darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Arzu'nun bitmeyen çilesi...

Arzu, daha 14’ündeyken evlendirildi. Kocası, kuma getirmek istedi. Arzu karşı çıkınca, pompalı tüfekle vurdu. İki bacağı kesilen, kolları işlevini yitiren 6 çocuk annesi Arzu şimdi 30’unda. Ve hâlâ boşanmaya çalışıyor.

Şu anda Ankara’da ailesiyle oturan bugün 30 yaşındaki Arzu Boztaş, henüz 14 yaşındayken başlık parası karşılığı kendisinden 11 yaş büyük Ahmet Boztaş’la (41) görücü usulü evlendirildi.Yozgat’a gelin giden Arzu, 6 çocuk doğurdu. Yıllarca şiddet uygulayan kocası, 2014 yılında komşularının kızı, zihinsel engelli N.G.’ye tecavüz etti.Olay duyulunca da engelli kızı 'kuma’ almak istedi. Bunu kabul etmeyen Arzu, çocuklarıyla ailesinin yanına döndü. Hayvancılık yapan Ahmet Boztaş, “Öldürmeyip süründüreceğim' diyerek Arzu’yu yakın mesafeden pompalı tüfekle önce bacaklarından sonra kollarından vurdu.

2 YILDIR BOŞANAMIYOR
Arzu Boztaş’ın kurtarılamayacak durumdaki iki bacağı kesildi. Geçirdiği tam 13 ameliyata rağmen kollarını da kullanamayacağı anlaşılınca, 6 çocuğu devlet gözetimine alındı.Bu arada kocası, Arzu Boştaş’ı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs suçundan 20, zihinsel engelli N.G.’ye tecavüz suçundan 15 yıl olmak üzere toplam 35 yıl hapse mahkûm edildi. Bartın’da aldığı engelli maaşıyla tek başına oturan Arzu Boztaş, şimdi yeni bir yaşam kurmaya çalışıyor. Ve bir yandan da tedavi görüp, yıllarca çektiği şiddetin etkilerini atmaya uğraşıyor. Boşanamadığı için eşinin soyadını taşımak zorunda kalan Arzu Boztaş, “Ağustos 2014’te dava açtım. Eşim boşanma kararını temyiz etti. Dava devam ediyor, boşanamıyorum' diyor.

BENİM VURULMA SEBEBİM ÇIKARMAK İSTEDİKLERİ YASA
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çocuk istismarına ilişkin düzenlemeyi duyunca şoke olduğunu anlatan Arzu Boztaş, şöyle isyan ediyor: "Benim kurşunlanma sebebim budur. Tecavüze uğrayanlar tecavüzcüsü ile evlenince ceza almayacak. Ben de yaşadım, eşim tecavüz ettiği kadınla evlenmeyi vaadettiği için serbest kaldı. Sonrasında yaşananlardan dolayı ceza aldı. Eşim cezaevinde olduğu halde korkuyorum. Bu yasa tecavüzcüyü ödüllendirir, tecavüze uğrayan kişiyi mahkûm eder." 

KAYNAK:Erol AKKIR/DHA/ANTALYA

 

İlgili Haberler

3.Sayfa

Video | Otobüs şoförünü lafa tuttu, telefonunu çaldı!

3.Sayfa

'Cinler azmettirdi' denen cinayette yeni gelişme

3.Sayfa

Abdest almak isterken boğularak öldü

3.Sayfa

Otomobil okul bahçesine girdi: Yaralılar var

3.Sayfa

Manisa'da trafik kazası: 1 ölü

3.Sayfa

Kars'ta kaybolan 9 yaşındaki çocuktan haber alınamıyor

3.Sayfa

Ortaokul öğrencisi trafik kazasında hayatını kaybetti

3.Sayfa

Pompalı tüfekle eve ateş açtılar

3.Sayfa

Antalya'da kadın cinayeti

3.Sayfa

Kız kardeşe tecavüz sanığı ağabeyler hakkında karar

3.Sayfa

Demet Akalın Amerika'ya gidiyor

3.Sayfa

Beylikdüzü'nde silahlı saldırıya uğrayan kadından kötü haber