unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Avşa Adası'nda tatilci izdihamı

Nüfusu kış aylarında 2 bin 500 olan Avşa'ya 130 bin tatilcinin gelmesiyle fırınlarda uzun ekmek kuyrukları oluşurken, marketlerdeki yiyecekler de kısa sürede tükeniyor.

Ramazan Bayramı’nın 9 gün olmasını fırsat bilen tatilciler sahil kentlerine akın etti. Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı Avşa adasında da neredeyse adım atacak yer kalmadı. Kış aylarında 2 bin 500 kişinin yaşadığı Avşa Adası'na bayramda 130 bin tatilcinin geldiği belirtildi. Otel ve pansiyonlarda yer bulamayan bir çok kişi kumsalda ve camide yatarken, vatandaşların ekmek taleplerini karşılamakta zorlanan fırınlarda da uzun kuyruklar oluştu. Marketlerde ise birçok yiyecek ve içecek ürünleri kısa sürede tükeniyor. Yoğun kalabalık karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen bölge halkı ve esnafı vatandaşların taleplerini karşılamak için çaba gösterdi.

galeri-149.jpg

Her gün İDO, BUDO ve özel firmalara ait 10'a yakın feribot, deniz otobüsü ve arabalı vapur ile karşılıklı olarak 10'a yakın seferin yapıldığı Avşa Adası'nda, içme suyu ihtiyacı yaz aylarında deniz suyunun arıtılması ile karşılanıyor.

ADALARA GEMİLERLE GIDA TAKVİYESİ
Tatilcilerin akın etmesi sonucu yiyecek sıkıntısı başgösteren Avşa Adası'na gemilerle yiyecek taşınmaya başlandı. 

Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Avşa’da bulunan pansiyon, motel ve turistik tesislerin doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını belirterek, turistlerin huzurlu bir tatil geçirmeleri için tüm imkanların seferler edildiğini söyledi. Avşa’da temizlik ve su ile ilgili bir sıkıntının yaşanmadığının kaydeden Başkan Aksoy şöyle dedi:

"Yoğunluğun olduğu sahil bandında bulunan lokantalarda kısa süreli yemek problemi yaşandı. Ancak yerel yönetim olarak aldığımız tedbirlerin ardından bu sorun da çözüldü. Erdek’ten saat başı Avşa’nın Yiğitler Mahallesi'nde bulunan iskeleye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla ro-ro gemileriyle gıda maddesi taşınıyor."

İlçelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle yerel yönetim olarak tüm izinleri kaldırdıklarını belirten Başkan Aksoy, bugün itibariyle sadece temizlik işlerinde toplam 120 kişinin gece gündüz görev yaptığını söyledi.


'KIŞ NÜFUSUNA GÖRE PARA GÖNDERİLİYOR'
İller Bankası'ndan Marmara İlçesi'ne aylık 120 bin TL katkı payı geldiğini dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Bu ara kış nüfusuna göredir. Oysa ilçemizin nüfusu yazın 500 bine ulaşmaktadır. Bununla ilgili bir düzenleme yapılması gerekmektedir. Bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un desteklerini asla yadsıyamayız" ifadesini kullandı.
 Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Hulusi Akar'dan skandal hata

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Merdan Yanardağ: Metiner'le olmuyor, Mehmet Uçum gibi isimlere ihtiyaçları var

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?

İlgili Haberler

Yaşam

Critical Mass :“Arabadan in, bisiklete bin!”

Yaşam

Türkiye sınırında virüs alarmı

Yaşam

Ahu Tuğba da kedicik miydi? İşte o fotoğrafın hikayesi!

Yaşam

Süper Loto çekiliş sonucu açıklandı

Yaşam

Hava kirliliği, obezite ve diyabet oranını arttırıyor....

Yaşam

100 yaşındaki Eileen, uzun yaşamın sırrını paylaştı

Yaşam

Munzur'un kızları şampiyona için İtalya sularında

Yaşam

Bir zehirlenme vakası da Manisa'dan: 104 işçi hastaneye kaldırıldı!

Yaşam

Mustafa Ceceli, İntizar'dan korunma talebinde bulundu!

Yaşam

Nejat İşler saldırıya uğradı!

Yaşam

Çocuk parklarına 24 saat kameralı gözetim

Yaşam

Antalya'da kadın cinayeti!