Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Asit atan enişteye 24.5 yıl hapis istendi

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, şüpheli Cihan A. hakkında, "çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürmeye teşebbüs" ve "bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçlarından 24 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi

Ataşehir'de, bir restoranın oyun alanına girerek 3  yaşındaki çocuğun yüzüne kimyasal madde döktüğü iddiasıyla tutuklanan Cihan A.  hakkında, "çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda  bulunan kişiye karşı kasten öldürmeye teşebbüs" ve "bilinçli taksirle birden  fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçlarından 24 yıl 6 aya kadar hapis  cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

    Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ataşehir'de 17 Ekim 2015'te ünlü  bir restoranın oyun alanında, 3 yaşındaki bir çocuğun üzerine atılan kimyasal  madde sonucu yaralanması olayına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

    Genel Soruşturma Bürosu Savcısı Bülent Canoğlu tarafından hazırlanan  iddianamede, yüzüne kimyasal madde atılması sonucu yaralanan 3 yaşındaki Y.K. ile  oyun alanında bulunan diğer çocuklar B.Ö. ve E.E. mağdur olarak yer aldı.

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile 3 yaşındaki Y.K ve yaralanan  diğer çocukların ailelerinin müşteki olarak yer aldığı iddianamede, mağdur  Y.K'nın şüpheli Cihan A'nın yeğeni olduğu aktarıldı.

   İddianamede, Cihan A. hakkında mağdur Y.K'ya yönelik "çocuğa ya da  beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı  kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talep  edildi.

    Şüpheli Cihan A. hakkında diğer mağdur çocuklar E.E. ve B.Ö'ye yönelik  de "bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçlarını  işlediği iddiasıyla 8 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilen  iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

    Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, şüpheli Cihan A. hakim  karşısına çıkacak.

    - Olayın geçmişi

Ataşehir'de 17 Ekim 2015'te meydana gelen  olayda, ünlü bir restoranın oyun alanında, 3 yaşındaki bir çocuk üzerine atılan  kimyasal madde sonucu yaralanmıştı. Polis ekipleri, olayla ilgili çok yönlü  çalışma başlatmış, eylemi gerçekleştirdiği iddiasıyla 3 yaşındaki çocuğun  teyzesinin eşi Cihan A'yı gözaltına almıştı.Emniyetteki ifadesinde  suçlamaları kabul eden Cihan A, ifadesinde "çocuğa ailede herkesin ilgi  göstermesi nedeniyle kıskandığı için böyle bir şeyi yaptığını" söylemişti.

Öte  yandan, kimyasal maddeden alınan örneklerin kriminal laboratuvardaki incelemesi  sonucu maddenin, sülfürik asit olduğu tespit edilmişti.Dünyaca ünlü bir  şirketin Türkiye biriminde pazarlama müdürü olarak çalıştığı bildirilen şüpheli  Cihan A'nın, Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliğince "beden veya ruh bakımından  kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama"  suçundan tutuklanmasına karar verilmişti.

İlgili Haberler

3.Sayfa

Hatay'da işçi minibüsü şarampole yuvarlandı: 12 yaralı

3.Sayfa

Eski eşini pompalı tüfekle rehin aldı

3.Sayfa

Ehliyetsiz sürücü kaza yaptı: 3 yaralı

3.Sayfa

Kediler ısınsın diye yakılan soba çamaşırları tutuşturdu

3.Sayfa

Serviste unutularak ölen Alperen'in davasında flaş karar!

3.Sayfa

Mahkeme Murat Başoğlu'na açılan davayı reddetti

3.Sayfa

İşadamı Ali Rıza Gültekin cinayetinde yeni gelişme

3.Sayfa

Bursa'da iş cinayeti: Izgara'ya sıkışan işçi hayatını kaybetti

3.Sayfa

Macera olsun diye araba çaldı

3.Sayfa

Sultangazi'de kedilerin kuyrukları kesiliyor: 'Büyü için kesildiğinden şüpheleniyoruz'

3.Sayfa

'Kocama ders vermek için bebeğimi öldürdüm'

3.Sayfa

Otomobil bahçeye düştü: 3 yaralı