya

Endonezya'da balina köpekbalığının üstüne çıkan dalgıçlar tutuklandı

Dünya

NASA, Ay'ın yüzeyinde su buzulları bulduklarını duyurdu

Dünya

Köpeğini timsahtan korumaya çalışan kadın hayatını kaybetti

Dünya

Mısır'da 621 parça antik para yapılan operasyonla ele geçirildi