Çok Okunanlar

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Her bölüm aynı kıyafet için dudak uçuklatan rakam

Türbanlı kadından Gökçek'e mini etek yanıtı: Gece eğlenmeye devam edeceğiz...

İstiklal Caddesi'nde inanılmaz görüntüler! Mağaza kepenk kapattı...

Melih Gökçek'ten skandal bir tecavüz açıklaması daha

Atatürk Havaalanı'na saldırı ardından tutuklu sayısı 30'a çıktı!

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen ve 45 kişinin ölümü ile sonuçlanan katliama ilişkin gözaltına alınan 11'i yabancı uyruklu 17 kişi, emniyet işlemlerinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na çıkarıldılar. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Ahmet Demirhüyük, iki zanlıyı ifadesini aldıktan sonra, 15 zanlıyı ise dosya üzerinden “Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

Dosyanın gönderildiği Nöbetçi Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklanmaları talebiyle sevk edilen şüpheliler Seyhun Ali A., Ahmet K., Cengizhan Ç., Halil D., Ahmet D. ve Eyüp D. ile Rusya vatandaşları Murad M., Smail M., Bilal A., Ramazan I., Adam R., Smail A., Gulmakhmad S., Kamil D., Smail A., Gadjimed A. ve Edelkhan I.'nın sorgusu gece gece 24.00'a kadar sürdü. Şüphelilerden Seyhun Ali A., mahkemedeki sorgusunda örgüt üyeliği suçlamasının aksine mahallesindeki gençleri örgüte katılmalarını engellemeye çalıştığını söylediği öğrenildi.

Şüphelilerden Kamil D., sorgusunda canlı bomba olarak tespit edilen Rakhim Bulgarov'u tanımadığını iddia ederek, "Kendisi ile hiç görüşmedim ve tanımıyorum. Özel güvenlik görevlisinin teşhisini kabul etmiyorum, bu kişi ile kalmış olduğum siteye gitmedim. Bizim kaldığımız evde insanlar sürekli değişiyordu. Belki gelip kalmış olabilir. Fakat ben kendisini tanımıyorum. Kapıda özel güvenlik görevlileri dahi sürekli değişiyordu. Ben onları dahi tanımıyorum" dediği belirtildi.

Mahkeme, gece 24.00'te biten sorgulamaların ardından kararını açıklamak için ara verdi. 1.5 saatlik aradan sonra kararını açıklayan mahkeme, sanıkların üzerine atılı suçun niteliği, olay yeri inceleme krokileri, kriminal polis laboratuarı raporları, HTS kayıtları, telefon ve diğer bilişim - bilgi depolama araçlarına ilişkin inceleme tutanakları, kamera görüntülerini inceleme ve değerlendirme tutanakları, teşhis tutanakları, tutuklama tedbirinin atılı suça orantılı oluşu, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalışı ve suçun CMK 100 / 3 maddesi kapsamındaki katalog suçlardan oluşunu gerekçe göstererek tüm şüphelileri "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmalarına karar verdi.

İlgili Haberler

Güncel

AKP'li Aydın Ünal'dan tren kazası itirafı

Güncel

Gazeteci Kürşat Akyol hayatını kaybetti

Güncel

Yoksulluğun fotoğrafını paylaşan öğretmen görevden alındı!

Güncel

Zerrin Özer: Erdoğan bana sanatçı olduğumu hissettirdi

Güncel

Sokak köpeklerine pompalı tüfekli saldırı

Güncel

'Allah izin verse de Türkiye'de doğan 380 bin Suriyeli çocuğu vatandaş yapsak'

Güncel

Sinyalizasyonun parası ödendi ama yapılmadı

Güncel

Türkiye'de çalışma izni alan Suriyeli sayısı belli oldu 

Güncel

Sosyal medyada tartışma yaratan görüntüler: Polis pusuya yattı...

Güncel

Türbanlı kadından Gökçek'e mini etek yanıtı: Gece eğlenmeye devam edeceğiz...

Güncel

Bira fiyatları son 9 senede ne kadar arttı?

Güncel

Her bölüm aynı kıyafet için dudak uçuklatan rakam