Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

TBMM'yi karıştıran sağlık teklifinde 'geri adım attılar'

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Ayşenur Arslan'dan Mahmut Övür'e yanıt: Senin neyini kıskanacağım Mahmut?

Birgün gazetesinden Demet Sargın'a konuşan Ayşenur Arslan, “Mahmut Övür, polemik konusu haline gelen sünnet düğünüyle ilgili yazım için 'rahatsız olduğumu’ söylemiş. Açıkçası ben neden rahatsız olacağımı anlamadım? Sabah Gazetesi’nde köşesinin olmasından mı yoksa AKP’den milletvekili olmak istemesini kıskandığımdan mı bilemiyorum' dedi.

Önceki gün BirGün’de çıkan köşe yazısında dile getirdiği konunun canlı tanıkları olduğunu belirten Arslan, “Mahmut Övür, polemik konusu haline gelen sünnet düğünüyle ilgili yazım için 'rahatsız olduğumu’ söylemiş. Açıkçası ben neden rahatsız olacağımı anlamadım? Sabah Gazetesi’nde köşesinin olmasından mı yoksa AKP’den milletvekili olmak istemesini kıskandığımdan mı bilemiyorum' dedi.

Mafya liderinin düğününe davetli olarak nasıl gidilir?
Övür’ün yazdıklarından rahatsızlık duymasının nedenini “çok iyi anladığını' dile getiren Arslan “Ben gazeteciliğin etik kuralları hakkında fikir sahibi olan bir gazeteciyim. 42 yıldır bu işi yapıyorum. Yeraltı dünyasına mensup olduğu söylenen bir ismin yeğeninin sünnet düğününe gazeteci ya da davetli olarak nasıl gidilir? Bunu anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum' şeklinde konuştu.

Arslan şunları söyledi: “Övür, 'ben oraya gazeteci olarak gittim, Ali Yasak’ın (Drej Ali )arkadaşı olarak gitmedim’ diyor. Peki, bir siyasetçi olarak gittiğini söyleyecek olan Meral Akşener’i neden hedef aldı? Çünkü bu yazı, Mahmut Övür’ün, Meral Akşener’in bir sünnet düğününde Çatlı’yla bir araya geldiklerin söylediği yazı üzerine kaleme alındı ve tartışıldı. Ali Yasak gibi bir ismin yeğeninin sünnet düğününe gazeteci olarak gidilebiliyorsa, siyasetçi olarak da gidilebilir. Neden Meral Akşener’i buradan vurmaya kalkarsınız?'

Tanıklar Ali Kırca ve Ferhat Boratav
Drej Ali lakaplı yeraltı dünyasının bilinen isimlerinden Ali Yasak’ın ATV habere gelip bu sözleri söylemediğini iddia eden Övür’ün doğruları dile getirmediğini kaydeden Arslan, olayın tanıkları olduğunu, bu tanıkların Ali Kırca ve CNN Türk CNN Türk Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav olduğunu söyledi.

“Ben tanıklarımı söyledim. Ne duyduğumu söyledim' diyen Arslan, Övür’ün bu kadar rahat konuşmasında güvendiği iki şey olduğunu düşündüğünü belirtti. 

Övür'ün güvendiği dağlar!
“Bunlardan birinci Ali Kırca’nın yıllardır susma hakkını kullanıyor olması ve hiçbir konuya dair konuşmaması. Ali Kırca bundan birkaç yıl önce Övür, 'Feytullah Gülen kasetini Ali Kırca’yla Ayşenur Arslan’a sorun’ diye bizi hedef gösterdiğinde de konuşmamıştı. Övür, Kırca’nın bu konuda da konuşmayacağını iyi biliyor. Oysa evet odasındaydı, üstü açık bölümlerdeydi o sırada odalarımız ve Ali kırca’nın hem oradaki sesleri duyduğunu, hem de sonradan anlattıklarımızı hatırladığını biliyorum.'

Beni CNN Türk’ten Boratav kovdu
Övür’ün güvendiği ikinci şeyin ise kendisinin CNN Türk’den yollayan isimlerden biri olan Ferhat Boratav’ın kendisini korumayacağını düşünmesi olduğunu vurgulayan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşin asıl tanığı Ali Yasak. Oraya 'sen benim arkadaşım olarak gelip beni arkadan bıçakladın’ diye dalan bir insanın herhalde anlatacakları vardır. Ama asıl olarak onun susacağına çok güveniyor Mahmut Övür. Neden sustuğunu, bütün bu olayların o dönemler neden mahkeme safhasında yer almadığını, daha geçenlerde de bir TV kanalında bu konu sorulduğunda Mahmut Övür’ün neden sustuğunu, şimdi bile 'daha sonra anlatacağım’ deyip, benim yalan söylediğimi öne sürerek 'kendi gerçeğini’ bile anlatmaktan kaçındığını bie dönüp düşünmek lazım'.

İlgili Haberler

Medya

Fatih Altaylı, Adnan Oktar'a kızgın: Bana bir daha mektup yazma

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız

Medya

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Medya

Akit'i 10 Kasım'da mide ağrısı tutuyor... Yine aynısını yaptı!

Medya

Ahmet Hakan: Ben seni hayli geç keşfettim Atam

Medya

2019 YKS tarihleri açıklandı

Medya

Gazeteci Sedat Sur'a hapis cezası verildi

Medya

Habertürk'te 'kadına yönelik şiddet' programına kadın düşmanı konuklar

Medya

Fatih Tezcan'dan medyayı karıştıracak iddia... Cevap gecikmedi!

Medya

Evrensel, Binali Yıldırım ve oğluna 10 bin TL tazminat ödeyecek