unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Aydınlanma Hareketi velileri Ensar'ın yaz okuluna karşı uyardı!

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi Manisa gönüllüleri, Ensar Vakfı'nın Manisa'da açtığı yaz okuluna karşı velileri uyardı. Yapılan açıklamada, "Okulların ibadethanelere dönüştürülmesine topyekün karşıyız. Ne Ensar Vakfı ne de başka bir kurum, okullarımızı bu amaçla kullanamaz. Manisa’yı, çocuklarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz" denildi. 

Adı çocuk tecavüzleriyle ve pek çok taciz olayıyla birlikte anılan yandaş ve gerici Ensar Vakfı, geçtiğimiz günlerde Manisa Murat Germen İlkokulu'nda yaz okulu açmak çin harekete geçmiş, pek çok protestoya rağmen bu okulu törenle açmıştı. 

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi Manisa gönüllüleri, bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Bu sapkın zihniyetin temsilcisi olan Ensar Vakfı’nın Murat Germen Ortaokulu’nda açtıkları yaz okulunda zehirlerini akıtmalarına izin vermemek hepimizin görevidir" denildi. 

ensar8802.jpg

İŞTE O AÇIKLAMA 

Aydınlanma Hareketi'nin açıklamasının tamamı şöyle: 

"AKP iktidarında Türkiye bir İslam Devleti olma yolunda hızla ilerliyor. Ülkemizi dinsel kurallarla yönetmeye kararlı bu iktidar, eğitimi dinselleştirerek toplumu din temellerine dayandırmaya, toplumsal yaşamı din kurallarına göre düzenlemeye ve dini siyasete egemen kılmaya çalışıyor. Hükümetin okullarda, sağlık kurumlarında ve diğer alanlarda laikliğe aykırı yapmış olduğu hamlelerini, Diyanetin fetvaları, yasalar ve uygulamalarını takip ederek, teşhir edip önlemeye çalışmak Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketinin ilk amacıdır.

Daha dün Karaman’da Hükümet destekli Ensar vakfında meydana gelen taciz ve tecavüz vakalarını yaşadık, bu olayları normalleştiren bakanlar gördük, tarikat kültürü içinde 'Badeleme' adı altında bunların yaşanabileceğini tartışan profesörlere şahit olduk. Manisa’da bu sapkın zihniyetin temsilcisi olan Ensar Vakfı’nın Murat Germen Ortaokulu’nda açtıkları yaz okulunda zehirlerini akıtmalarına izin vermemek hepimizin görevidir.

Manisa halkının tüm tepkilerine rağmen bugün yaz okulu açılmıştır. Basına yansıyan fotoğraflarda kız çocuklarının başlarının örtülü olduğunu görüyoruz. Başörtüsü deyip geçmiyoruz, bu zihniyetin kız çocuklarını “tahrik edici' gördüğünün ve tacizi, tecavüzü de bu yolla meşrulaştırdığının altını çiziyoruz.

Biz okulların ibadethanelere dönüştürülmesine topyekün karşıyız. Ne Ensar Vakfı ne de başka bir kurum okullarımızı bu amaçla kullanamaz. Bu memleket bizim, bu okullar bizim, bu çocuklar 'onların çocukları’ değil, bizim de çocuklarımız. Manisa’yı çocuklarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz."Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

İlgili Haberler

Güncel

Bedelli askerlikte '25 gün' isyanı!

Güncel

THY'den o haberlere ilişkin açıklama

Güncel

Geçmişten günümüze Türkiye'nin bedelli askerlik tarihi

Güncel

Belediye başkanının eşi ve CHP ilçe başkanını yaralayan muhtar tutuklandı

Güncel

96 öğrenci tarikat yurdunda zehirlendi!

Güncel

'Tevrat' cinayetinde Adnan Oktar şüphesi

Güncel

Hayvanlara kötü muamele işten çıkarılma sebebi oldu

Güncel

Suruç'ta 4 kişinin öldüğü cinayet dosyasındaki gizlilik kararına itiraz ret

Güncel

Abdullah Gül'ün adı kaldırıldı

Güncel

Gizli tanık: FETÖ bunaltıcı bir şekilde esnaftan para topluyorlardı

Güncel

Yeni sistemde hangi kuruluş, nereye bağlandı?

Güncel

AKP'den 'bedelli askerlik' açıklaması: İşte detayları