", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Ateşin keşfinden yeni MacBook Pro'ya

Heyecanla beklenen yeni MacBook Pro, Touch Bar özelliğininin tanıtımı için binlerce ampülün patladığı "büyük" bir filmle hazırladı.

Filmin tonu eski Apple filmlerinin, bence özellikle 1997'nin "Think Different" kampanyasının, destansı montajını hatırlatsa da bu film, üzerinde hiç dış ses olmamasıyla ve son ana kadar neyin reklamı olduğuna ilişkin hiçbir ipucu vermemesiyle farklılaşıyor.

Film ateşin bulunmasından günümüze gelmiş geçmiş pek çok büyük keşfi, William Tell'in Uvertürü eşliğinde sıralarken coşkuyla patlayan ampüller de arada montaja giriyor. Biz de insanoğlunun tarihine ve bizi bugünlere getiren yeniliklere doğru yaklaşık bir buçuk dakikalık bir gezintiye çıkmış oluyoruz. Ateşin bulunması, tekerlek, tarıma geçiş, yazı, Newton'un elması, bisiklet, daktilo, tren, bilgisayar, radyo, ataş, tuvalet kağıdı, uzay yolculuğu, televizyon, buzdolabı, akıllı telefonlar, dronlar, robotlar derken son ampül patladığında izleyici filmin nereye bağlanacağını hala tam olarak anlamış değil.

Son ampülle birlikte fikirlerin dünyayı ileri götürdüğü yazısı beliriyor ve son büyük fikir olarak da yeni MacBook Pro ve Touch Bar özelliği yine ampül esprisi üzerinden verilip bundan sonra gelecek fikirlere selam gönderiliyor. Böylece, Apple büyük bir merak uyandıran yeni bilgisayarını, kendinden önce gelmiş tüm diğer yenilikçi fikirler gibi başka büyük fikirleri hayata geçirecek bir araç olarak konumlamış oluyor.

Yeni MacBookPro'nun en büyük yeniliği şu an için karışık tepkilerle karşılanmış olan Touch Bar. Bunun dışında daha ince gövde, daha yüksek hız, daha iyi görüntü ve ses kalitesi, daha büyük Trackpad gibi önceki modellere göre iyileştirilmiş özellikler sunuyor.

 

İlgili Haberler

Bilim ve Teknoloji

NASA uzaydan Kuzey Işıkları'nı gösterdi

Bilim ve Teknoloji

Dünyanın en eski peyniri bulundu

Bilim ve Teknoloji

Facebook'a konut ilanlarında 'ayrımcılık' suçlaması

Bilim ve Teknoloji

Periscope'a erişim yasağı bugün başlıyor!

Bilim ve Teknoloji

Instagram'da güvenlik açığı 

Bilim ve Teknoloji

Dünyanın ilk Hindu insansı robotu: Raşmi

Bilim ve Teknoloji

Uzayda yeni bir çöl bulundu

Bilim ve Teknoloji

Mısır mumyalarının formülü ortaya çıktı

Bilim ve Teknoloji

Trump şimdi de Huawei ve ZTE'yi yasakladı!

Bilim ve Teknoloji

Araştırmaya göre, kablosuz internet 'silah ve patlayıcı tespitinde kullanılabilir'

Bilim ve Teknoloji

ABD'de yeni bir uçan dinozor türü keşfedildi

Bilim ve Teknoloji

Google, her durumda sizi izliyor