Çok Okunanlar

3 bin kişi ile AKP'den istifa etti… Mevcut başkan CHP'nin adayı oldu

'Kabataş yalancısı' yandaş gazeteci isyan etti: Sizin gibi düşünmeyen başörtülülere...

Yılmaz Özdil'den 'kitap fiyatı' açıklaması: Atatürk için çaba harcayınca 'istismar' öyle mi?

Bitmemiş devlet hastanesine milyonlar ödenmiş! 'Arkasında Menzilciler var...'

Türkücü Güler Işık: Dinimizde kadın sesi günah olduğu için şarkı söylemeyi bıraktım

Atatürk’e Hakaret Eden Fethullahçıları Korumayı Bırakın!

Çağlar Ezikoğlu

Gün aşırı yazıp hem değerli okuyucuları meşgul etmek hem de kendi meşgalelerimi bir kenara bırakıp bunlarla uğraşmak istemezdim. Lakin yarın 10 Kasım, ulu önder Atatürk’ü anacağımız gün ve bugünde hala bu ülkede elini kolunu sallayarak Atatürk’e hakaret eden kripto görünümlü siyasi iktidar yandaşı Fethullahçıları görmeyi içime sindiremiyorum. Hatırlayanlarınız olacaktır belki, Ekim ayının başında bir haber-analiz kaleme almıştım, Atatürk’e hakaret eden bir yobazın ifşası adı altında (http://www.abcgazetesi.com/ataturk-dusmani-bir-yobazin-ifsasi-65610h.htm).

Marmara Üniversitesi’nde görevli bir akademisyen olan Furkan Bölükbaşı, hem Ekşi Sözlük platformunda hem de kendi sosyal medya hesaplarında Atatürk’e hakaretler yağdırırken Ekşi Sözlük kullanıcıları tarafından ifşa edilmişti. Bu ifşa sonrası malum şahsın sosyal medya hesaplarındaki gönderileri incelendiğinde sadece Atatürk’e değil, muhalefet parti liderlerine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ağır hakaretlerinin olduğu da tespit edilmişti. Devamında ise şahsımın yaptığı araştırmada bu zatın FETÖ örgütlenmesi olan Genç Siviller oluşumunda yer aldığı ve yine FETÖ kuruluşlarından Kimse Yok mu Derneği ile ilişkili olduğu görülmüştü. Böylesi azılı bir Fethullahçının Atatürk’e ettiği hakaretlerden sonra bir yaptırıma uğramasını bekledim. Ya da Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlaması ile anında harekete geçen yargı mekanizmalarının bahse konu bu trolün Erdoğan’a ettiği hakaretlerden sonra aynı hassasiyetle bu trol üzerine gideceğini düşündüm.

Lakin bu gerçekleşmedi. Davutoğlucu tayfa ile sıkı fıkı ilişkileri olan bu Furkan adlı şahıs, önce bahse konu cenahtan aldığı hukuki destek ile önce twitlerini ve gönderilerini bir bir sildi. Daha sonra da yine benzer provokasyonlara devam etmeye başladı son günlerde. Kendisini kimin koruduğu veya neden kendisinden hesap sorulamadığı ise, bugün Ekşi Sözlük’teki yeni bir ifşa ile ortaya çıktı. 'Outdoor’ nickli kullanıcı yaptığı araştırmada, Kırıkkale’de Furkan Bölükbaşı ile ilintili Furkan Ezcanesi’ni araştırdı. Öncelikle şu linkteki fotoğrafa bir bakın; https://pbs.twimg.com/media/CsJgZItXEAE6Le1.jpg Bu fotoğrafta Furkan Bölükbaşı’nın görevli olduğu bir seminer söz konusu. Bu seminerin biletleri ise iki yerden temin ediliyor. Birincisi FET֒nün kuruluşlarından olan NT mağazası, diğeri ise Furkan Eczanesi. Peki Furkan Ezcanesi’nin yetkilisi kim? Fatma Bölükbaşı, AKP Ankara İl Başkanlığı Yönetiminde yer alan bir isim. Fatma Bölükbaşı’nın twitter adresi incelendiğinde ise Furkan Bölükbaşı’nın twitlerinin beğenildiği görülüyor. Kırıkkale’de yaşayanların tanıklığına göre ise Furkan Bölükbaşı, AKP’li yönetici Fatma Bölükbaşı’nın oğlu. 

Yani, bu ülkenin kurucusu olan Atatürk’e ağza alınmayacak hakaretler eden Furkan Bölükbaşı annesinin konumu sayesinde dokunulmaz bir hale gelmiş. Ne ilginçtir ki, AKP’ye ve onun genel başkanı Erdoğan’a da ağır hakaretlerde bulunan ve FETÖ ile olan ilişkileri açıkça tespit edilmiş bu şahsın annesi AKP’nin Ankara İl Teşkilatı’nda önemli bir göreve yükselmiş. Merak ettiğim husus şu ki, AKP Ankara İl Başkanlığı nasıl oluyor da böylesi bir vakanın araştırmasını dahi yapmıyor? Hadi diyebilirsiniz, Atatürk’e saldırıyor diye ödüllendirilebilir belki siyasi iktidar tarafından. Peki ya Erdoğan’a hakaret edilmesi veya FETÖ ile ilişkili olmak, AKP içerisinde bir yükselme kriteri mi? Bu sorunun cevabını merakla beklemekteyim.

Son zamanlarda siyasi iktidardaki Atatürk sevgisi ciddi anlamda gözleri yaşartacak noktaya gelmiş. İstanbul’daki AKP teşkilatlarının 10 Kasım’da Anıtkabir’e çıkartma yapacaklarına dair haberler çarpıyor gözümüze. Ama samimiyet testi için bunlar yetmez. Samimi iseniz, yukarıda yazdığım bilgileri derhal araştırır ve bu Fethullahçı trol hakkında gereğini hızlıca yaparsınız. Veya birdenbire son aylarda sanki bir yerlerden talimat almışçasına Atatürk’e ağır hakaretlerde bulunacak seviyeye düşen, zamanında FET֒nün yurtlarında kaldığı açık olan ve FET֒nün konuşmalarını gözyaşlarıyla dinleyen dayakçı koca Fatih Tezcan hakkında gerekli soruşturmaları açarsınız. Veya her konuşmasında Atatürk nezdinde Cumhuriyete nefretini kusan fesli deli Kadir Mısıroğlu’nu susturmak için gerekeni yaparsınız. 

Ömrüm, bu Atatürk düşmanı Fethullahçılarla mücadele ile geçti. Hatırlarsınız bu köşeden yine kripto Fethullahçı ve uydurma tarihçi Mustafa Armağan ve şürekası ile kapışmıştım. Kendileri Atatürk’e hakaret suçlaması ile hukukun gereği neticesinde hapis cezası ile cezalandırıldılar. Ama yetmez, eğer siyasi iktidar Atatürk sevgisinde samimi ise veya en azından halk nezdinde samimi görünmek istiyorsa, mücadele edeceği çok insan var. Bu ülkede Atatürk’ü seven, her 10 Kasım’da Anıtkabir’e Ata’sına koşan bu ülkenin yurttaşları, televizyon ekranlarından veya sosyal medyadan ağızlarını doldura doldura Atatürk’e küfreden mahlukatları görmeye tahammül edemiyor! Siyasi iktidar içerisinde yuvalanmış bu Atatürk düşmanı Fethullahçılar bir an önce temizlensin ki, bu ülkenin yurttaşları FETÖ ile mücadele edildiğine azıcık da olsa inanabilsin. Ben şahsi mücadelemi nefes aldıkça veririm, bu ülkenin ilerici ve Cumhuriyetçi aydınları, yazarları, gençleri, yurttaşları da verecektir. Lakin devleti yönetenler de bir an evvel bağlı bulundukları siyasi partinin ikbalini bir kenara bırakarak bu Cumhuriyet düşmanları ile mücadele etmeli…

İlgili Haberler

ABC Forum

ABC Forum | Doğan Göçmen | Nazım Hikmet'in 'Büyük İnsanlık' şiirine felsefi bakış

ABC Forum

ABC Forum | Perihan Öncü | 'Kürt düşmanlığı' ve anti-emperyalizm

ABC Forum

ABC Forum | Doğan Göçmen | Akademiya denilen 'Cadı Kazanı' ve 'Kurtlar Sofrası'

ABC Forum

ABC Forum | Mustafa İlker Gürkan | Andımız ve ulus sorunu

ABC Forum

ABC Forum | Şafak Yüca | Gelenekçi-Liberal Kalkınma Modeli: İnşaat

ABC Forum

Leyla Civil | 'Karanlık ve Mavi'

ABC Forum

Berk Yüksel yazdı...

ABC Forum

Berk Yüksel yazdı...

ABC Forum

Ali Koç başkan, peki şampiyon kim?

ABC Forum

Ali Koç FETÖ iddialarına cevap verdi

ABC Forum

Engeli nasıl aştık?

ABC Forum

Cumhurbaşkanlığı seçimleri aday kriterleri