'İŞÇİ DE İŞVEREN DE BİZİM'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Hükümet işverenlere destek verdi. Katkı verdi. İşçi de bizim işveren de bizim. Asgari ücrete arzu edileni karşılayabilmek en büyük arzumuzdur. Ama reel olmamız gerekiyor. Yapılan artıştaki her oran istihdamın tamamını, işgücü maliyetlerinin tamamını etkiliyor'açıklamasını yaptı.

ASGARİ ÜCRET NET BİN 300 TL

Asgari ücret, halen bekar bir işçi için brüt bin 647 lira, vergiler ve kesintiler düşüldüğünde net bin 300 lira 99 kuruş olarak uygulanıyor.

 

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Asgari ücret görüşmeleri gizli şekilde başladı

Yaklaşık 8 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücretin belirlenmesi için masaya oturuluyor. İşveren tarafı 'Sıfır zam' derken, işçi tarafında "Bin 600 liralık" teklifler var.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını yaptı.

Bakan Müezzinoğlu asgari ücretle ilgili olarak, "2015- 2016 için asgari ücretin yüzde 30'luk artışı tabii işverenimizi gerilime sürükledi. Ancak işçi de bizim işveren de bizim" dedi.

KOMİSYON 15 KİŞİ

Asgari ücreti, yasa gereği beşer işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor. Bu komisyonda, en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için işçi tarafını Türk-İş temsil ederken, işveren tarafı adına masaya TİSK oturuyor.

 

'İŞÇİ DE İŞVEREN DE BİZİM'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Hükümet işverenlere destek verdi. Katkı verdi. İşçi de bizim işveren de bizim. Asgari ücrete arzu edileni karşılayabilmek en büyük arzumuzdur. Ama reel olmamız gerekiyor. Yapılan artıştaki her oran istihdamın tamamını, işgücü maliyetlerinin tamamını etkiliyor"açıklamasını yaptı.

ASGARİ ÜCRET NET BİN 300 TL

Asgari ücret, halen bekar bir işçi için brüt bin 647 lira, vergiler ve kesintiler düşüldüğünde net bin 300 lira 99 kuruş olarak uygulanıyor.

 

İlgili Haberler

Ekonomi

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Ekonomi

Sabah yazarı: Brunson kararından önce piyasada döviz toplayan kim?

Ekonomi

S&P, Türkiye'nin kredi notunu düşürdü

Ekonomi

'Varlık barışı' düzenlemesinde değişiklik yapıldı

Ekonomi

Moody's Türkiye'nin kredi notunu düşürdü

Ekonomi

İş Bankası hisse geri alım programı açıkladı

Ekonomi

Standard&Poor's Türkiye'nin kredi notunu açıkladı

Ekonomi

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Türk Lirası kararı

Ekonomi

BDDK'dan kura karşı sınırlama açıklaması

Ekonomi

Fitch'ten Türkiye açıklaması

Ekonomi

Borsa günü yükselişle tamamladı

Ekonomi

TCMB, bankalara yazı iletti