darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

'Aşık oldum' dedi, 'cinsel istismar'dan beraat etti

Bekar olduğu belirlenen ve tutuksuz yargılanan 11 yıllık edebiyat öğretmeni E.D., Dil Anlatımı ve Rehberlik dersine girdiği öğrencisi F.Ç.’yi iddiaya göre boş bir sınıfa çağırarak öptüğü ve göğsüne dokunduğu, bunu müfettişlere anlatmaması konusunda tehdit ettiği gerekçesiyle okul yönetimi tarafından tutulan tutanak ve ailenin şikâyeti üzerine hâkim karşısına çıktı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz yargılanan edebiyat öğretmeni E.D., evlenmek istediği öğrencisi F.Ç., babası H.Ç. ve avukatlar katıldı.

"AŞIK OLDUM, EVLENME TEKLİFİNDE BULUNDUM"

Mahkemede savunma yapan E.D., "Öğrencim F.Ç.’ye evlenme teklifinde bulundum. Dudaklarından öpmedim, göğüslerine dokunmadım. Bir dönem kendisi ile arkadaş olduk. Aramızda mesajlaşmalar oldu. Kendisine 'Seni ve aileni öldürürüm' demedim. Gelen müfettişlere, 'Beni sapık gösterecek bir anlatımda bulunursan, hapse girer yargılanırsam kendimi öldürürüm, seni de içimde öldürürüm dedim’ dedi.

F.Ç.’yi çok sevdiğini belirten öğretmen mahkemede son söz olarak, "Ben sadece kendisini sevdim, aşık oldum" diye konuştu.

"ÖĞRETMENİM BANA 'DAYANAMIYORUM, SENİ SEVİYORUM' DEDİ"

F.Ç. ise, duruşmada verdiği ifadede, öğretmeni ile arkadaşlık yapmadığını anlatırken şöyle dedi:
"Aralık 2015’te beni boş bir sınıfa çağırarak dudaklarımdan öpmek istedi. Bana, 'Dayanamıyorum artık, seni seviyorum, seninle evlenmeyi düşünüyorum' diyerek sarılmaya çalıştı. Ben de, 'Böyle bir şey olamaz' diyerek gittim. Başka bir günde hafta sonu okul kursunda iken beni yine yanına çağırdı. Arkadaşlarım duymasın diye yanına gittim. Yine boş bir sınıftı. Burada da bana 'Beni öpmezsen bırakmam' dedi. Ben de boynundan öptüm çıktım, geceleyin mesajlaşmam bir kere oldu. Beni okuldan alırlar korkusuyla bunları aileme diyememiştim."

F.Ç.’nin babası H.Ç. ise olayı yurt dışından geldikten sonra öğrendiğini belirterek, "İlim irfan öğrensin diye gönderdiğimiz çocuğumuza istismarda bulunmuş, en ağır ceza ile cezalandırılsın" dedi. Okul arkadaşları ve yöneticilerin tanık olarak dinlendiği duruşmada mahkeme heyeti, F.Ç.’nin 15 yaşından büyük olması ve karşılıklı mesajlaşma olması nedeniyle cinsel istismar suçundan beraatine, tehdit suçundan ise 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

İlgili Haberler

3.Sayfa

Trenin altında metrelerce sürüklenerek yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Malatya'da silahlı kavga

3.Sayfa

Alacakları yüzünden kendisini yakan esnaf yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Antalya'da turistleri taşıyan safari cipi devrildi: 1 Ölü ve 9 yaralı

3.Sayfa

Silivri sahilinde panik anları

3.Sayfa

'Doktorum' diyen tacizci tutuklandı

3.Sayfa

20 kişiyi yaralayan tüfekli saldırgan yakalandı

3.Sayfa

ATM'de kopyalama cihazı bulundu

3.Sayfa

Eşine bakıldığını söyleyen kişi baltayla döviz bürosunu bastı

3.Sayfa

Manavgat'ta orman yangını: Ormanlık alan zarar gördü

3.Sayfa

Çocuk parkını yaktılar

3.Sayfa

Komşusunun dükkanını kundakladı